Trwa ładowanie...
Przejdź na

Joanna Przetakiewicz wspomina Lagerfelda. "Mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić"

265
Podziel się

"Poznała nas wspólna znajoma, która pracowała z Karlem 20 lat wcześniej, powiedziała, że Karl zakocha się w mojej energii i koniecznie musimy się poznać" - wspomina początek znajomości z projektantem w rozmowie z Pudelkiem.

Joanna Przetakiewicz wspomina Lagerfelda. "Mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić"
bCFKWxLp

19 lutego do mediów dotarła smutna wiadomość o tym, że w wieku 85 lat zmarł legendarny projektant Karl Lagerfeld. Przyczyną śmierci był najprawdopodobniej rak trzustki, chociaż Lagerfeld miał kłopoty zdrowotne już od kilku lat. Już dawno całkowicie wycofał się z życia publicznego i przestał pojawiać na pokazach.

Informacja o śmierci legendy zasmuciła świat mody, przede wszystkim te osoby, które miały przyjemność poznać Lagerfelda osobiście. Do tego grona zalicza się polska bizneswoman Joanna Przetakiewicz, która niejednokrotnie opowiadała w mediach o bliskiej relacji, jaka łączyła ją z dyrektorem artystycznym domu mody Chanel.

bCFKWxLr

Właścicielka domu mody La Mania wspomniała projektanta w rozmowie z Pudelkiem.

Mogę tylko jedno powiedzieć, co jest strasznie ważne i mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić, bardzo szanował ludzi i bardzo ich kochał szczególnie tych, którzy byli blisko. Zawsze otwierał skrzydła i zawsze mi powtarzał, zawsze sięgaj po marzenia. Nie bój się. On mnie bardzo wspierał i jestem najlepszym przykładem, że dla niego nie miało znaczenia, czy ktoś miał wielką firmę czy nie. To była osoba, która nie miała w sobie absolutnie żadnej arogancji. On był jak święty Mikołaj, zawsze o wszystkich dbał, troszczył się o tych, których miał w pobliżu, oczywiście tych ludzi było bardzo mało, ale jak już wybrał kogoś, to był lojalny całe życie. To było nieprawdopodobne - powiedziała nam.

bCFKWxLx

Przetakiewicz wspomniała też, jak zaczęła się jej relacja z ikoną mody.

Poznała nas wspólna znajoma, która pracowała z Karlem 20 lat wcześniej, powiedziała, że Karl zakocha się w mojej energii i koniecznie musimy się poznać. Kiedy go poznałam, to było coś niesamowitego. Tam nie było dystansu, nie było arogancji, tam było tylko ciepło, otwarcie. Nie wspominając o wielkim geniuszu i wielkim talencie, zawsze mówił, że chce się rozwijać, że chce się uczyć nowych rzeczy. Rozmawialiśmy na jakiś temat, on miał tysiące książek, bo był kolekcjonerem książek i albumów i mówił: "Wiesz co, ja mam książkę na ten temat" i wyjmował tę książkę z 89. półki, nie szukał jej. Wiedział, gdzie ona jest. To był człowiek renesansu. Taki, jakich dzisiaj nie ma. Szalenie zdyscyplinowany i nieprawdopodobnie silny.

Nie zabrakło też osobistych wspomnień.

Siedzieliśmy na kolacji o 1 w nocy i ktoś podchodził z jego asystentów i mówił: "Weź go namów, żeby on już skończył tę kolację, bo my zaraz musimy ruszać do Saint-Tropez na photoshooting, wszyscy czekają". Ja w ogóle byłam w szoku, pierwsza w nocy, a on sesję ma od siódmej rano. Albo mówił mi: "Dżoana, robiłem wczoraj photoshooting i o drugiej w nocy wszyscy byli nieprzytomni i tylko ja byłem żywy". A najważniejsze jest to, że on był po prostu cudowny dla ludzi. Zawsze mówił, że bliskie relacje są najważniejsze, a jego przyjaciele są jego rodziną z wyboru i zawsze mogłam na niego liczyć. Nie ma dzisiaj takiej osoby, która go zastąpi.

bCFKWxLy

_

bCFKWxLz

_

bCFKWxLS
KOMENTARZE
(265)
gość
rok temu
teraz co druga będzie jego najlepszą przyjaciółką i muzą.
Gość
rok temu
I teraz już zawsze będzie mogła mówić, że to był jej wielki przyjaciel, bo tego nie zdementuje :)
Gość
rok temu
Aśka dajesz, dajesz lansss, lansss😂😂
bCFKWxLT
gość
rok temu
ona jest taka żenująca
Gość
rok temu
Dokładnie, to jest kiczowate i mało stylowe wręcz
Najnowsze komentarze (265)
YU
rok temu
FAJNE
gość
rok temu
SUPER
gość
rok temu
jeżeli chodzi o nowotwory poczytajcie sobie na konopiafarmacja jak radzi sobie np. z guzkami. ekstrakt konopny cbd
krysia6667
rok temu
Bardzo milo to slyszec ,ze taki czlowiek jakim byl Lagerfeld,,mial dusze aniola ,popieram to ,ze trzeba zyc marzeniami ,one naprawde sie spelniaja.
gość
rok temu
Pani Przetakiewicz puka juz w dno od spodu. Lans na czyjejs smierci. Poziom Dodziny.
Saletrazcukre...
rok temu
Karykatura człowieka.
gość
rok temu
Taka wielka przyjaźń a autograf jej dawał w tłumie? Hahahahaha No i ciekawe, że o tej "wielkiej przyjaźni" było cicho za życia Lagerfelda. To tak, jak o "małżeństwie" z Kulczykiem "na prawach Szwajcarskich" zaczęła gadać po jego śmierci. Ale pogrzeb urządzała pierwsza żona, bo Kulczyk wcześniej kopnął w tyłek tę przechodzoną megalomankę.
jarr
rok temu
Przeta.... kto? Nie mam pojęcia, kto to jest , ale babina chyba za mocno za twarz się naciągnęła?
bCFKWxLL
fran
rok temu
Jakie dziwne rysy twarzy ma ta celebra...
Gośćalejaja
rok temu
A to ci dopiero gratka taka znajomość 😕
Gość
rok temu
Święty Naszych Czasów
Gość
rok temu
Nie przyszło jej do pustego łba że jak ktoś taki się z nią zadaje to wyłącznie ze względu na jej kasę?
Gość
rok temu
Kasa otwiera wszystkie drzwi, nie dostrzegam w niej żadnego talentu jedynie talent manipulatorki potrafiącej otwierac poprzez rozporki portfele bogatych cudaków juz przechodzonych znudzonych żonami dziecmi i kochankami ot taka błyskotka
Gość
rok temu
Teraz mozna wszystko zrobić ze zdjęciami przeróbki fotoshopping fotoshootting także ja myślę że Przetakiewiczowa obejmuje Rinky
...
Następna strona
bCFKWxMn