Niedziela 17.02.2019 17:00

Polski Związek Karate ostrzega młodą mistrzynię, która skrytykowała Lewandowską: "Pycha kroczy przed upadkiem"

Anna Lewandowska Dorota Banaszczyk Polski Związek Karate

Polski Związek Karate ostrzega młodą mistrzynię, która skrytykowała Lewandowską: "Pycha kroczy przed upadkiem"

Nieco ponad tydzień temu ukazał się wywiad z młodą mistrzynią karate, Dorotą Banaszczyk, która skrytykowała Annę Lewandowską, twierdząc, że jej sukcesy sportowe są mocno naciągane. Banaszczyk argumentowała swoją opinię tym, że żona piłkarza zdobywała medale w pokazowej dyscyplinie, w której nie walczy się z przeciwnikiem, a w dodatku na mistrzostwach świata konkurencję stanowili dla niej głównie Polacy. Karateczka uważa, że to niesprawiedliwe, bo ona zdobyła medal za "prawdziwą walkę" i miała kilkudziesięciu rywali z wielu krajów.

Przypomnijmy: Młoda mistrzyni świata w karate atakuje Lewandowską: "Ona nie jest prawdziwą mistrzynią!"

Lewandowska nie odniosła się do słów młodszej koleżanki, a jedynie w komentarzu na Instagramie napisała, że "prawdziwy Samuraj zawsze z pokorą". Trudno ocenić, czy miała na myśli, że Dorocie brak pokory, czy też chodziło jej o nią samą i o to, że pokornie przyjmuje słowa krytyki pod swoim adresem.

Zobacz: Anna Lewandowska odgryza się młodej karateczce: "Prawdziwy Samuraj zawsze z pokorą"

Tak czy inaczej, słowa młodej zawodniczki wywołały poruszenie, zwłaszcza w świecie karateków. Do sprawy odniósł się Zarząd Polskiego Związku Karate, który wystosował specjalne oświadczenie. Surowo potępia w nim wypowiedzi zawodniczki Olimpu Łódź.

Z ogromnym zdumieniem i przykrością zapoznaliśmy się z wypowiedziami pani Doroty Banaszczyk, jakich w ostatnim czasie udzieliła w wywiadach prasowych. Nie wiadomo, czy treści tam zawarte wynikają z ignorancji, złej woli bądź niedojrzałości zawodniczki Olimpu Łódź. Być może z tych trzech rzeczy jednocześnie. Już samo stwierdzenie: "Zdobyłam historyczne złoto dla Polski w prawdziwym karate" niezbyt dobrze świadczy o stanie jej wiedzy na temat sztuk walki, ich historii, a także rozwoju karate w Polsce. Inna istotna rzecz: prawdziwym karate jest wyłącznie to, które kształtuje charakter i postawę etyczną młodych ludzi - stawia tamę nieuzasadnionym roszczeniom - piszą przedstawiciele Związku.

PZK zarzuca Banaszczyk kłamstwa i arogancję.

(...) meritum problemu zawiera się przede wszystkim w kłamliwych wypowiedziach dotyczących naszego Związku. (...) Arogancja zawarta w wypowiedziach pani Banaszczyk wybrzmiewa w taki sposób jakby była głęboko przekonana, że karate w Polsce odnotowuje sukcesy dopiero od dnia zdobycia przez nią medalu mistrzostw świata. Zatem jej stwierdzenie: Zdobyłam historyczne złoto dla Polski w prawdziwym karate skwitować można jedynie słowami z Księgi Przysłów: "Pycha kroczy przed upadkiem" - napisano w oświadczeniu.

Zarząd zasugerował też Dorocie... zmianę dyscypliny. Myślicie, że posłucha?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (652)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 652
Odpowiedz
147 27
zgłoś
gość 17.02.2019 17:03
Ale afera
Odpowiedz
730 98
zgłoś
ABC 17.02.2019 17:06
To niech stoczą walkę i zobaczymy kto jest mistrzem
Odpowiedz
193 356
zgłoś
gość 17.02.2019 17:06
No i prawidłowo,że utarto nos zarozumiałej dziewusze,już poczuła się wielką gwiazdą.
Odpowiedz
89 69
zgłoś
17.02.2019 17:06
Jakie wary zrobila do foty
Odpowiedz
463 84
zgłoś
Gość 17.02.2019 17:07
Anonimowa wplata by Ann dotarla wraz z instukcja
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 652