Trwa ładowanie...
Przejdź na

Samuel Pereira krytykuje powstanie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT: "Przecież teraz każdy na gigancie powie: "Tata nie lubi gejów""

77
Podziel się:

Myślicie, że nastolatki faktycznie masowo zaczną "udawać" gejów?

Samuel Pereira krytykuje powstanie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT: "Przecież teraz każdy na gigancie powie: "Tata nie lubi gejów""

W poniedziałek w Warszawie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Nowy prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, podpisał tzw. Kartę LGBT. Dokument ten umożliwia utworzenie hostelu interwencyjnego oraz centrum społecznościowego dla osób LGBT+, monitoring przestępstw na tle homofobicznym, edukacja antydyskryminacyjna w szkołach, a także powołanie w ratuszu pełnomocnika/-czki ds. społeczności LGBT.

Zgodnie z przewidywaniami, decyzja prezydenta Warszawy wzbudziła spore emocje, głównie wśród środowiska prawicowców. W sprawie podpisania dokumentu wypowiedział się między innymi warszawski radny PiS, Jacek Ozdoba, który kpił, że następnym pomysłem prezydenta Trzaskowskiego będą specjalne tramwaje dla osób LGBT.

Popis ignorancji dał też Samuel Pereira, prawicowy dziennikarz od początku związany z Prawem i Sprawiedliwością, a obecnie szef portalu TVP Info, który "zasłynął" skandalicznym materiałem o strajkujących rezydentach.

Pereira wdał się na Twitterze w dyskusję na temat hostelu dla osób LGBT.

Ludzie naprawdę myślą, że "karta LGBT" w Warszawie oznacza darmowe przejazdy komunikacją i wybudowanie "domu schadzek". Przeciętny Polak jest głupszy niż myślałam i ma zerowe pojęcie o problemach jakiejkolwiek mniejszości - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Czytałem czemu ma ta karta służyć i wytłumacz mi np. "pomoc dla wyrzuconych z domu przez swoją orientację"? Przecież teraz każdy na gigancie wystarczy, że powie "tata nie lubi gejów", to Straż Miejska sprawdzi tatusia, a Ratusz użyczy synkowi lokum. Btw, co dalej? Karta Hetero? - napisał Pereira dając do zrozumienia, że nie ma pojęcia czym tak naprawdę jest hostel interwencyjny.

W ten sposób dzielimy wyrzucane dzieci na wyrzucane niesłusznie (orientacja) i zasłużenie (każdy inny powód). Wariactwo - brnął.

Mówimy o dzieciach wyrzucanych z domu przez rodziców? Tzn. że teraz jak takie będzie szukało pomocy, to usłyszy od urzędnika Trzaskowskiego: A ty jesteś homo, czy hetero? Bo jak hetero to nie pomagamy. Absurd. Takie pomysły to zwykła dyskryminacja.

