Piątek 08.02.2019 12:30

Młoda mistrzyni świata w karate atakuje Lewandowską: "Ona nie jest prawdziwą mistrzynią!"

Anna Lewandowska Dorota Banaszczyk

Młoda mistrzyni świata w karate atakuje Lewandowską: "Ona nie jest prawdziwą mistrzynią!"

Anna Lewandowska zaczęła trenować karate jeszcze w czasach szkolnych, a pierwsze sukcesy spłynęły na nią już w 2005 roku, kiedy zdobyła pierwszy srebrny medal, a w kolejnych latach - mistrzostwa juniorów, kadetów i seniorów w mistrzostwach świata. Popularność zdobyła jednak dopiero osiem lat później, kiedy została żoną Roberta. Niestety, nawet wyjście za mąż za najlepszego polskiego piłkarza nie przysporzyło jej sympatii rodaków.

ZOBACZ: Dlaczego fanki na każdym kroku krytykują Annę Lewandowską? ANALIZUJEMY

Niełatwe życie w Polsce, Ania odbija sobie za granicą. Najpopularniejszy niemiecki tabloid Bild, okrzyknął ją niedawno najbardziej wpływową WAG.

ZOBACZ: Anna Lewandowska jest najbardziej wpływową WAG według niemieckiego "Bild"!


Okazuje się, że Lewandowskiej nie lubią nie tylko zazdrosne o jej sukcesy konkurentki, ale także koleżanki z maty. W najnowszym wywiadzie mistrzyni karate Dorota Banaszczyk wbija szpilę Ani, mówiąc, że jej sukcesy w reprezentowanej przez nią dyscyplinie są mocno naciągane:

Moja dyscyplina dzieli się na kata i kumite. Kata to zbiór technik, konkurencja pokazowa, którą można porównać do walki z cieniem. Natomiast ja trenuję kumite, które polega na walce z przeciwnikiem. To jest prawdziwe karate, które uznane jest na całym świecie. Niestety, w Polsce bardzo rozpoznawalne jest "karate tradycyjne", które tak naprawdę jest jakimś dziwnym bytem. Ta nazwa wywołuje u mnie negatywne emocje. Milion konkurencji, dzieci rywalizują z dorosłymi i zawody rangi mistrzostw świata, gdzie na 12 uczestników przypada dziewięciu Polaków? Przecież to śmieszne.

Dziwię się, że ludzie, którzy to trenują, nie widzą w tym nic dziwnego. Jak jedziesz na MŚ, to powinno się rywalizować z całym światem, a nie z Polakami. To psuje nasz sport. Później jak komuś mówię, że zdobyłam historyczny złoty medal dla Polski w prawdziwym karate, to najczęściej dziwią się tylko i mówią: "Ale jak to? Przecież Ania Lewandowska była mistrzynią w karate". Ręce mi opadają jak coś takiego słyszę. No właśnie nie, ona uprawiała karate tradycyjne i nie jest prawdziwą mistrzynią.

W mojej dyscyplinie jak jedziesz na MŚ, to startują zawodnicy ze 139 krajów. W swojej kategorii mam 70 rywalek z różnych, nawet najbardziej odległych państw. Ostatnio moją rywalką była reprezentantka Beninu. Konkurencja jest ogromna i trzeba naprawdę wysilić się, żeby osiągnąć coś spektakularnego w tym sporcie - mówi oschle Dorota.

Myślicie, że Banaszczyk chce zaistnieć kosztem Lewandowskiej?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (855)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 855
Odpowiedz
3462 146
zgłoś
gość 08.02.2019 12:31
Nie, ona chce zwrócić uwagę, że jest mistrzynią w sporcie, a nie dostaje ani złotówki od swojego kraju.
Odpowiedz
2269 147
zgłoś
Kasia 08.02.2019 12:32
Ma rację
Odpowiedz
201 438
zgłoś
gość 08.02.2019 12:32
No nie fajnie zaczyna swoją medialną karierę od ciśnięcia komuś.. Jak widzimy po Bojarskiej, niechęć do Chodakowskiej przyniosła jej same szkody
Odpowiedz
119 197
zgłoś
gość 08.02.2019 12:32
dziwne ma te brwi.....
Odpowiedz
2664 128
zgłoś
Gość 08.02.2019 12:33
Myślę że nie. Tylko się na tym po prostu zna
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 855