Trwa ładowanie...
Przejdź na

Joanna Przetakiewicz wspomina Lagerfelda. "Mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić"

265
Podziel się

"Poznała nas wspólna znajoma, która pracowała z Karlem 20 lat wcześniej, powiedziała, że Karl zakocha się w mojej energii i koniecznie musimy się poznać" - wspomina początek znajomości z projektantem w rozmowie z Pudelkiem.

Joanna Przetakiewicz wspomina Lagerfelda. "Mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić"
bEglapmd

19 lutego do mediów dotarła smutna wiadomość o tym, że w wieku 85 lat zmarł legendarny projektant Karl Lagerfeld. Przyczyną śmierci był najprawdopodobniej rak trzustki, chociaż Lagerfeld miał kłopoty zdrowotne już od kilku lat. Już dawno całkowicie wycofał się z życia publicznego i przestał pojawiać na pokazach.

Informacja o śmierci legendy zasmuciła świat mody, przede wszystkim te osoby, które miały przyjemność poznać Lagerfelda osobiście. Do tego grona zalicza się polska bizneswoman Joanna Przetakiewicz, która niejednokrotnie opowiadała w mediach o bliskiej relacji, jaka łączyła ją z dyrektorem artystycznym domu mody Chanel.

bEglapmf

Właścicielka domu mody La Mania wspomniała projektanta w rozmowie z Pudelkiem.

Mogę tylko jedno powiedzieć, co jest strasznie ważne i mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić, bardzo szanował ludzi i bardzo ich kochał szczególnie tych, którzy byli blisko. Zawsze otwierał skrzydła i zawsze mi powtarzał, zawsze sięgaj po marzenia. Nie bój się. On mnie bardzo wspierał i jestem najlepszym przykładem, że dla niego nie miało znaczenia, czy ktoś miał wielką firmę czy nie. To była osoba, która nie miała w sobie absolutnie żadnej arogancji. On był jak święty Mikołaj, zawsze o wszystkich dbał, troszczył się o tych, których miał w pobliżu, oczywiście tych ludzi było bardzo mało, ale jak już wybrał kogoś, to był lojalny całe życie. To było nieprawdopodobne - powiedziała nam.

bEglapml

Przetakiewicz wspomniała też, jak zaczęła się jej relacja z ikoną mody.

Poznała nas wspólna znajoma, która pracowała z Karlem 20 lat wcześniej, powiedziała, że Karl zakocha się w mojej energii i koniecznie musimy się poznać. Kiedy go poznałam, to było coś niesamowitego. Tam nie było dystansu, nie było arogancji, tam było tylko ciepło, otwarcie. Nie wspominając o wielkim geniuszu i wielkim talencie, zawsze mówił, że chce się rozwijać, że chce się uczyć nowych rzeczy. Rozmawialiśmy na jakiś temat, on miał tysiące książek, bo był kolekcjonerem książek i albumów i mówił: "Wiesz co, ja mam książkę na ten temat" i wyjmował tę książkę z 89. półki, nie szukał jej. Wiedział, gdzie ona jest. To był człowiek renesansu. Taki, jakich dzisiaj nie ma. Szalenie zdyscyplinowany i nieprawdopodobnie silny.

Nie zabrakło też osobistych wspomnień.

Siedzieliśmy na kolacji o 1 w nocy i ktoś podchodził z jego asystentów i mówił: "Weź go namów, żeby on już skończył tę kolację, bo my zaraz musimy ruszać do Saint-Tropez na photoshooting, wszyscy czekają". Ja w ogóle byłam w szoku, pierwsza w nocy, a on sesję ma od siódmej rano. Albo mówił mi: "Dżoana, robiłem wczoraj photoshooting i o drugiej w nocy wszyscy byli nieprzytomni i tylko ja byłem żywy". A najważniejsze jest to, że on był po prostu cudowny dla ludzi. Zawsze mówił, że bliskie relacje są najważniejsze, a jego przyjaciele są jego rodziną z wyboru i zawsze mogłam na niego liczyć. Nie ma dzisiaj takiej osoby, która go zastąpi.

bEglapmm

_

bEglapmn

_

bEglapmG
KOMENTARZE
(265)
gość
2 lata temu
teraz co druga będzie jego najlepszą przyjaciółką i muzą.
Gość
2 lata temu
I teraz już zawsze będzie mogła mówić, że to był jej wielki przyjaciel, bo tego nie zdementuje :)
Gość
2 lata temu
Aśka dajesz, dajesz lansss, lansss😂😂
bEglapmH
gość
2 lata temu
ona jest taka żenująca
Gość
2 lata temu
Dokładnie, to jest kiczowate i mało stylowe wręcz
Najnowsze komentarze (265)
YU
2 lata temu
FAJNE
gość
2 lata temu
SUPER
gość
2 lata temu
jeżeli chodzi o nowotwory poczytajcie sobie na konopiafarmacja jak radzi sobie np. z guzkami. ekstrakt konopny cbd
krysia6667
2 lata temu
Bardzo milo to slyszec ,ze taki czlowiek jakim byl Lagerfeld,,mial dusze aniola ,popieram to ,ze trzeba zyc marzeniami ,one naprawde sie spelniaja.
gość
2 lata temu
Pani Przetakiewicz puka juz w dno od spodu. Lans na czyjejs smierci. Poziom Dodziny.
Saletrazcukre...
2 lata temu
Karykatura człowieka.
gość
2 lata temu
Taka wielka przyjaźń a autograf jej dawał w tłumie? Hahahahaha No i ciekawe, że o tej "wielkiej przyjaźni" było cicho za życia Lagerfelda. To tak, jak o "małżeństwie" z Kulczykiem "na prawach Szwajcarskich" zaczęła gadać po jego śmierci. Ale pogrzeb urządzała pierwsza żona, bo Kulczyk wcześniej kopnął w tyłek tę przechodzoną megalomankę.
jarr
2 lata temu
Przeta.... kto? Nie mam pojęcia, kto to jest , ale babina chyba za mocno za twarz się naciągnęła?
bEglapmz
fran
2 lata temu
Jakie dziwne rysy twarzy ma ta celebra...
Gośćalejaja
2 lata temu
A to ci dopiero gratka taka znajomość 😕
Gość
2 lata temu
Święty Naszych Czasów
Gość
2 lata temu
Nie przyszło jej do pustego łba że jak ktoś taki się z nią zadaje to wyłącznie ze względu na jej kasę?
Gość
2 lata temu
Kasa otwiera wszystkie drzwi, nie dostrzegam w niej żadnego talentu jedynie talent manipulatorki potrafiącej otwierac poprzez rozporki portfele bogatych cudaków juz przechodzonych znudzonych żonami dziecmi i kochankami ot taka błyskotka
Gość
2 lata temu
Teraz mozna wszystko zrobić ze zdjęciami przeróbki fotoshopping fotoshootting także ja myślę że Przetakiewiczowa obejmuje Rinky
...
Następna strona
bEglapnb