Piątek 01.03.2019 21:15

Zdewastowane mieszkanie Dorocińskiego to część kampanii WWF. "Nie używaliśmy nowych sprzętów. Propagujemy ideę zero waste"

Marcin Dorociński

Zdewastowane mieszkanie Dorocińskiego to część kampanii WWF. "Nie używaliśmy nowych sprzętów. Propagujemy ideę zero waste"

Marcin Dorociński jest jednym z nielicznych polskich aktorów, którzy cieszą się dobrą prasą i opinią celebryty, który angażuje się tylko w ważne sprawy. Dorociński bywa na ściankach tylko wtedy, gdy wymaga tego sytuacja – np. przy promocji filmu czy spektaklu ze swoim udziałem. Na co dzień aktor zachęca do pomocy schroniskom i dbania o środowisko.


W czwartek na Instagramie Dorocińskiego pojawiło się dramatyczne wideo, na którym było widać zdewastowane mieszkanie. Kamera pokazała poprzewracane meble i leżące na podłodze rośliny. Nie wyglądało to dobrze, zwłaszcza że Marcin wyglądał na naprawdę przejętego: Marcin Dorociński pokazał zdewastowane mieszkanie. "Jak można zrobić coś takiego?!"

W piątek okazało się, że nagranie to część kampanii WWF, co wyjaśnił sam Dorociński, bo jego fani chcieli zorganizować zbiórkę, by pokryć koszty naprawy pokoju.

Kiedy w zeszłym roku został opublikowany raport klimatyczny mówiący w czarnych barwach o najbliższej przyszłości Ziemi, postanowiłem zaangażować się również w działania dotyczące edukacji związanej z globalnym ociepleniem, zanieczyszczeniem powietrza oraz segregacją śmieci - napisał aktor. Cel tej kampanii jest szczytny, zamysłem miało być zainteresowanie mediów i opinii publicznej, ale rozmiar szumu dookoła tego filmu przerósł moje oczekiwania i mnie samego również.

W kolejnych postach aktor przytoczył zatrważające statystyki co do zanieczyszczenia i degradacji planety. Uświadomił także internautów, że w trakcie nagrywania filmu nie ucierpiała żadna roślina, a przedmioty pochodziły z grup facebookowych popierających ideę zero waste.

Udana kampania?

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Za stworzenie kampanii Godzina dla Ziemi WWF 2019, odpowiada agencja Walk Digital. Obsada: Marcin Dorociński Reżyseria: Paweł Maślona Zdjęcia: Michał Sobociński Scenografia: Jagna Dobesz Kostiumy: Anna Szcześniak Charakteryzacja: Janusz Kaleja Fotografie: Szymon Szcześniak Produkcja: Szut Szut Studio Specjalne podziękowania dla: Domu postprodukcyjnego: Badi Badi Wypożyczalni sprzętu filmowego: Panavision Polska Wypożyczalni sprzętu filmowego: The Out Of Frame Piotr Karniewicz Koordynatorowi kaskaderów: Stunt Service Kaskaderzy Filmowi Obsługi planów filmowych: Euro Film Seba Opieki medycznej: „E - Team” Wojciech Okniński Bazy lokacji: La Photo Production Irmina Konefał Pirotechnika: Tomasza Bykowskiego Studia dźwiękowego: Beat Shop Studio Dźwiękowe

Post udostępniony przez Marcin Dorociński (@marcindorocinski)Mar 1, 2019 o 9:44 PST

 

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (82)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 82
Odpowiedz
338 71
zgłoś
gość 01.03.2019 21:16
Ten caly WWF jest jak Caritas- tylko część pieniędzy idzie na zwierzaki :/
Odpowiedz
451 81
zgłoś
gość 01.03.2019 21:16
WWF wydaje więcej na kampanie i "wolontariuszy" niż na pomoc zwierzakom...
Odpowiedz
485 14
zgłoś
gość 01.03.2019 21:17
Ja ma nadzieję, że ideę "zero waste" wprowadzą sklepy. Powinno być to prawnie nakazane i uregulowane bo marnują się ogromne ilości jedzenia.
Odpowiedz
350 55
zgłoś
Gość 01.03.2019 21:17
To po cholerę ten cyrk?
Odpowiedz
450 76
zgłoś
Gość 01.03.2019 21:17
Nawet jeśli cel szczytny nie popieram wkrecania ludzi
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 82