Piątek 22.03.2019 14:45

Szpital w Sosnowcu wydał oświadczenie w sprawie śmierci pacjenta: "Przepraszamy, iż NIE SPEŁNILIŚMY PAŃSTWA OCZEKIWAŃ"

szpital w Sosnowcu śmierć Krzysztofa w sosnowieckim szpitalu

Szpital w Sosnowcu wydał oświadczenie w sprawie śmierci pacjenta: "Przepraszamy, iż NIE SPEŁNILIŚMY PAŃSTWA OCZEKIWAŃ"

O tym, że polska służba zdrowia ma się kiepsko nie trzeba się szczególnie rozpisywać. Niskie zarobki pielęgniarek, gigantyczne kolejki do zabiegów w państwowych placówkach czy ogromna ilość biurokratycznych obowiązków to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o problemy trawiące ten resort.

Od wczoraj Polska żyje skandalem - bo trudno nazwać inaczej zaistniałą sytuację - do którego doszło w sosnowieckim szpitalu. 39-letni Krzysztof znalazł się w placówce w związku z bólem nogi. Na izbie przyjęć czekał... 9 godzin, w trakcie których kończyna krwawiła i pękały żyły. Jedynymi osobami, które w tym czasie miały interesować się Krzysztofem były sprzątaczki wycierające kapiącą na podłogę krew...

Sprawę nagłośniła szwagierka. Mężczyzna został skierowany do placówki przez lekarza rodzinnego w związku z podejrzeniem zatoru. Niestety nie znaleziono chwili, by zająć się pacjentem, który po kilkugodzinnym cierpieniu zmarł.

Jednego jesteśmy pewni, Krzysztof zmarł przez niechlujstwo i straszne zaniedbania personelu tego szpitala. Nie znamy w tej chwili bezpośredniej przyczyny śmierci, mimo wszystko, jaka by nie była, nie otrzymał na czas pomocy. Czekał na nią bardzo długo. Za długo - pisze pani Anna Siwecka.

Dramatyczną sytuację skomentował prezydent Sosnowca, który podkreslił:

Nie ma zgody na takie traktowanie pacjentów! Nie tak w służbie zdrowia ma wyglądać opieka nad chorymi! Sprawą zajmuje się już prokuratura, która może liczyć na nasze pełne wsparcie przy wyjaśnianiu tej tragedii.

Tymczasem szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci Krzysztofa. Napisać, że budzi ono w sieci kontrowersje, to jakby nic nie napisać...
nformacja Szpitala o tragicznym zdarzeniu

W imieniu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego składam Rodzinie wyrazy szczerego współczucia i żalu z powodu zaistniałej tragedii. Przepraszam za to, iż nie spełniliśmy Państwa oczekiwań i nie uratowaliśmy życia naszemu pacjentowi. Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu i jeszcze raz bardzo przepraszam. Obiecuję, że zrobimy wszystko by wyjaśnić w sposób jednoznaczny przyczyny śmierci. Dowodem naszej dobrej woli niech będzie fakt, iż to my zgłosiliśmy prokuraturze konieczność wykonania prokuratorskiej sekcji zwłok. Ze względu na prowadzone śledztwo i nasze wewnętrzne postępowanie wyjaśniające nie mogę w chwili obecnej komentować tego tragicznego zdarzenia - pisze prezes zarządu.

Kiedy prowadzisz szpital i umrze Ci pacjent, ale na Google znalazłeś tylko szablon przeprosin za niewygodną poduszkę w hotelu - komentują internauci.

"Nie spełniliśmy Państwa oczekiwań"? Serio? To brzmi jak oświadczenie po nieudanym pobycie na wakacjach, a nie w sytuacji gdzie zginął człowiek - czytamy.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (482)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 482
Odpowiedz
1357 25
zgłoś
gość 22.03.2019 15:01
Gdyby nie nagłośniono tego na facebooku i innych mediach nie byłoby sprawy!
Odpowiedz
1040 31
zgłoś
Gość 22.03.2019 15:01
Mają krew na rękach
Odpowiedz
1009 29
zgłoś
Gość 22.03.2019 15:02
Kpina! Biedny mężczyzna 😔
Odpowiedz
141 9
zgłoś
gość 22.03.2019 15:02
Straszne! Jak najdalej od szpitali!
Odpowiedz
603 18
zgłoś
gość 22.03.2019 15:02
przeprosiny nie zwrócą mu życia
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 482