Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wprost" przeprasza Durczoka na okładce, ale dodaje, że "nie za artykuły o molestowaniu"!

109
Podziel się:

Prawniczka tygodnika informuje, że przeprosiny nie wynikają z faktu, że napisano nieprawdę, a z tego, że "sąd uznał, że dziennikarze nie mieli prawa wchodzić do prywatnej sfery" Kamila.

"Wprost" przeprasza Durczoka na okładce, ale dodaje, że "nie za artykuły o molestowaniu"!

W 2015 roku wybuchł skandal wokół Kamila Durczoka wywołany publikacjami tygodnika Wprost, w których opisano szokujące metody zarządzania, jakie dziennikarz miał stosować w redakcji Faktów TVN. W artykułach Ukryta prawda i Nietykalny opisano przypadki molestowania seksualnego oraz mobbingu, których miał dopuszczać się Durczok na stanowisku szefa redakcji. Dziennikarz od początku obstawał przy wersji, że "Wprost kłamie". W maju zeszłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał jednak, że zachowanie Durczoka "miało znamiona molestowania seksualnego".

Równolegle toczył się też proces o tekst, w którym napisano, że były szef Faktów brał udział w szarpaninie w mieszkaniu, gdzie potem znaleziono "biały proszek" i pornografię.

Dziennikarz pozwał gazetę, jej ówczesnego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego oraz dziennikarzy za naruszenie dóbr osobistych. W ubiegłym tygodniu sąd wydał wyrok, zgodnie z którym tygodnik ma przeprosić dziennikarza. W poniedziałek ma się ukazać wydanie Wprostu z "podwójną okładką", na której mają zostać wydrukowane przeprosiny.

Prawniczka tygodnika, Paulina Peszczyk, informuje, że z wyroku nie wynika, że tekst zawiera nieprawdę, a przeprosiny wynikają z tego, że "sąd uznał po prostu, że dziennikarze nie mieli prawa wchodzić do prywatnej sfery życia bohatera tekstu". Peszczyk dodaje, że w pozwie Durczok nie powoływał się "na zarzut nieprawdziwości przedstawionych w artykule informacji".

Proces był krótki, oddalono wnioski dowodowe zgłoszone przez naszą stronę, nie przesłuchano biznesmena, jego małżonki, najemczyni mieszkania ani policjantów - pisze prawniczka na łamach wprost.pl.

Obecny redaktor naczelny tygodnika dodaje, że w sprawie molestowania Wprost pisał prawdę.

Drugą "okładką" podkreślamy, że nie przepraszamy za artykuł o molestowaniu. Mimo że sąd orzekł, iż w sprawie molestowania napisaliśmy prawdę, dotychczas były szef "Faktów" nie przeprosił ani swoich ofiar, ani opinii publicznej, którą - wbrew faktom - przekonywał, że jest niewinny - mówi Jacek Pochłopień.

Tymczasem Kamil Durczok triumfuje na Instagramie.

Tak się kończą oszczerstwa i kłamstwa. Oczywiście Wprost już wyje z wściekłości i zaklina rzeczywistość, że przeprasza, ale tak naprawdę nie przeprasza. Musi ich cholernie boleć... - napisał, dodając zdjęcie okładki z przeprosinami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(109)
Gość
4 lata temu
Pieknie wprost to ogarnal- niby przeprosil a tak na prawde to jeszcze dal do pieca:)
Gość
4 lata temu
A pudel zawsze za wszystko przeprasza.!!! Swoją drogą ten pszenno buraczany Durczok powinien siedziec za kratami.
gość
4 lata temu
taka afera a zamieciona pod dywan jak u fibaka 6 lat temu, a moja koleżanke też werbował na spotkania z ludzmi ,,naj naj"
Gość
4 lata temu
Oblesny dupczok
gość
4 lata temu
heheheh dupczok wraca xd
Najnowsze komentarze (109)
gość
4 lata temu
Sam się zniszczyles człowieku i usuń się będzie spokój
Gość
4 lata temu
Noe wstyt wam pisac o takiej takiej osobe ?
Gość
4 lata temu
Za taka twarz, ktora tak mowi... Kim on jest maly badly.... taki maly ktos jak on dziala ... na pytkie kobiety bo jaka rozumna kobieta poszla by z jim do lozka.... No body...
Gość
4 lata temu
I tak jest skończony
Gość
4 lata temu
I tak jest skończony
gość
4 lata temu
Nikt cię za nic nie przeprasza, to tylko wyrok jakiegoś niedorobionego sędziego.
Gość
4 lata temu
Idz z Bogiem Durczok I więcej nie wracaj
gość
4 lata temu
a kiedyś wydawało się że taki normalny facet...
Gość
4 lata temu
Pomaga ja bandytom i zboczencom!!!!!
Gosia
4 lata temu
Ten Ryj Durczoka,przyprawia po prostu o mdłości! !!
Gość
4 lata temu
Obleśny, skompromitowany Dupczok
gość
4 lata temu
Nosek mówi wszystko.
gość
4 lata temu
Jednoznaczne molestowanie posunięte do dotyku itp. bez kary sądowej zabawna ta Polska I nikt mu nie dał w twarz ? Facetów widać nie ma w rodzinach tych kobiet, nawet kuzynów, ani wujków ?
gość
4 lata temu
obleśny szczur powinien siedzieć. A nie łazi taki zadowolony przecpany kasztan i udaje boga. Lekcja pokory by się kamilkowi przydała. Stary dziad z prostatą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie