Trwa ładowanie...
Przejdź na

Majdanowie wspierają akcję przeciw homofobii. Fanka docieka: "A co, jeśli pani syn przyprowadzi ukochanego do domu?"

110
Podziel się

Radek wraz z innymi znanymi sportowcami zaangażował się w nową kampanię społeczną. Wtóruje mu oczywiście Małgosia, która zaangażowała się w dyskusję z internautami.

Majdanowie wspierają akcję przeciw homofobii. Fanka docieka: "A co, jeśli pani syn przyprowadzi ukochanego do domu?"
bCFZjcIB

Kilka tygodni temu Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT, która ma gwarantować pomoc osobom dotkniętym dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.

Decyzja prezydenta Warszawy wywołała gorącą publiczną dyskusję, w której ścierają się dwa skrajne poglądy na kwestię równouprawnienia osób homoseksualnych. Przedstawiciele środowisk prawicowych twierdzą, że to "zamach na rodzinę i tradycyjne, polskie wartości" oraz straszą "seksualizacją dzieci".

bCFZjcID

Na drugim biegunie są osoby, które wyrażają solidarność ze środowiskiem LGBT. Wśród nich m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan i jej mąż Radosław, którzy włączyli się w akcję #SportPrzeciwHomofobii organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. Ruch zainicjowano w odpowiedzi na homofobiczny transparent wywieszony na trybunach stadionu Legii Warszawa.

Oprócz Majdana do akcji włączyli się inni znani sportowcy: podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 toku oraz aktualny mistrz Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak.

bCFZjcIJ

Każde z nich opublikowało w mediach społecznościowych zdjęcie w koszulce z napisem Sport Przeciw Homofobii oraz wyjaśniło, dlaczego wspiera walkę z homofobią.

Wspieram akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo sportowcy powinni dawać przykład akceptacji, honorowej walki i szacunku dla ludzi - napisał Radek, pozując do zdjęcia z Gosią ubraną w okolicznościową koszulkę. Podobną fotografię zamieściła na swoim profilu Rozenek.

Jako klasyczna WAGS wspieram męża, który popiera akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo miłość jest jedna, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, bo sport powinien łączyć, nie dzielić - napisała Lady Majdan.

W komentarzach fani gratulowali Małgosi i Radkowi odwagi. Byli jednak też tacy, którym udział Majdanów w akcji się nie spodobał.

bCFZjcIK

Czyli jak pani syn przyprowadzi swojego ukochanego do domu, przedstawiając go jako jego miłość i przyszłego męża, będzie pani happy? - zapytała jedna z użytkowniczek.

Jeśli on będzie happy, to ja też będę happy. Na tym polega miłość - wytłumaczyła Małgorzata.

Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że wezmą w niej udział kolejne osoby.

Chcemy pokazać, że świat sportu może wyglądać inaczej - że są w Polsce sportowcy i sportsmenki, którzy sprzeciwiają się homofobii i mówią o tym głośno. Te zdjęcia to dopiero początek. Liczymy na to, że po publikacji zdjęć pierwszej grupy sportowców i sportsmenek do akcji dołączą inne osobistości ze świata sportu - mówi Franciszka Sady z KPH.

bCFZjcIL
bCFZjcIM
bCFZjcJe
KOMENTARZE
(110)
Gość
rok temu
Popieram ich akcję. Nigdy nie wyrzeknę się władnych dzieci jeśli wybiorą partnera tej samej płci .
Gość
rok temu
Moje dziecko ma być szczęśliwe i na tym mi zależy
Gość
rok temu
Zrobię kawę chłopakowi :)
bCFZjcJf
Gość
rok temu
Zawsze na czasie
Gość
rok temu
Odiotka z tej fanki. Jak syn przyprowadzi ukochanego, to... dalej bedzie SYNEM. Szczęśliwym (bo z ukochanym), nikogo nie krzywdzacym SYNEM.
Najnowsze komentarze (110)
Gość
rok temu
Mam te same odczucia
Gość
rok temu
A co to ma wspólnego z LGBT
Gość
rok temu
A co by miało być ? Rozumiem, że niektóre matki by się własnego dziecka wyparły ? Czy zmusiły, żeby był z dziewczyna ? Współczuje jeśli ktoś ma takich rodziców.
gość
rok temu
Autorytety
Gość
rok temu
Czemu nie, ja tez happy
gość
rok temu
a ty pewnie bys sie wyrzekla wlasnego dziecka, prawda? - powodzenia z prezesm
Gość
rok temu
Az strach zapytac tej “fanki” co ona by zrobila ze swoim synem...
Gość
rok temu
Radziu pedziu bez potomka co ma powiedzieć
bCFZjcIX
Gość
rok temu
Gonia pokaż konia
Gość
rok temu
Dwie ameby
gość
rok temu
Jak mawiał filozof, jak się kochają to h.. z tym
gość
rok temu
Bardzo potrzebna i dobra akcja Majdanów
Jasio
rok temu
Stop wszystkim fobiom i poniżaniu ludzi. Nie tylko Homo czują się nękani. Ale tylko o tym się mówi.
Gość
rok temu
Bravo Majdany☺☺☺
...
Następna strona
bCFZjcJz