Niedziela 10.02.2019 10:30

Eleganckie gwiazdy pozują na "liściastej ściance" imprezy Chanel przed galą BAFTA 2019 (ZDJĘCIA)

BAFTA 2019 Glenn Close Amy Adams Margot Robbie Lucy Boynton Michelle Rodriguez Rami Mahlek Andrew Garfield Rachel Weisz Melissa McCarthy

Początek roku to dla gwiazd filmowych wyjątkowo pracowity okres. Okres kilku tygodni między styczniem a początkiem marca od lat określa się bowiem w branży mianem tzw. awards season. Począwszy od gali rozdania Złotych Globów, kolejne tygodnie pełne są ceremonii, spotkań, lunchy i kolacji, podczas których aktorki i aktorzy promują swoje role.

ZOBACZ: Złote Globy 2019. Bajeczna Lady Gaga, dostojna Charlize Theron, ponadczasowa Julianne Moore (DUŻO ZDJĘĆ)

Wszystko to dąży oczywiście do tego, by w najważniejszą noc sezonu, galę rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej, przytulić do serca statuetkę Oscara.

"Sezon nagród" nie ogranicza się jednak wyłącznie do Stanów Zjednoczonych. Jedną z wazniejszy przedoskarowych gal jest bowiem rozdanie nagród BAFTA, przyznawanych przez Brytyjską Akademię Filmową i Telewizyjną. I po naszej stronie oceanu gwiazdy muszą się nachodzić na imprezy i eventy, zanim zdobędą upragnioną statuetkę.

W sobotę wieczorem nie zabrakło ich więc na zorganizowanej przez Chanel kolacji dla nominowanych. Pośród stylowych gości, pozujących na tradycyjnej "liściastej ściance", nie zabrakło Glenn Close, Margot Robbie, Amy Adams, Salmy Hayek czy gwiazd filmu Bohemian Rhapsody, Ramiego Malka i Lucy Boynton.

PRZECZYTAJ TEŻ: Paweł Pawlikowski, Lady Gaga i inni nominowani pozują na dorocznym lunchu oscarowym (ZDJĘCIA)

Zobaczcie, jak wypadli:

 

« Poprzednie 1/16

Gwiazdy na kolacji marki Chanel przed rozdaniem nagród BAFTA 2019

2Gwiazdy na kolacji marki Chanel przed rozdaniem nagród BAFTA 2019

Fot. Getty Images