Trwa ładowanie...
Przejdź na

Królowa Elżbieta chce zostać... influencerką? 92-latka dodała PIERWSZY POST na Instagramie (FOTO)

54
Podziel się

Wiekowa monarchini podzieliła się z internautami listem zaadresowanym do jej prapradziadka, księcia Alberta.

Królowa Elżbieta chce zostać... influencerką? 92-latka dodała PIERWSZY POST na Instagramie (FOTO)
bCXZQUAB

21 kwietnia królowa Elżbieta obchodzić będzie 93. urodziny, co czyni ją najdłużej panującą monarchinią na świecie. Mimo podeszłego wieku, seniorka nie zamierza abdykować i zapewnia, że będzie wypełniała królewskie obowiązki dopóki zdrowie jej na to pozwoli.

Elżbieta już nie raz udowodniła, że jest znacznie młodsza duchem niż mogłoby się wydawać. Wiekowa królowa wciąż bierze udział w wystąpieniach publicznych, pojawia się na ważnych ceremoniach, a nawet... jeździ konno.

bCXZQUAD

Wygląda na to, że monarchini postanowiła również iść z duchem czasu, o czym świadczyć może... jej pierwsza publikacja na Instagramie. W czwartek królowa udała się do londyńskiego Muzeum Nauki przy okazji otwarcia Centrum Smitha. W trakcie oglądania wystawy, uwagę 93-latki przykuł list matematyka Charlesa Babbage’a wysłany do jej prapradziadka w 1843 roku, w którym naukowiec opisywał księciu Albertowi działanie zaprojektowanego przez siebie prototypu maszyny Difference Engine. Elżbieta II wykorzystała profil The Royal Family, aby podzielić się z internautami "rodzinną pamiątką".

Podczas mojej dzisiejszej wizyty w Muzeum Nauki znalazłam coś niezwykłego w Królewskich Archiwach - napisała Elżbieta. To, na co patrzycie, to list napisany w 1843 roku do mojego prapradziadka, księcia Alberta. Charles Babbage, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego, zaprojektował "Mechanizm różnicowy", którego prototyp książę Albert miał okazję zobaczyć w lipcu 1843 roku. W liście Babbage opowiedział królowej Wiktorii i księciu Albertowi o swoim wynalazku "Silniku Analitycznym", na którym powstały pierwsze programy komputerowe, stworzone przez Adę Lovelace, córkę Lorda Byrona. Dziś miałam również przyjemność poznawać inicjatywy związane z kodowaniem komputerowym dla dzieci i wydaje mi się stosowne, aby opublikować ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propagowało technologię, innowacyjność i inspirowało następną generację wynalazców.

bCXZQUAJ

Na wpis zareagowali przedstawiciele Muzeum Nauki, dziękując królowej za "historyczne" odwiedziny.

Jesteśmy zaszczyceni, że przy okazji otwarcia Centrum Smitha w Muzeum Nauki, Wasza Wysokość po raz pierwszy opublikowała post na Instagramie - napisali.

Myślicie, że królowa Elżbieta zacznie teraz regularnie korzystać z Instagrama?

bCXZQUAK
bCXZQUBe
KOMENTARZE
(54)
Gość
2 lata temu
Życzę każdemu takiego zdrowia fizycznego i psychicznego oraz ciekawości świata przez całe życie!
gość
2 lata temu
Ela się trzyma 💪
gość
2 lata temu
Piękne pismo
bCXZQUBf
gość
2 lata temu
No i super!
gość
2 lata temu
Ona dużo lepiej wygląda niż żona Karola, świetne geny, nie uważacie, że za często w naszych mediach oni królują?
Najnowsze komentarze (54)
Gość
rok temu
Ale forma oby tak dalej
gość
2 lata temu
Zacząć żyć swoim życiem, to nie to samo co komentować swoje życie w mediach, ale chyba dla gimbazy pudelkowej to jest za trudne...
Gość
2 lata temu
Ona ma taki wredny ryj, że widać na odległość jaką ż niej jędza! Lepiej niech myśli o dołku, a nie internetach !
gość
2 lata temu
ona jest jaszczurem...
Gość
2 lata temu
Takie listy to kawał historii.
Gość
2 lata temu
Ludzie z nizin przynajmniej używają liter diakrytycznych oraz interpunkcji, wielki panie arystokrato/ wielka pani arystokratko.
gość
2 lata temu
👍❤
gość
2 lata temu
A jakiż to ma związek z twoja osobą? Co to za horyzonty, które wyznaczają plotki o klasie próżniaczej? Niestety, chyba rzeczywiście ktoś sądzi, że czytając teksty o Elżbiecie II staje się do niej podobny ;-)...
bCXZQUAX
gość
2 lata temu
Kiedys to ludzie mieli wyciwuczone charaktery pisma wow!! Teraz bazgrzemy, bo i tak 90 proc piszemy na komputerze lub komórce..
mila
2 lata temu
No i bardzo dobrze.
Gość
2 lata temu
Elka jest z******ta
Magda
2 lata temu
Babka ma 92 lata i więcej postów na insta niż ja (mam 32 lata).
Gość
2 lata temu
Ta chyba tobie zabraknie !
Gość
2 lata temu
Widać ze ta cała kate się jej podlizuje a Elżbieta nie wydaje się być fajna babka ma chore zasady wystarczy trochę poczytać !
bCXZQUBz