Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jolanta Pieńkowska wywiozła męża w... BAGAŻNIKU! Pomogła Leszkowi Czarneckiemu "uniknąć zatrzymania"

271
Podziel się:

Ekspert ds. bezpieczeństwa chwali odwagę prezenterki oraz jej wrodzony talent do akcji w terenie: "Taką akcję trzeba wcześniej zaplanować" - wyjaśnia.

Jolanta Pieńkowska wywiozła męża w... BAGAŻNIKU! Pomogła Leszkowi Czarneckiemu "uniknąć zatrzymania"

Leszek Czarnecki, biznesmen, założyciel Getin Banku, do niedawna ósmy w rankingu najbogarszych Polak, a prywatnie mąż prezenterki Jolanty Pieńkowskiej, od czasu objęcia rządów w Polsce przez PiS stał się, jak twierdzi Puls Biznesu, obiektem zainteresowania służb specjalnych. Zorientował się, że jest inwigilowany, gdy wyszło na jaw, że ochroniarz, pełniący zarazem funkcję kierowcy, którego dwa lata temu zatrudnił dla swojej żony, jest oficerem służb, pracującym pod przykrywką.

Czarnecki nie zwolnił go, ale przeszedł do kontrataku, upubliczniając nagranie swojej rozmowy z ówczesnym prezesem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, który w nieoględnych słowach kazał Czarneckiemu zatrudnić prawnika z bliskiego kręgu znajomych Chrzanowskiego w zamian za ulgowe traktowanie restrukturyzacji banków miliardera.

Wybuchła afera, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego, treść taśm upubliczniła Gazeta Wyborcza, a Czarnecki całe zamieszanie postanowił przeczekać za granicą.

Okazało się to nie takie łatwe, bo Czarnecki obawiał się, że zostanie aresztowany, gdy tylko opuści dom. Jak donosi Puls Biznesu, użył podstępu, w którym główną rolę odegrała żona biznesmena, Jolanta Pieńkowska.

Wieczorem 8 listopada zeszłego roku prezenterka opuściła samochodem teren ich posesji na warszawskim Mokotowie, jadąc na spotkanie z koleżanką, zaś Czarnecki, jak wynikało z lokalizacji jego telefonu komórkowego, został w domu.

Tymczasem biznesmen, jak się okazało, znajdował się z bagażniku samochodu swojej żony. Na podziemnym parkingu w budynku, w którym mieszka koleżanka Pieńkowskiej, przesiadł się do innego samochodu, który zawiózł go do Berlina. Tam Czarnecki złapał samolot do Miami.

Tymczasem Pieńkowska, żeby dać mężowi czas, przekierowuje podejrzenia na siebie. 9 listopada jedzie na warszawskie lotnisko Okęcie, skąd ma wyruszyć na krótki urlop do Izraela. W torebce ma telefon komórkowy męża. Służby, śledzące telefon Czarneckiego, są przekonane, że biznesmen razem z żoną chce opuścić kraj. Na lotnisku zatrzymują ją i po godzinnym przesłuchaniu puszczają wolno.

Są tu elementy brawury - chwali przenterkę ekspert ds. bezpieczeństwa Krzysztof Liedel. Taką akcję trzeba wcześniej zaplanować.

Co ciekawe, przedstawiciele służb zapewniają, że… żadne z wydarzeń opisanych przez Puls Biznesu nigdy nie miało miejsca, a Leszkiem Czarneckim w ogóle się nie interesowały.

Polskie służby nie inwigilowały Leszka Czarneckiego ani jego rodziny - idzie z zaparte rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. Żadnej rozmowy na lotnisku nie było.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(271)
Gość
5 lata temu
Kobieta mafiiii😂
gość
5 lata temu
Widocznie lepiej idzie jej działalność rodem z filmów gangsterskich niż prowadzenie programów i praca dziennikarki :)
Gość
5 lata temu
Ooo jolusia prawdziwa kobieta mafii. Może jakaś rola u vegi sie znajdzie???
gość
5 lata temu
gdyby byl nieiwnny nie musialby sie chowac w bagazniku
Gość
5 lata temu
Bogatym mozna wiecej
Najnowsze komentarze (271)
Bety
rok temu
Po prostu miłość.a dlaczego to zrobiła? Pamiętacie film Układ zamknięty? Jak się do kogoś chce uj...ć zawsze sposób i powód się znajdzie.a prowadząca dtvn była lepsza niż Hajzer czy Krupińska.
Gośka
3 lata temu
Pienkowska wyglądem przypomina jakiegoś ptaka chyba podtrutego gołębia dlaczego zrobiła się taka brzydka
gość
5 lata temu
Przy okazji bo to się klika W 2018 r. bankowość mobilna Getin Banku zajęła drugie miejsce w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka, utrzymując swoją pozycję z poprzedniej edycji. Bank regularnie pojawia się też na podium plebiscytu Newsweeka w kategoriach "Banki w Internecie" i "Bank dla Kowalskiego", również w 2018 r. Getin Bank zajął też drugie miejsce w kategorii głównej Złoty Bank - najlepsza wielokanałowa jakość obsługi.
gość
5 lata temu
Robota koncertowa. Nie ma problemu ze zmianą profesji.
L
5 lata temu
P******a sucha wydra dobrze ze nie muszę już jej oglądać w telewizji,
gość
5 lata temu
Fajna rodzinka , nie ma co. I ta Joleczka z wytrzeszczem .
Klara
5 lata temu
Zrobiłabym to samo. Z miłości. Tej do pieniędzy również ;)
Joanna Szurni...
5 lata temu
Brak słów! MAFIA
gość
5 lata temu
Brawo, dobrze zrobiła.
Gość
5 lata temu
Gość 100 Jolusia jak Bond wozi w bagażniku gangsterów, a todziewczyna Bonda, już nie masz co szukać w telewizji Jolusia...
gość
5 lata temu
W jakim kraju my żyjemy! Czy służby specjalne mogą zniszczyć życie człowieka? Gdzie jest prawo? Adwokaci? Sądy? Czy demokracja i prawa człowieka to już przeszłość w Polsce?
Gość
5 lata temu
Jak to prawda to powinni ją zamknąć za pomoc w ucieczce i stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym czy coś.
Gość
5 lata temu
Brawo Pani Jolanto.Jak się kocha to człowiek jest w stanie zrobić wiele by ratować życia kochanej osoby.
Gość
5 lata temu
Ukochanego też bym wywiozła w bagażniku,jakby trzeba było..nawet narażając swoją reputację 😬
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie