Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szpital w Sosnowcu wydał oświadczenie w sprawie śmierci pacjenta: "Przepraszamy, iż NIE SPEŁNILIŚMY PAŃSTWA OCZEKIWAŃ"

370
Podziel się

"Dowodem naszej dobrej woli niech będzie fakt, iż to my zgłosiliśmy prokuraturze konieczność wykonania prokuratorskiej sekcji zwłok" - tłumaczy prezes zarządu sosnowieckiego szpitala.

Szpital w Sosnowcu wydał oświadczenie w sprawie śmierci pacjenta: "Przepraszamy, iż NIE SPEŁNILIŚMY PAŃSTWA OCZEKIWAŃ"
bCNxmKet

O tym, że polska służba zdrowia ma się kiepsko nie trzeba się szczególnie rozpisywać. Niskie zarobki pielęgniarek, gigantyczne kolejki do zabiegów w państwowych placówkach czy ogromna ilość biurokratycznych obowiązków to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o problemy trawiące ten resort.

Od wczoraj Polska żyje skandalem - bo trudno nazwać inaczej zaistniałą sytuację - do którego doszło w sosnowieckim szpitalu. 39-letni Krzysztof znalazł się w placówce w związku z bólem nogi. Na izbie przyjęć czekał... 9 godzin, w trakcie których kończyna krwawiła i pękały żyły. Jedynymi osobami, które w tym czasie miały interesować się Krzysztofem były sprzątaczki wycierające kapiącą na podłogę krew...

bCNxmKev

Sprawę nagłośniła szwagierka. Mężczyzna został skierowany do placówki przez lekarza rodzinnego w związku z podejrzeniem zatoru. Niestety nie znaleziono chwili, by zająć się pacjentem, który po kilkugodzinnym cierpieniu zmarł.

Jednego jesteśmy pewni, Krzysztof zmarł przez niechlujstwo i straszne zaniedbania personelu tego szpitala. Nie znamy w tej chwili bezpośredniej przyczyny śmierci, mimo wszystko, jaka by nie była, nie otrzymał na czas pomocy. Czekał na nią bardzo długo. Za długo - pisze pani Anna Siwecka.

Dramatyczną sytuację skomentował prezydent Sosnowca, który podkreslił:

Nie ma zgody na takie traktowanie pacjentów! Nie tak w służbie zdrowia ma wyglądać opieka nad chorymi! Sprawą zajmuje się już prokuratura, która może liczyć na nasze pełne wsparcie przy wyjaśnianiu tej tragedii.

bCNxmKeB

Tymczasem szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci Krzysztofa. Napisać, że budzi ono w sieci kontrowersje, to jakby nic nie napisać...
nformacja Szpitala o tragicznym zdarzeniu

W imieniu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego składam Rodzinie wyrazy szczerego współczucia i żalu z powodu zaistniałej tragedii. Przepraszam za to, iż nie spełniliśmy Państwa oczekiwań i nie uratowaliśmy życia naszemu pacjentowi. Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu i jeszcze raz bardzo przepraszam. Obiecuję, że zrobimy wszystko by wyjaśnić w sposób jednoznaczny przyczyny śmierci. Dowodem naszej dobrej woli niech będzie fakt, iż to my zgłosiliśmy prokuraturze konieczność wykonania prokuratorskiej sekcji zwłok. Ze względu na prowadzone śledztwo i nasze wewnętrzne postępowanie wyjaśniające nie mogę w chwili obecnej komentować tego tragicznego zdarzenia - pisze prezes zarządu.

Kiedy prowadzisz szpital i umrze Ci pacjent, ale na Google znalazłeś tylko szablon przeprosin za niewygodną poduszkę w hotelu - komentują internauci.

"Nie spełniliśmy Państwa oczekiwań"? Serio? To brzmi jak oświadczenie po nieudanym pobycie na wakacjach, a nie w sytuacji gdzie zginął człowiek - czytamy.

bCNxmKeC
KOMENTARZE
(370)
gość
rok temu
Gdyby nie nagłośniono tego na facebooku i innych mediach nie byłoby sprawy!
Gość
rok temu
Mają krew na rękach
Gość
rok temu
Kpina! Biedny mężczyzna 😔
bCNxmKeX
gość
rok temu
przeprosiny nie zwrócą mu życia
Gość
rok temu
I bardzo dobrze, że sprawa została nagłośniona. Ten mężczyzna przyszedł do tej umieralni jeszcze o własnych siłach a w skutek zlekceważenia przez lekarzy skończyło się tragedią. Mam nadzieję, że szpital za to odpowie!
Najnowsze komentarze (370)
Mikołaj
rok temu
Siwy był z******ty ziom,
Gość
rok temu
Mam nadzieję że ludzie przestaną przychodzić SOR
BT
rok temu
JEST COŚ TAKIEGO JAK.Przysięga Hipokratesa – składana przez lekarzy w starożytności, zawierała podstawy dzisiejszej etyki lekarskiej. Wbrew powszechnej opinii jej autorem nie był sam Hipokrates, lecz jego uczniowie, należący do kręgu pitagorejczyków (stąd między innymi niechęć do leczenia operacyjnego). I SUMIENIE WŁASNE :(
Eve
rok temu
jeśli miał zakrzepicę i oderwał się skrzep który dotarł do serca nie było szans na ratunek. Nie każdego da się uratować
gość
rok temu
Ma-sa-kra :(
Gość
rok temu
Dobra wola?W zerowej dobie od przyjęcia w przypadku zgonu sekcja jest obowiązkowa.
Gość
rok temu
Niech rząd więcej rozdaje 500 + to na pewno dużo się zmieni w służbie zdrowia!!
gość
rok temu
A ja mialem wracac do Polski po 25 latach ..... musze to przemyslec. Coraz wiecej tych przypadkow
bCNxmKeP
Gość
rok temu
Dowalic szpitalowi i całej obecnej kadrze pracującej tego dnia zakazy wykonywania zawodu dożywotnio oraz kary finansowe zgodne z zarobkami. Polskie szpitale i NFZ to jedno wielkie nieporozumienie...
Gość
rok temu
Nawet nie próbowali go ratować a piszą że nie spełnili oczekiwań Jak tak można przechodzić koło kogoś tak chorego i nie pomóc Masakra jakaś a teraz wyjaśnić wszystko Powinni wszyscy odpowiadać co mieli dyżór os pielęgniarek po lekarzy za nie udzielenie pomocy
Gość
rok temu
Wielcy państwo lekarze. Znieczulica
Gość
rok temu
Serio?
Gość
rok temu
I co z tego .Nikt za to nie zostanie odpowiednio ukarany, lekarze są nietykalni.
Gość
rok temu
Boże ten Pan umierał od przyjazdu do szpitala w miejscu które powinno ratować Jego życie!!!!.Uważam że cały personel który miał wtedy dyżur powinien zostać zwolniony z nakazem zakazu wykonywania zawodu.Mam nadzieję że tak się stanie bo w głowie się nie mieści że nikt przez tyle godz.nie reagował z personelu!!!!.Rodzino ZMARLEGO łącze się z wami w bólu i bezsilności 😥Gdyby pomóc przyszła na czas TEN PAN może mial szansę.
...
Następna strona
bCNxmKfr