Trwa ładowanie...
Przejdź na

Firma Niemczyckiego nie wypłacała ludziom pensji?! "Suma zaległych wypłat może wynosić DZIESIĘĆ MILIONÓW"

208
Podziel się:

Pracownicy, do których dotarli dziennikarze Money.pl, twierdzą, że z powodu zaległości w wypłatach popadli w poważne długi.

Firma Niemczyckiego nie wypłacała ludziom pensji?! "Suma zaległych wypłat może wynosić DZIESIĘĆ MILIONÓW"

Michał Niemczycki to syn pary miliarderów, których majątek wyceniany jest na około 1,7 miliarda (!) złotych. Wysokie urodzenie dało mu możliwość studiowania na prestiżowych amerykańskich uczelniach. Błękitna krew i zdobyte wykształcenie pomogły mu w podbiciu serca byłej aktorki z arystokratycznymi korzeniami, Anny Czartoryskiej.

Jak informuje serwis Money.pl, Niemczycki zawodowo związany jest z wieloma markami, między innymi z New Media Ventures - firmą działającą w branży marketingowej, o której było głośno za sprawą aplikacji MAM. Niemczycki był wiceprezesem tej spółki. W firmie pracowała Agnieszka (imię zostało zmienione), która twierdzi, że przez wiele miesięcy nie wypłacano jej wynagrodzenia. Kobieta początki pracy wspomina dobrze, jednak z czasem warunki miały się drastycznie pogorszyć. Po trzech latach została zwolniona i do dzisiaj nie otrzymała należnych jej 24 tysięcy złotych.

Na początku ani przez chwilę nie sądziłam, że nie dostanę pieniędzy. Dopiero po zwolnieniu dotarło do mnie, że to wyrachowani ludzie. Dyrektor zarządzający wyjaśnił, że zwolnienia są niezbędne, by firma przetrwała, że taki jest wymóg inwestorów. Ale inwestorów nie było. To było po prostu kolejne kłamstwo - mówi poszkodowana.

Pierwsze problemy pojawiły się w czerwcu zeszłego roku. Pracownicy nie dostawali pensji na czas. Przelewy dochodziły z kilkutygodniowym opóźnieniem i w transzach. Powody? Firma tłumaczyła to tym, że wycofał się inwestor, akurat wypadł długi weekend, sponsorzy byli na urlopie lub zarząd przeprowadzał "trudną" transakcję z USA - pisze serwis Money.pl.

Później wypłat nie było już wcale, a pracownicy pracowali dalej za darmo, bo bali się, że jeśli odejdą, nie zobaczą ani złotówki. Pomimo kłopotów finansowych firma nadal zatrudniała nowe osoby, aż doszło do sytuacji, gdy w grudniu tuż przed świętami zwolniono jedną trzecią załogi. Jak twierdzą informatorzy serwisu, suma zaległych wypłat może wynosić nawet dziesięć milionów złotych.

Kolejna pracownica twierdzi, że w pewnym momencie nie tylko nie otrzymywała wypłat, ale jeszcze wydawała pieniądze, aby móc pracować, bo musiała opłacać podatki. Inny pracownik, który przedstawia się jako Michał, potwierdza jej wersję.

Nie zapłacili mi 25 tysięcy złotych. Wpadłem w ogromne tarapaty finansowe. Muszę opłacić prawie dziesięć tysięcy podatków za kwartał, a nie mam z czego. Nie wspomnę już o moich innych zobowiązaniach jak kredyty, opłaty za mieszkanie, opłaty za przedszkole itd. Za chwilę siądzie na mnie komornik. NMV zrujnowało mi zdrowie - mówi zrozpaczony mężczyzna.

Poszkodowani przez firmę skierowali sprawę do sądu, jednak wątpią, że uda im się coś wyegzekwować.

Dotarły do mnie plotki, że firma nie ma żadnego majątku i szykują ją do zamknięcia. Byli współpracownicy mówią, że Niemczycki nie ma zamiaru spłacać nas z własnych pieniędzy. Co najwyżej odda równowartość VAT-u, ale pod warunkiem, że zrzekniemy się pozostałych roszczeń. Inni zatrzymali sprzęt firmowy. Z Walaszczykiem i Aymericiem nie mamy kontaktu. Ich telefony są wyłączone. Podobno wyjechali z kraju - mówi Agnieszka, dodając, że straciła oszczędności, które miały być wkładem na mieszkanie.

Tymczasem prezesi firmy powołali nową spółkę w Wielkiej Brytanii. Serwis Money.pl po wielu próbach kontaktu z Michałem Niemczyckim otrzymał oficjalne oświadczenie NMV.

Mimo dynamicznego zwiększania ilości użytkowników nie byliśmy w stanie utrzymać stałego finansowania działalności operacyjnej i dalszego rozwoju NMV, a w efekcie zmuszeni jesteśmy do zakończenia świadczenia usług związanych z Platformą MAM. (...) - napisano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(208)
Gość
4 lata temu
I tak bogaci się bogacą
gość
4 lata temu
pracuje w windykacji- najgorzej z bogatymi jest. Zaraz sie przemedluje do UK, zlozy o Bankructwo i po roku bedzie czysty.
Gość
4 lata temu
Ale miliardy sie zgadzaja:) co tam zwykli ludzie.przezyja
gość
4 lata temu
Taki udany jak Sebastian Kul...k, czego się nie dotkną to klapa. Może założą firmę doradczo - szkoleniową :)
Gość
4 lata temu
Wyglada na fałszywa osobę
Najnowsze komentarze (208)
Hehe
3 lata temu
Czytałam że jego tatuus też niezły dran- nie zapłacił firmie za wykonaną pracę a właścicielowi powiedział że młody jest i że się jeszcze zdąży dorobić... Synek wiadomo co wyrabiał w USA, nieudacznik i kawał uja-dziwic może że taka kobieta jak Czartoryska związała się z tą szemrana rodzinka... Ale wedle powiedzenia:pecunia non olet. Taka zafajdana tradycja że kobiety z dobrych domów wiążą się z bogatym,, byznesem,,...
Gość
4 lata temu
My to mamy dopiero biznesmenow (jesli to pra da)?!!masakra!
Gość
4 lata temu
Wredna twarz.
gość
4 lata temu
bogaci na pokaz czy naprawdę ,, bo gdyby mieli kasę to by ludziom płacili
gość
4 lata temu
to ile k... ci ludzie tam zarabiali ze zaleglosc na jedna osobe 25000, ja jak bym nie dostal po dwoch miesiacach pensji to bym mial juz problem
Gość
4 lata temu
A na takich przyzwoitych ludzi z żonko się lansują.
gość
4 lata temu
Krwiopijcy byli i będą
Gość
4 lata temu
Ten Michał Niemczycki to kawał dania, przekrent i poprostu kryminalista w USA siedział za kratkami za przemyt narkotyków. Ludzie bez zasad.
gość
4 lata temu
i nie ma na takich paragrafu ????żal mi tylko P. A Czartoryskiej,
gość
4 lata temu
takich cwaniaków jak on to jest pełno w polsce
gość
4 lata temu
To są właśnie polscy bogacze , na garbach biednych
gość
4 lata temu
I macie wielkiego biznesmena
gość
4 lata temu
Kawał ..uja
Gość
4 lata temu
Źle mu z oczu patrzy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie