Hanna Lis broni społeczności LGBT i ostrzega: "Wrogość wobec własnych rodaków wpędzi nas w objęcia Putina"

337
Podziel się

Dziennikarkę oburzyły słowa polityków, którzy uważają, że podpisanie Karty LGBT to "zamach na polską rodzinę".

Hanna Lis broni społeczności LGBT i ostrzega: "Wrogość wobec własnych rodaków wpędzi nas w objęcia Putina"

W ostatnim czasie publiczna dyskusja na temat równouprawnienia osób homoseksualnych jest jeszcze gorętsza niż zwykle. Stało się tak po tym, jak prezydent Warszawy podpisał Kartę LGBT, która ma gwarantować pomoc osobom dotkniętym dyskryminacją. Dokument zakłada m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego, monitoring przestępstw na tle homofobicznym, edukację antydyskryminacyjną w szkołach oraz powołanie w ratuszu pełnomocnika/-czki ds. społeczności LGBT.

Decyzja Rafała Trzaskowskiego spotkała się ze skrajnymi reakcjami. Nie zabrakło osób, które uznały ją nawet za "zamach na polskie wartości".

Prezes Jarosław Kaczyński wygłosił nawet przemówienie, w którym nazwał decyzję Trzaskowskiego "zamachem na rodzinę".

Mamy tutaj wielki kłopot, wielkie zagrożenie, jest nim atak na rodzinę i na dzieci. W niektórych miejscach w Polsce już jest stosowana specyficzna socjotechnika, którą trudno nazwać wychowaniem. W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci. To jest nie do uwierzenia. To się zaczyna w wieku 0-4. Im bardziej się to czyta, tym bardziej włosy dęba stają. Ma być dokonywana koncentracja na ważnej, ale przecież nie jedynej sferze życia. Ma być podważana kwestia tożsamości chłopców i dziewczynek - straszył Kaczyński.

Słowami prezesa Prawa i Sprawiedliwości oburzona jest m.in. Hanna Lis, która lubi komentować bieżące wydarzenia w mediach społecznościowych. Na Instagramie opublikowała zdjęcie z Holandii i wytłumaczyła, za co szanuje Holendrów.

Poldermodel - holenderskie słowo określające właściwą Niderlandom filozofię, zgodnie z którą całe społeczeństwo, jako i lokalne społeczności, wkładają maksymalny wysiłek w to, aby osiągnąć najszerszy możliwy konsensus w sprawach fundamentalnych. (...) Bez względu na różnice religijne, światopoglądowe, kulturowe, czy ekonomiczne, musieli wybrać dobro nadrzędne i porzucić waśnie. Poldermodel jest głęboko zakorzeniony kulturze Holandii, a w codziennej społecznej praktyce przejawia się otwartością i życzliwością wobec bliźniego - pisze dziennikarka.

Lis wyraża nadzieję, że w Polsce też dojdziemy kiedyś do takiego etapu.

Marzy mi się nasz polski "poldermodel", w którym zrozumiemy, że wrogość wobec mniejszości: narodowych, seksualnych, religijnych, areligijnych, i politycznie sterowana wrogość wobec własnych rodaków (obliczona wyłącznie na polityczny zysk, a nie na dobro wspólne), nieuchronnie wyprowadzi nas z Unii Europejskiej i wpędzi w objęcia Putina. To już się dzieje. A jeśli nie obchodzą was prawa człowieka (w tym LGBT), to ujmę to pragmatycznie: UE stać na rozstanie z PL. Nas nie stać na rozstanie z UE. To jest dziś sprawa dla Polski fundamentalna - ocenia Hanna.

Lis pozdrowiła też wszystkich swoich homoseksualnych przyjaciół. Myślicie, że Kaczyński przeczyta jej wpis?

KOMENTARZE
(337)
Gość
10 miesięcy temu
Zyj, znajdz kogos kto pomoze, zycie masz jedno,
Facet
10 miesięcy temu
W birmingham muzułmanie zaprotestowali przeciwko lekcjom lgbt+ i im się udało wygrać aby ich pociechy nie wiedziały o rodzinach homoseksualnych. Wiec gdzie ta tolerancja na zachodzie?
gość
10 miesięcy temu
Współczuję. Jeśli Cię to pocieszy, ja też jestem nieszczęśliwa, ale nie chcę umrzeć. Chcę po prostu poczuć się w końcu dobrze! I żeby moje problemy się wreszcie skończyły :(
Gość
10 miesięcy temu
Nie poddawaj sie życie to walka
Lola
10 miesięcy temu
Podobnie tyczy się heteroseksualnych. Też nie wypada ostentacyjnie się całować i gzić.
Najnowsze komentarze (337)
gość
10 miesięcy temu
Rozmowy o seksie w konfesjonale to jest prawdziwe gwałcenie praw dziecka
ewa
10 miesięcy temu
myslałam ze tolerancja dotyczy równiez mniejszosc widocznie sie mylilam
gość
10 miesięcy temu
Ty półkobieto zamilcz.
Donvito52
10 miesięcy temu
Balbina. Gej niepraktykujący. Sam sobie używał, a teraz raptem przeciw. Przedziwne. Jak te Radiomaryjne babcie. Za młodu dawały, na starość zabraniają bo same nie mogą. Zwykła zaz
Gość
10 miesięcy temu
Spytajmy Kinię co myśli o modelu otwartosci i życzliwości wobec bliźniego promowanym przez panią Hannę...
Gość
10 miesięcy temu
To niech pani Lis przeprowadzi się do Holandii i żyje tam w szczęściu i harmonii z wszystkimi homo i o różnych wyznaniach... Nie będziemy za nią płakać.
Gość
10 miesięcy temu
A ja nie chce żeby uczyli moje 4 letnie dziecko brudne lapska precz od mojego dziecka bo wam je polamie
Ann
10 miesięcy temu
BRAWO HANIA! JESTEŚ SUPER BABKA!!!!
hiob
10 miesięcy temu
Pan Prezes ma opinię takiej pani Hani pewnie głęboko w de?
gość
10 miesięcy temu
Ale my nie paradujemy rozebrani prawie do naga w marszach równości.
Gość
10 miesięcy temu
LGBT łapy precz od naszych dzieci
gość
10 miesięcy temu
Resortowa bachorka poucza Polków!
gość
10 miesięcy temu
Moim skromnym zdaniem, dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym powinni znać tylko i wyłącznie miłość rodzicielską. Czy to jest źle, że chcemy je wychować na normalnych ludzi. Życie to nie zabawa. Dlaczego lgbt tak brutalnie uderza w nasze dzieci?
gość
10 miesięcy temu
księża to często wrzody i frustraci ,topić ich w imię miłości blizniego .Do łopat w drodze wyjątku .
...
Następna strona