Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marcia Cross szczerze o walce z rakiem odbytu: "Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby"

44
Podziel się

Gwiazda "Gotowych na wszystko" chce przełamać tabu i dodać otuchy innym cierpiącym na tego typu nowotwór.

Marcia Cross szczerze o walce z rakiem odbytu: "Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby"
bCPvvgRh

Marcia Cross zdobyła międzynarodową popularność dzięki rolom w serialach Melrose Place i Gotowe na wszystko. Dobra passa zawodowa nie szła jednak w parze ze szczęśliwym życiem prywatnym. W 2009 roku mąż aktorki zachorował na nowotwór, gdy ona była w ciąży z dwiema córeczkami. Osiem lat później gwiazda także zachorowała na raka.

Cross, która nie jest szczególnie wylewna w mediach społecznościowych, zamieściła na Instagramie zdjęcie z krótkimi włosami i wyznała, że wygrała z chorobą. Aktorka uściśliła, że zmagała się z nowotworem odbytnicy.

bCPvvgRj

Teraz Marcia stara się przekuć trudne przeżycia w coś dobrego i postanowiła głośno mówić o swojej chorobie, aby przełamać tabu i pomóc otworzyć się innym chorym.

Chcę pomóc innym uporać się z piętnem wokół raka odbytu. Czytałam wiele opowieści o osobach, które wygrały walkę z rakiem, jednak szczególnie kobiety były zbyt zawstydzone, by opowiedzieć, z jakiego rodzaju nowotworem się mierzą. Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby - mówi gwiazda w wywiadzie dla People.

Aktorka przyznała, że to doświadczenie bardzo ją zmieniło i dziś jest "nową osobą". Chorobę wykryto u Marcii podczas corocznego badania u ginekologa. Na szczęście udało się ją wyleczyć bez operacji. 57-latka przez sześć tygodni była poddawana radioterapii i chemioterapii. Aktualnie wyniki badań aktorki są bardzo dobre, a lekarze mówią, że ryzyko nawrotu jest niewielkie. Marcia jest wdzięczna, że wszystko dobrze się skończyło.

bCPvvgRp

Za każdym razem, gdy idę do łazienki, myślę: "To niesamowite!" - żartuje aktorka.

Cross czuje misję edukowania ludzi w zakresie objawów tego typu nowotworu. Przypomina, że jeżeli ktoś zaobserwuje u siebie krwawienie z odbytu, ból, swędzenie czy guzki, powinien niezwłocznie udać się do lekarza.

Jeśli coś jest nie w porządku, słuchaj swojego ciała i porozmawiaj z lekarzem - apeluje. Nie odpuszczaj. To uleczalny nowotwór, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty. Tak jak mój.

Inną słynną osobą zmagającą się z rakiem odbytu była Farrah Fawcett. Niestety, gwiazda Aniołków Charliego w 2009 roku przegrała walkę z chorobą.

bCPvvgRq
bCPvvgRr
bCPvvgRK
KOMENTARZE
(44)
gość
rok temu
Dobrze że osoby które wygrywają z trudną chorobą się tym dzielą - dodają wiary i otuchy innym chorym :)
Gość
rok temu
Uwielbiam serial gotowe na wszystko. Najlepszy serial na świecie!!
Gość
rok temu
Zdrowia! :)
bCPvvgRL
Emi
rok temu
Dzielna, piękna kobieta
Gość
rok temu
Odważna kobieta. Życzę wiele lat życia w zdrowiu i radości.
Najnowsze komentarze (44)
gość
rok temu
To jest zdjęcie z salonu fryzjerskiego z mokrymi, a nie krótkimi włosami!
gość
rok temu
choroby były, są i będą nie wstydźcie się o nich mówić :)
Gość
rok temu
Czemu nie chcecie dodać mojego komentarza o lekarzach
gość
rok temu
Szkoda tylko że nie wszystkim udaje się wygrać z rakiem.
Gość
rok temu
Nie rozumiem czy kobiety wstydzą się mówić o tego typu nowotworach. To część ciała taka jak każda inna
Gość
rok temu
Ja miałam krwawienia,bardzo się wstydziłam badania. Później już można do tego przywyknąć, najważniejsze aby samopoczucie się poprawiło. Okazało się WZJG. Żeby świat był lepszy i ludzie nie byliby wrogami dla siebie to chorób tyle też by nie było. Pozdrawiam 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗😊😉😊😉😊😉🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
Gość
rok temu
Trzeba być chorym na głowę, żeby wstydzić się jakiejkolwiek choroby, ale też mieć nie po.kolei, żeby o jakiejkolwiek powiadamiać obcych ludzi w internecie.
gość
rok temu
Karma
bCPvvgRD
Ala
rok temu
to z anala. widać, że lubiała to w młodości. w kakaułko zawsze spoczko
Gość
rok temu
A nie pochwaliła się żeby ustrzec innych że to się prawdopodpbnie wzięlo ze zbyt częstych lewatyw. Bo chciała być szczupła i piękna?!?!
Gość
rok temu
A fuuuuuuuu
Gość
rok temu
To straszne choroba oczywiscie że nie można się wstydzić taka jest nasza anatomia wspolczuje
gość
rok temu
Takie krwawienia mogą świadczyć o hemoroidach albo raku jelita . Jeśli uprawiasz seks analny to inna kwestia..... ale jeśli nie idz do lekarza , tak być nie powinno .Hemoroidy pewnie masz od zatwadzeń
Gość
rok temu
Mam to w d... E nabiera większego znaczenia...
bCPvvgSf