Czwartek 07.03.2019 23:00

Radio Zet PRZESTAŁO PUSZCZAĆ piosenki Michaela Jacksona

Michael Jackson

Radio Zet PRZESTAŁO PUSZCZAĆ piosenki Michaela Jacksona

Choć doniesienia o domniemanych skłonnościach pedofilskich Michaela Jackson zaczęły pojawiać się w mediach już w latach 90., dopiero ostatni film dokumentalny Leaving Neverland sprawił, że na całym świecie doszło do otwartego bojkotu twórczości "króla popu".

Zobacz: Nowy dokument o Jacksonie. "ROZDAWAŁ DZIECIOM BIŻUTERIĘ ZA SEKS"

Pierwszym radiem, które zdecydowało się o zaprzestaniu puszczania hitów gwiazdy muzyki, był brytyjski nadawca radiowo-telewizyjny BBC, który po cichu wycofał utwory Jacksona ze swoich playlist. Włodarze radia wyjaśnili w oficjalnym oświadczeniu, że nie nałożyli żadnego zakazu na puszczanie piosenek króla popu, ale biorą pod uwagę każdy utwór muzyczny "w zależności od kontekstu i sytuacji".

Zobacz też: Radio BBC przestało grać piosenki Michaela Jacksona! "Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie"

Portal Gwiazdy WP postanowił zapytać władze polskich rozgłośni radiowych, czy, wzorem zachodnich stacji, planują zablokować hity oskarżonego o pedofilię muzyka. Okazuje się, że na takie działanie - do odwołania - zdecydowali się przedstawiciele Radia Zet.

Muzyki Michaela Jacksona nie gramy od poniedziałku - poinformowała rzecznik prasowa Grupy Eurozet, Małgorzata Kozieł. Z dużą powagą podeszliśmy do informacji zawartych w filmie dokumentalnym "Leaving Neverland" dotyczących Michaela Jacksona. Uważnie obserwujemy sytuację w USA od strony prawnej, niemniej zdecydowaliśmy o usunięciu utworów tego artysty z playlisty Radia ZET do czasu wyjaśnienia sprawy.

Według informacji WP, zarówno Polskie Radio, jak i RMF FM nie planują na razie wprowadzić obostrzeń jeśli chodzi o emisję twórczości Michaela.

Polskie Radio nie ma takich planów - odpisała w mailu Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznika prasowa Polskiego Radia.

Nie komentujemy playlist naszych stacji - brzmiała odpowiedź Grupy RMF.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (353)

Odpowiedz
29 11
zgłoś
gość 07.03.2019 23:17
Radio Zet świętsze od papieża
Odpowiedz
41 19
zgłoś
Zal 07.03.2019 23:17
I juz go osadziliscie?! Ns podstawie zenan osob, ktore wczesniej zeznawaly na korzysc Michela?! To maja byc wiarygodni swiadkowie?!
Odpowiedz
30 12
zgłoś
gość 07.03.2019 23:18
Gość:
gość:
Gość: Bez przesady.. teraz jest teraz.. on nie zyje.. dla mnie smieszne sa te zwierzenia po latach.. albo sie reaguje od razu i mowi jak jest albo sorry..
Za życia Michaela kasa zamykała ofiarom usta, po jego śmierci kasa się skończyła, więc mówią
To niech przyznają szczerze że dali się przekupić za pieniądze a teraz jak już nie ma kto dawać to chcą być sławni j opowiadają jacy to oni skrzywdzeni....
zobacz ten dokument, posłuchaj co mówią i dopiero się wypowiadaj do czego się przyznają a do czego nie. A to, że winisz 7, 11 czy 12 latka (czym by się nie dał przekupić) za to, że go obmacywano i gwałcono, to tylko o tobie świadczy.
Odpowiedz
20 7
zgłoś
Gość 07.03.2019 23:18
Gość: Mam przeczucie ze Paris nie wytrzyma tego wszystkiego :(
Ojciec chronil dzieci od szol bizu a Paris sama sie do niego pcha to teraz ma!
Odpowiedz
6 5
zgłoś
Gość 07.03.2019 23:19
Jest kontrowersyjny...... I zawsze był
Ładowanie komentarzy…