Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wdowa po Pawle Adamowiczu wystartuje w wyborach do europarlamentu? "Wielu mnie namawia..."

438
Podziel się

Magdalena Adamowicz miałaby kandydować z list Koalicji Obywatelskiej. Dobry pomysł?

Wdowa po Pawle Adamowiczu wystartuje w wyborach do europarlamentu? "Wielu mnie namawia..."
bCFZZhvV

Miesiąc temu Polską wstrząsnęła tragedia, jaka wydarzyła się na 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Tuż po odliczaniu do "światełka do nieba", na scenę wtargnął nożownik, który zadał kilka ciosów Pawłowi Adamowiczowi. Prezydent stracił przytomność i natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł kilkugodzinną operację. Niestety, obrażenia były zbyt rozległe i jego życia nie udało się uratować.

Prezydent pozostawił w żałobie rodzinę, współpracowników, przyjaciół i gdańszczan, którzy sześć razy wybierali go na urząd. Pogrzeb Adamowicza odbył się 19 stycznia w Bazylice Mariackiej. W ostatnim pożegnaniu udział wzięli między innymi Andrzej Duda, Donald Tusk i Mateusz Morawiecki. Obecni byli także Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Jerzy Buzek oraz Jurek Owsiak.

bCFZZhvX

W trakcie ceremonii głos zabrała żona zmarłego prezydenta, Magdalena.

Jeśli prawdą jest, że pamięć jest nieśmiertelnością, to z nami Paweł będzie zawsze. Wierzę, że zostaniesz oczyszczony ze wszystkich pomówień. Ty uczyłeś otwartości, miłości, empatii, zachęcałeś do czynienia dobra - tu - w małej ojczyźnie w Gdańsku. (...) Nadchodzi trudny czas, by się pozbierać, by na nowo uporządkować świat, oswoić osierocone miejsce przy stronie. Biurko, przy którym ręcznie pisałeś swoją książkę i wszystkie myśli, pusty fotel. To będzie dla nas bardzo trudne - mówiła przejęta wdowa.

bCFZZhwd

Kilka tygodni od tamtych wydarzeń pojawiły się spekulacje na temat tego, czy Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Plotki przybrały na sile po wypowiedzi Konrada Piaseckiego w programie Kawa na ławę. Adamowicz miałaby wystartować z list Koalicji Obywatelskiej z pozycji numer 2.

Według moich informacji listy są dogadane (...). Jarosław Kalinowski ma być jedynką koalicji na Mazowszu. W Warszawie jedynką Włodzimierz Cimoszewicz. W Trójmieście jedynką i dwójką Janusz Lewandowski i Magdalena Adamowicz. W Wielkopolsce Ewa Kopacz i Leszek Miller, jeśli się zdecyduje - mówił Piasecki.

W studiu obecny był też szef klubu PO, Sławomir Neumann, który nie zaprzeczył słowom Piaseckiego. Sama zainteresowana póki co nie skomentowała plotek, ale przyznała, że otrzymuje takie propozycje.

Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna - powiedziała w wywiadzie dla Andrzeja Stankiewicza z Onetu.

bCFZZhwe

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się pod koniec maja. Wdowa po Adamowiczu powinna wystartować?

bCFZZhwf
bCFZZhwy
KOMENTARZE
(438)
Gość
rok temu
Z szacunku do samej siebie, powinna trzymać się z dala od polityki.
Gość
rok temu
Zrobili z niego świetego, a nim nie był
Gość
rok temu
Tak... cyrku ciag dalszy....
bCFZZhwz
gość
rok temu
Córki sie nawet śmiały na ,,pogrzebie,,
gość
rok temu
Czy to dowcip???
Najnowsze komentarze (438)
Gość
rok temu
Najpierw bardzo wspolczulam tej pani, ale teraz czuję zazenowanie... Na fali popularności chce coś ugrać dla siebie w polityce, niesmaczne to wszystko
gość
rok temu
Zarzuty się nie będą liczyć, ponieważ dostanie immunitet
GOSC
rok temu
malo im pieniedzy ---platforma dosc nakradla
gość
rok temu
jej sprawa
Gość
rok temu
Jestem chory na S.M.musze umrzec moja zona tez bedzie statowac w wyborach!!!
wlad
rok temu
obrzydliwe....
gość
rok temu
kobieto ... przezywaj zalobe
ana
rok temu
nie powinna pchać się do polityki na trumnie męża,wstyd!
bCFZZhwr
gość
rok temu
PO CO???????
Gość
rok temu
Po trupach Po kasę
Gość
rok temu
Na pierwszym zdjęciu z pogrzebu to wygląda wręcz na zadowoloną.
Gość
rok temu
Kobieta bez zasad etycznych. Najpierw niech sie rozliczy z lewych kont i mieszkań.
DAREK
rok temu
W sumie czytam te komentarze i sie tak zastanawiam moze to bylo wrezyserowane wszystko chlop mial za uszami nie jedno na pogrzebie zona i corki jakos bez emocji a co tam sie stalo na scenie wszystko mozna zagrac wiadomo nie od dzis ze telewizja klamie
gość
rok temu
~przyjdzie czas ze jeszcze naprawde zapłaczesz zakłamańcu
...
Następna strona
bCFZZhwT