Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polski Związek Karate ostrzega młodą mistrzynię, która skrytykowała Lewandowską: "Pycha kroczy przed upadkiem"

546
Podziel się

Zarząd PZK zasugerował Dorocie Banaszczyk... zmianę dyscypliny. Myślicie, że posłucha?

Polski Związek Karate ostrzega młodą mistrzynię, która skrytykowała Lewandowską: "Pycha kroczy przed upadkiem"
bCySEBkR

Nieco ponad tydzień temu ukazał się wywiad z młodą mistrzynią karate, Dorotą Banaszczyk, która skrytykowała Annę Lewandowską, twierdząc, że jej sukcesy sportowe są mocno naciągane. Banaszczyk argumentowała swoją opinię tym, że żona piłkarza zdobywała medale w pokazowej dyscyplinie, w której nie walczy się z przeciwnikiem, a w dodatku na mistrzostwach świata konkurencję stanowili dla niej głównie Polacy. Karateczka uważa, że to niesprawiedliwe, bo ona zdobyła medal za "prawdziwą walkę" i miała kilkudziesięciu rywali z wielu krajów.

Lewandowska nie odniosła się do słów młodszej koleżanki, a jedynie w komentarzu na Instagramie napisała, że "prawdziwy Samuraj zawsze z pokorą". Trudno ocenić, czy miała na myśli, że Dorocie brak pokory, czy też chodziło jej o nią samą i o to, że pokornie przyjmuje słowa krytyki pod swoim adresem.

bCySEBkT

Tak czy inaczej, słowa młodej zawodniczki wywołały poruszenie, zwłaszcza w świecie karateków. Do sprawy odniósł się Zarząd Polskiego Związku Karate, który wystosował specjalne oświadczenie. Surowo potępia w nim wypowiedzi zawodniczki Olimpu Łódź.

Z ogromnym zdumieniem i przykrością zapoznaliśmy się z wypowiedziami pani Doroty Banaszczyk, jakich w ostatnim czasie udzieliła w wywiadach prasowych. Nie wiadomo, czy treści tam zawarte wynikają z ignorancji, złej woli bądź niedojrzałości zawodniczki Olimpu Łódź. Być może z tych trzech rzeczy jednocześnie. Już samo stwierdzenie: "Zdobyłam historyczne złoto dla Polski w prawdziwym karate" niezbyt dobrze świadczy o stanie jej wiedzy na temat sztuk walki, ich historii, a także rozwoju karate w Polsce. Inna istotna rzecz: prawdziwym karate jest wyłącznie to, które kształtuje charakter i postawę etyczną młodych ludzi - stawia tamę nieuzasadnionym roszczeniom - piszą przedstawiciele Związku.

bCySEBkZ

PZK zarzuca Banaszczyk kłamstwa i arogancję.

(...) meritum problemu zawiera się przede wszystkim w kłamliwych wypowiedziach dotyczących naszego Związku. (...) Arogancja zawarta w wypowiedziach pani Banaszczyk wybrzmiewa w taki sposób jakby była głęboko przekonana, że karate w Polsce odnotowuje sukcesy dopiero od dnia zdobycia przez nią medalu mistrzostw świata. Zatem jej stwierdzenie: Zdobyłam historyczne złoto dla Polski w prawdziwym karate skwitować można jedynie słowami z Księgi Przysłów: "Pycha kroczy przed upadkiem**"** - napisano w oświadczeniu.

Zarząd zasugerował też Dorocie... zmianę dyscypliny. Myślicie, że posłucha?

bCySEBla
bCySEBlb
bCySEBlu
KOMENTARZE
(546)
ABC
rok temu
To niech stoczą walkę i zobaczymy kto jest mistrzem
gość
rok temu
Trzymaj się Doroto Banaszczyk, dziękujemy ze odważyłaś się powiedzieć prawdę pieniądze państwa Lewandowskich zapewne bedą chciały cię zniszczyć musisz być silna!!!
Gość
rok temu
Podlizują się Lewandowskim, bo ci mają hajs. Pieniądze rządzą światem, nie miejsce złudzeń, że jest inaczej.
bCySEBlv
Gość
rok temu
Mogli jej to powiedzieć a nie publicznie bo jednak złoto zdobyła i jako związek moga byc z niej dumni a swoje zdanie moze miex
Gość
rok temu
Anonimowa wplata by Ann dotarla wraz z instukcja
Najnowsze komentarze (546)
gość
rok temu
Największa Karyna Polski obraziła się na kilka zdań prawdy i od razu wielkie halo xD
gość
rok temu
to co napisano jest zdumiewające... Banaszczyk jest prawdziwym mistrzem kumite, Lewandowska kata. Obu dyscyplin się nawet nie porównuje. to oświadczenie jest przesadzone.
gość
rok temu
Pani Dorota ma racje,dziewczyna za swoje pieniadze doszla do wszystkiego wiec nie musi trzymac im palca w d....e i mozepowiedziec to co uwaza!brawo Pani Doroto!
luzik
rok temu
lepiej by sie zajeli sponsorowaniem swojej utalentowanej zawodniczki!!!!gdzie byl ten zwiazek karate jak dziewczyna musiala sie przygotowywac za swoje pieniadze!!!!!!!
marek
rok temu
ale wy jesteście durni jak czytam te komentarze
gość
rok temu
lewandowscy wszystko zalatwia
gość
rok temu
BY srAnn ma parcie na szklo! mega...
Qasc
rok temu
Dziwna reakcja Związku; pilnuje i publicznie recenzuje słowa zawodniczki? Powinni najpierw, jeżeli w ogóle, porozmawiać prywatnie, "w cztery oczy", a nie przez publikowanie oświadczenia.
bCySEBln
Gość
rok temu
Historyczne złoto... wysokie ma mniemanie o sobie ta dziewczyna, pycha to właściwe słowo. Dobrze Lewandowska to skomentowała, więcej pokory tej pani od 'historycznego złota' by się przydało.
gość
rok temu
Wpis sponsorowany by Ann ...
ULKA
rok temu
Bardziej mi się wydaje że to Pani D próbie się wybić na krytyce Pani A..... Nie hajs rządzi tylko hejt.... Mają pieniądze bo je zarobili.... Ludzie patrzcie w swoje portfele, to nie przez Lewandowskich ich nie macie.....
gość
rok temu
I bardzo dobrze. Prawdziwi sportowcy nie muszą wywyższać się krytykując innych. A dziewczyna ewidentnie ma problem z poczuciem własnej wartości.
Gość
rok temu
No i brawo za szczerość
Gość
rok temu
Ja piernicze!! Wszyscy im będą tyłki lizać?! Czy ten Hajs będzie rządził całym światem? Młoda racje miała. Dyscyplina lewej to nie dyscyplina a ona non stop gada o swoim złocie! Gdzie jej skromność ja się pytam?? Sympati nie kupią.
...
Następna strona
bCySEBlP