Niedziela 17.03.2019 18:30

Majdanowie wspierają akcję przeciw homofobii. Fanka docieka: "A co, jeśli pani syn przyprowadzi ukochanego do domu?"

Małgorzata Rozenek Radosław Majdan LGBT #SportPrzeciwHomofobii

Majdanowie wspierają akcję przeciw homofobii. Fanka docieka: "A co, jeśli pani syn przyprowadzi ukochanego do domu?"

Kilka tygodni temu Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT, która ma gwarantować pomoc osobom dotkniętym dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.

Przypomnijmy: Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT! "To pierwszy taki dokument w Polsce"

Decyzja prezydenta Warszawy wywołała gorącą publiczną dyskusję, w której ścierają się dwa skrajne poglądy na kwestię równouprawnienia osób homoseksualnych. Przedstawiciele środowisk prawicowych twierdzą, że to "zamach na rodzinę i tradycyjne, polskie wartości" oraz straszą "seksualizacją dzieci".

Zobacz: Buńczuczny Kaczyński atakuje związki jednopłciowe: "WARA OD NASZYCH DZIECI"

Na drugim biegunie są osoby, które wyrażają solidarność ze środowiskiem LGBT. Wśród nich m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan i jej mąż Radosław, którzy włączyli się w akcję #SportPrzeciwHomofobii organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. Ruch zainicjowano w odpowiedzi na homofobiczny transparent wywieszony na trybunach stadionu Legii Warszawa.

Oprócz Majdana do akcji włączyli się inni znani sportowcy: podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 toku oraz aktualny mistrz Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak.

Każde z nich opublikowało w mediach społecznościowych zdjęcie w koszulce z napisem Sport Przeciw Homofobii oraz wyjaśniło, dlaczego wspiera walkę z homofobią.

Wspieram akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo sportowcy powinni dawać przykład akceptacji, honorowej walki i szacunku dla ludzi - napisał Radek, pozując do zdjęcia z Gosią ubraną w okolicznościową koszulkę. Podobną fotografię zamieściła na swoim profilu Rozenek.

Jako klasyczna WAGS wspieram męża, który popiera akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo miłość jest jedna, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, bo sport powinien łączyć, nie dzielić - napisała Lady Majdan.

W komentarzach fani gratulowali Małgosi i Radkowi odwagi. Byli jednak też tacy, którym udział Majdanów w akcji się nie spodobał.

Czyli jak pani syn przyprowadzi swojego ukochanego do domu, przedstawiając go jako jego miłość i przyszłego męża, będzie pani happy? - zapytała jedna z użytkowniczek.

Jeśli on będzie happy, to ja też będę happy. Na tym polega miłość - wytłumaczyła Małgorzata.

Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że wezmą w niej udział kolejne osoby.

Chcemy pokazać, że świat sportu może wyglądać inaczej - że są w Polsce sportowcy i sportsmenki, którzy sprzeciwiają się homofobii i mówią o tym głośno. Te zdjęcia to dopiero początek. Liczymy na to, że po publikacji zdjęć pierwszej grupy sportowców i sportsmenek do akcji dołączą inne osobistości ze świata sportu - mówi Franciszka Sady z KPH.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (127)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 127
Odpowiedz
1052 207
zgłoś
Gość 17.03.2019 18:32
Popieram ich akcję. Nigdy nie wyrzeknę się władnych dzieci jeśli wybiorą partnera tej samej płci .
Odpowiedz
7 35
zgłoś
Gość 17.03.2019 18:32
*snie
Odpowiedz
210 41
zgłoś
Gość 17.03.2019 18:32
Zrobię kawę chłopakowi :)
Odpowiedz
877 127
zgłoś
Gość 17.03.2019 18:35
Moje dziecko ma być szczęśliwe i na tym mi zależy
Odpowiedz
164 107
zgłoś
Gość 17.03.2019 18:36
Brawo Majdany. Przynajmniej jakiś pożytek z waszego celebryctwa od czasu do czasu.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 127