Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szpital w Sosnowcu wydał oświadczenie w sprawie śmierci pacjenta: "Przepraszamy, iż NIE SPEŁNILIŚMY PAŃSTWA OCZEKIWAŃ"

370
Podziel się

"Dowodem naszej dobrej woli niech będzie fakt, iż to my zgłosiliśmy prokuraturze konieczność wykonania prokuratorskiej sekcji zwłok" - tłumaczy prezes zarządu sosnowieckiego szpitala.

Szpital w Sosnowcu wydał oświadczenie w sprawie śmierci pacjenta: "Przepraszamy, iż NIE SPEŁNILIŚMY PAŃSTWA OCZEKIWAŃ"
bDXWUQkB

O tym, że polska służba zdrowia ma się kiepsko nie trzeba się szczególnie rozpisywać. Niskie zarobki pielęgniarek, gigantyczne kolejki do zabiegów w państwowych placówkach czy ogromna ilość biurokratycznych obowiązków to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o problemy trawiące ten resort.

Od wczoraj Polska żyje skandalem - bo trudno nazwać inaczej zaistniałą sytuację - do którego doszło w sosnowieckim szpitalu. 39-letni Krzysztof znalazł się w placówce w związku z bólem nogi. Na izbie przyjęć czekał... 9 godzin, w trakcie których kończyna krwawiła i pękały żyły. Jedynymi osobami, które w tym czasie miały interesować się Krzysztofem były sprzątaczki wycierające kapiącą na podłogę krew...

bDXWUQkD

Sprawę nagłośniła szwagierka. Mężczyzna został skierowany do placówki przez lekarza rodzinnego w związku z podejrzeniem zatoru. Niestety nie znaleziono chwili, by zająć się pacjentem, który po kilkugodzinnym cierpieniu zmarł.

Jednego jesteśmy pewni, Krzysztof zmarł przez niechlujstwo i straszne zaniedbania personelu tego szpitala. Nie znamy w tej chwili bezpośredniej przyczyny śmierci, mimo wszystko, jaka by nie była, nie otrzymał na czas pomocy. Czekał na nią bardzo długo. Za długo - pisze pani Anna Siwecka.

Dramatyczną sytuację skomentował prezydent Sosnowca, który podkreslił:

Nie ma zgody na takie traktowanie pacjentów! Nie tak w służbie zdrowia ma wyglądać opieka nad chorymi! Sprawą zajmuje się już prokuratura, która może liczyć na nasze pełne wsparcie przy wyjaśnianiu tej tragedii.

bDXWUQkJ

Tymczasem szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci Krzysztofa. Napisać, że budzi ono w sieci kontrowersje, to jakby nic nie napisać...
nformacja Szpitala o tragicznym zdarzeniu

W imieniu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego składam Rodzinie wyrazy szczerego współczucia i żalu z powodu zaistniałej tragedii. Przepraszam za to, iż nie spełniliśmy Państwa oczekiwań i nie uratowaliśmy życia naszemu pacjentowi. Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu i jeszcze raz bardzo przepraszam. Obiecuję, że zrobimy wszystko by wyjaśnić w sposób jednoznaczny przyczyny śmierci. Dowodem naszej dobrej woli niech będzie fakt, iż to my zgłosiliśmy prokuraturze konieczność wykonania prokuratorskiej sekcji zwłok. Ze względu na prowadzone śledztwo i nasze wewnętrzne postępowanie wyjaśniające nie mogę w chwili obecnej komentować tego tragicznego zdarzenia - pisze prezes zarządu.

Kiedy prowadzisz szpital i umrze Ci pacjent, ale na Google znalazłeś tylko szablon przeprosin za niewygodną poduszkę w hotelu - komentują internauci.

"Nie spełniliśmy Państwa oczekiwań"? Serio? To brzmi jak oświadczenie po nieudanym pobycie na wakacjach, a nie w sytuacji gdzie zginął człowiek - czytamy.

bDXWUQkK
bDXWUQle
KOMENTARZE
(370)
gość
2 lata temu
Gdyby nie nagłośniono tego na facebooku i innych mediach nie byłoby sprawy!
Gość
2 lata temu
Mają krew na rękach
Gość
2 lata temu
Kpina! Biedny mężczyzna 😔
bDXWUQlf
gość
2 lata temu
przeprosiny nie zwrócą mu życia
Gość
2 lata temu
I bardzo dobrze, że sprawa została nagłośniona. Ten mężczyzna przyszedł do tej umieralni jeszcze o własnych siłach a w skutek zlekceważenia przez lekarzy skończyło się tragedią. Mam nadzieję, że szpital za to odpowie!
Najnowsze komentarze (370)
Mikołaj
2 lata temu
Siwy był z******ty ziom,
Gość
2 lata temu
Mam nadzieję że ludzie przestaną przychodzić SOR
BT
2 lata temu
JEST COŚ TAKIEGO JAK.Przysięga Hipokratesa – składana przez lekarzy w starożytności, zawierała podstawy dzisiejszej etyki lekarskiej. Wbrew powszechnej opinii jej autorem nie był sam Hipokrates, lecz jego uczniowie, należący do kręgu pitagorejczyków (stąd między innymi niechęć do leczenia operacyjnego). I SUMIENIE WŁASNE :(
Eve
2 lata temu
jeśli miał zakrzepicę i oderwał się skrzep który dotarł do serca nie było szans na ratunek. Nie każdego da się uratować
gość
2 lata temu
Ma-sa-kra :(
Gość
2 lata temu
Dobra wola?W zerowej dobie od przyjęcia w przypadku zgonu sekcja jest obowiązkowa.
Gość
2 lata temu
Niech rząd więcej rozdaje 500 + to na pewno dużo się zmieni w służbie zdrowia!!
gość
2 lata temu
A ja mialem wracac do Polski po 25 latach ..... musze to przemyslec. Coraz wiecej tych przypadkow
bDXWUQkX
Gość
2 lata temu
Dowalic szpitalowi i całej obecnej kadrze pracującej tego dnia zakazy wykonywania zawodu dożywotnio oraz kary finansowe zgodne z zarobkami. Polskie szpitale i NFZ to jedno wielkie nieporozumienie...
Gość
2 lata temu
Nawet nie próbowali go ratować a piszą że nie spełnili oczekiwań Jak tak można przechodzić koło kogoś tak chorego i nie pomóc Masakra jakaś a teraz wyjaśnić wszystko Powinni wszyscy odpowiadać co mieli dyżór os pielęgniarek po lekarzy za nie udzielenie pomocy
Gość
2 lata temu
Wielcy państwo lekarze. Znieczulica
Gość
2 lata temu
Serio?
Gość
2 lata temu
I co z tego .Nikt za to nie zostanie odpowiednio ukarany, lekarze są nietykalni.
Gość
2 lata temu
Boże ten Pan umierał od przyjazdu do szpitala w miejscu które powinno ratować Jego życie!!!!.Uważam że cały personel który miał wtedy dyżur powinien zostać zwolniony z nakazem zakazu wykonywania zawodu.Mam nadzieję że tak się stanie bo w głowie się nie mieści że nikt przez tyle godz.nie reagował z personelu!!!!.Rodzino ZMARLEGO łącze się z wami w bólu i bezsilności 😥Gdyby pomóc przyszła na czas TEN PAN może mial szansę.
...
Następna strona
bDXWUQlz