Dla porządku wyjaśnijmy: hostel interwencyjny to miejsce, w którym osoby LGBTQ mogą znaleźć bezpieczne schronienie, pomoc prawną i psychologiczną. Jak wskazują najnowsze badania FEANTSA odnośnie przyczyn bezdomności, środowiska LGBTQ szczególnie narażone są na wykluczenie społeczne - są odrzucone przez rodzinę i znajomych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(77)
Gość
5 lata temu
A co z hostelami dla dzicieci heteroseksualnych ktore potrzebuja pomocy??
Gość
5 lata temu
No ja tez nie rozumiem :) Brawo Samuel
Gość
5 lata temu
Tez sadze, ze to niepotrzebne. W ten sposob homo tak naprawde sa stygmatyzowani.
Gość
5 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Z jednej strony ma trochę racji. Nie uważam, że pomysł z tym azylem jest zły, ale czemu wobec tego nie ma azylu dla ludzi, nad którymi rodzina znęca się psychicznie, bo tak? Są Izby Dziecka, ale nie ma nic dla młodych, dorosłych osób. Pomijam już to, że często policja olewa błagania nastolatków o pomoc wierząc rodzicom, którzy twierdzą, że dzieciak wymyśla. Dla mnie to jak zwykle zaczynanie wszystkiego od końca. Może przestańmy dzielić ludzi na orientacje, płci i wyznania religijne czy polityczne, a pomagajmy wszystkim? Po prostu wszystkim, którzy tej pomocy chcą.[/cytat]Akurat są azyle dla osób doroslych- centra interwencji kryzysowych i są tam pokoje, w których można przebywać do 3 miesięcy, żeby mieć czas na znalezienie nowego mieszkania/pracy. Ludzie marudzą, że nic nie ma, a nawet się nie interesują jakie mają możliwości :/
Gość
5 lata temu
Poniekąd ma rację
Najnowsze komentarze (77)
Cywilizacja
3 lata temu
,, Hetero nie pomagamy". Składal! Ta wypowiedź to kłamstwo. To, że ktoś buduje przytułek dla lgbt nie znaczy, że hetero będzie się odmawiać pomocy bo nie są homo. To, że ktoś tworzy coś z myślą o konkretnej grupie nie oznacza, że to będzie tylko dla tej grupy. Ja czytałam na profilu tęczowych spiłeczników, że u nich prawo do noclegu jest dla każdego nie tylko dla lgbt.
gość
5 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Z jednej strony ma trochę racji. Nie uważam, że pomysł z tym azylem jest zły, ale czemu wobec tego nie ma azylu dla ludzi, nad którymi rodzina znęca się psychicznie, bo tak? Są Izby Dziecka, ale nie ma nic dla młodych, dorosłych osób. Pomijam już to, że często policja olewa błagania nastolatków o pomoc wierząc rodzicom, którzy twierdzą, że dzieciak wymyśla. Dla mnie to jak zwykle zaczynanie wszystkiego od końca. Może przestańmy dzielić ludzi na orientacje, płci i wyznania religijne czy polityczne, a pomagajmy wszystkim? Po prostu wszystkim, którzy tej pomocy chcą.[/cytat]Akurat są azyle dla osób doroslych- centra interwencji kryzysowych i są tam pokoje, w których można przebywać do 3 miesięcy, żeby mieć czas na znalezienie nowego mieszkania/pracy. Ludzie marudzą, że nic nie ma, a nawet się nie interesują jakie mają możliwości :/[/cytat]a osoby LGBT nie mogę z nich skorzystać jako po prostu obywatele (bez mówienia o orientacji) ? Bo nie rozumiem dlaczego dla LGBT ma być coś oddzielnego...
Gość
5 lata temu
ten ciemny arab to kto??? pereira???? pilkarz ????
Gość o ona
5 lata temu
Autor tych wypocin ma cos z glowka
Gośćtom
5 lata temu
Widzę że Pan Rabiej jest baaaardzo skuteczny
gość
5 lata temu
Popatrzeć na tą gębę i wszystko jasne!!!!!!
Gość
5 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"][cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Z jednej strony ma trochę racji. Nie uważam, że pomysł z tym azylem jest zły, ale czemu wobec tego nie ma azylu dla ludzi, nad którymi rodzina znęca się psychicznie, bo tak? Są Izby Dziecka, ale nie ma nic dla młodych, dorosłych osób. Pomijam już to, że często policja olewa błagania nastolatków o pomoc wierząc rodzicom, którzy twierdzą, że dzieciak wymyśla. Dla mnie to jak zwykle zaczynanie wszystkiego od końca. Może przestańmy dzielić ludzi na orientacje, płci i wyznania religijne czy polityczne, a pomagajmy wszystkim? Po prostu wszystkim, którzy tej pomocy chcą.[/cytat]Akurat są azyle dla osób doroslych- centra interwencji kryzysowych i są tam pokoje, w których można przebywać do 3 miesięcy, żeby mieć czas na znalezienie nowego mieszkania/pracy. Ludzie marudzą, że nic nie ma, a nawet się nie interesują jakie mają możliwości :/[/cytat]Do takiego centrum osoby LGBT nie moga sie udac?[/cytat]Jeśli jest tam masa takich 'normalnych' osób, jak te, które się wypowiadają w komentarzach to najwyraźniej nie
Gość
5 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Z jednej strony ma trochę racji. Nie uważam, że pomysł z tym azylem jest zły, ale czemu wobec tego nie ma azylu dla ludzi, nad którymi rodzina znęca się psychicznie, bo tak? Są Izby Dziecka, ale nie ma nic dla młodych, dorosłych osób. Pomijam już to, że często policja olewa błagania nastolatków o pomoc wierząc rodzicom, którzy twierdzą, że dzieciak wymyśla. Dla mnie to jak zwykle zaczynanie wszystkiego od końca. Może przestańmy dzielić ludzi na orientacje, płci i wyznania religijne czy polityczne, a pomagajmy wszystkim? Po prostu wszystkim, którzy tej pomocy chcą.[/cytat]100% racji[/cytat]Jest w cholerę takich miejsc
Gość
5 lata temu
Jak widzę tego miętkiego wymoczka to aż mi żal tłuków którym tłumaczy on rzeczywistość! 😂😂👏👏👏😂
gość
5 lata temu
Samuel, kiedy w końcu przestaniesz s**ć we własne gniazdo i przyznasz, że wolisz chłopców?
gość
5 lata temu
W Warszawie brakuje miejsc w noclegowniach dla bezdomnych. Ludzie starsi i chorzy samotni tygodniami zalegają w szpitalu, bo nie ma miejsc w domach opieki i hospicjach. Ot medialny popis.
gość
5 lata temu
A ja się pytam czy mamy pełnomocnika dla kobiet skrzywdzonych, zwgwalcobych, dla dzieci nieradzących sobie z presja społeczeństwa itp? Dlaczego koncentrujemy się na problemach jednej mniejszości z pominięciem innych, wcale nie mniej istotnych spraw.
gość
5 lata temu
ja to nie rozumiem, czego sie ludzie boicie.
Gość
5 lata temu
zamiast laczyc mlodziez to jeszcze bardziej podziwli sie .. masakra , dlaczego nie moze byc po prostu “ osrodek mlodziezowy” i tam pomoc dodatkowa dla roznych mniejszosci itp??
...
Następna strona