Beyoncé i Jay Z uhonorowani za... wsparcie społeczności LGBT. "Otrzymają nagrodę GLAAD Media Awards"

52
Podziel się

Beyoncé i jej mąż zostali nagrodzeni za "szczególne wsparcie na rzecz społeczności LGBT".

Beyoncé i Jay Z uhonorowani za... wsparcie społeczności LGBT. "Otrzymają nagrodę GLAAD Media Awards"

Beyoncé i Jay Z to obecnie jedna z najważniejszych "power couples" amerykańskiego show biznesu, co potwierdza ich niebagatelny wpływ na sprawy społeczne, w które się angażują. Na przestrzeni ostatnich lat para nie uniknęła oczywiście kilku głośnych wpadek, między innymi z racji pobicia rapera w windzie przez siostrę gwiazdy, Solange Knowles, z powodu jego rzekomej zdrady. Jednak kilkanaście miesięcy później bez skrępowania ponownie ocieplali swój medialny wizerunek. W walce o utrzymanie swojego nieskazitelnego wizerunku pomoże im z pewnością także nagroda otrzymana od środowiska LGBT.

Aktywność Beyoncé i Jaya Z (którego mama przed kilkoma laty zaliczyła publiczny coming out jako lesbijka) nie pozostały niezauważone przez Sarę Kate Ellis, prezes i dyrektor generalną Gay & Lesbian Alliance Against Defamation, która postanowiła przyznać parze nagrodę Vanguard Award podczas tegorocznej gali GLAAD Media Awards w Los Angeles. Ellis uznała, że ich głos w dyskusji nad prawami mniejszości seksualnych był "głośny i wyraźny", a ich wpływ na sytuację osób LGBT wciąż jest ogromny i nieoceniony.

Beyoncé i Jay Z to globalne ikony współczesnej popkultury i zagorzali obrońcy praw człowieka, którzy walczą o akceptację dla wszystkich ludzi. Kiedy wyrażają swoją opinię, świat inspiruje się ich słowami, a ich głos w dyskusji nad prawami osób LGBT+ od zawsze był głośny i wyraźny - oceniła Sara Kate Ellis w odezwie do mediów. Jednocześnie prezes organizacji wyraziła radość, że nagroda, zgodnie z zasługami, trafia właśnie w ich ręce: Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy towarzyszyć im w procesie przekazywania miłości podczas największego wydarzenia LGBTQ na świecie.

Wyróżnienie pary akurat taką nagrodą nie spotkało się jednak z uniwersalnym aplauzem internautów. Wielu z nich uważa, że Beyoncé i Jay Z nigdy zbytnio nie angażowali się w sprawy społeczności LGBT. Piosenkarka od dawna unika wypowiadania się na kontrowersyjne tematy, z rzadka udzielając wywiadów czy publicznych wypowiedzi.

Mogę z miejsca wymienić 100 innych osób, które bardziej na to zasłużyły!

Beyoncé i Jay Z? Serio? GLAAD, ile wam za to zapłacili?

Kocham Bey, ale ani ona, ani Jay nie są gejowskimi ikonami - pisali internauci.

Warto wspomnieć, że do tej pory osobami uhonorowanymi Vanguard Award były między innymi takie gwiazdy muzyki, jak Britney Spears, Cher, Janet Jackson czy Jennifer Lopez, które wielokrotnie udzielały głośnego wsparcia mniejszościom seksualnym. Gala GLAAD Media Awards, podczas której para zostanie oficjalnie uhonorowana tą nagrodą, odbędzie się 28 marca.

KOMENTARZE
(52)
Gość
rok temu
W przypadku tej pary nie wiadomo czy to szczere intencje czy tylko PR...
Gość
rok temu
Wiecie co, choruje od dluzszego czasu i juz mi sie zaczyna robic smutno. Nie rozumiem jak mozna dyskryminowac kogokolwiek. W zyciu kazdego czlowieka liczy sie to samo-zdrowie, szczescie, poczucie bezpieczenstwa. Gdyby kazdy skupil sie na sobie nie byloby miejsca na dyskryminacje i krzywdzenie innych. Skupiajcie energie na dobrych sprawach. Tego wam zycze. Pozdrawiam
gość
rok temu
A wspieranie tradycyjnych wartości to grzech
gość
rok temu
Wiadomo kto robi chaos na świecie gdzie bogiem jest pieniądz i p****************u...okrutni ludzie...psychopaci...
Gość
rok temu
Chciałabym mieć ich konto bankowe
Najnowsze komentarze (52)
Gość
rok temu
Lubię ich
Toja
rok temu
Mam to gdzieś, a ja mam chyba depresję!
z
rok temu
nadeszly czasy gdzie lgbt staje sie bardziej popularne i bardziej sie wszyscy nimi przejmuja niz zwyklym hetero...chore to po prostu
Gość
rok temu
Obrzydliwi zboczeńcy
lonely astron...
rok temu
*DLA TYCH KTORZY SA W TEMACIE* MK ULTRA
Gość
rok temu
I fajnie, dobrze jest wspierać różnorodność
dg
rok temu
lgbt chce zeby nie bylo rodzicow matka ojciec tylko bylo tak jak zmienili francja rodzic numer 1 i rodzic numer 2
gość
rok temu
przestaję ich słuchać
Gość
rok temu
Sutka jej widać
gość
rok temu
to jest chore. Honorowac za wynatuzenie
gość
rok temu
wstyd dla calej polski
Gość
rok temu
Zaprzedana kariera więc inaczej się nie da !
Zenobia
rok temu
Ta ich "muzyka" to jest dla prostych ludzi, takich z nizin spolecznych. Czlowiek z wyzszym wyksztalceniem nie jest w stanie sluchac tej papki
Gość
rok temu
Najbardziej sztuczne małżeństwo, które trwa tylko dla kasy 💰