Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marcia Cross szczerze o walce z rakiem odbytu: "Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby"

44
Podziel się

Gwiazda "Gotowych na wszystko" chce przełamać tabu i dodać otuchy innym cierpiącym na tego typu nowotwór.

Marcia Cross szczerze o walce z rakiem odbytu: "Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby"
bDhfrXGt

Marcia Cross zdobyła międzynarodową popularność dzięki rolom w serialach Melrose Place i Gotowe na wszystko. Dobra passa zawodowa nie szła jednak w parze ze szczęśliwym życiem prywatnym. W 2009 roku mąż aktorki zachorował na nowotwór, gdy ona była w ciąży z dwiema córeczkami. Osiem lat później gwiazda także zachorowała na raka.

Cross, która nie jest szczególnie wylewna w mediach społecznościowych, zamieściła na Instagramie zdjęcie z krótkimi włosami i wyznała, że wygrała z chorobą. Aktorka uściśliła, że zmagała się z nowotworem odbytnicy.

bDhfrXGv

Teraz Marcia stara się przekuć trudne przeżycia w coś dobrego i postanowiła głośno mówić o swojej chorobie, aby przełamać tabu i pomóc otworzyć się innym chorym.

Chcę pomóc innym uporać się z piętnem wokół raka odbytu. Czytałam wiele opowieści o osobach, które wygrały walkę z rakiem, jednak szczególnie kobiety były zbyt zawstydzone, by opowiedzieć, z jakiego rodzaju nowotworem się mierzą. Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby - mówi gwiazda w wywiadzie dla People.

Aktorka przyznała, że to doświadczenie bardzo ją zmieniło i dziś jest "nową osobą". Chorobę wykryto u Marcii podczas corocznego badania u ginekologa. Na szczęście udało się ją wyleczyć bez operacji. 57-latka przez sześć tygodni była poddawana radioterapii i chemioterapii. Aktualnie wyniki badań aktorki są bardzo dobre, a lekarze mówią, że ryzyko nawrotu jest niewielkie. Marcia jest wdzięczna, że wszystko dobrze się skończyło.

bDhfrXGB

Za każdym razem, gdy idę do łazienki, myślę: "To niesamowite!" - żartuje aktorka.

Cross czuje misję edukowania ludzi w zakresie objawów tego typu nowotworu. Przypomina, że jeżeli ktoś zaobserwuje u siebie krwawienie z odbytu, ból, swędzenie czy guzki, powinien niezwłocznie udać się do lekarza.

Jeśli coś jest nie w porządku, słuchaj swojego ciała i porozmawiaj z lekarzem - apeluje. Nie odpuszczaj. To uleczalny nowotwór, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty. Tak jak mój.

Inną słynną osobą zmagającą się z rakiem odbytu była Farrah Fawcett. Niestety, gwiazda Aniołków Charliego w 2009 roku przegrała walkę z chorobą.

bDhfrXGC
bDhfrXGD
bDhfrXGW
KOMENTARZE
(44)
gość
2 lata temu
Dobrze że osoby które wygrywają z trudną chorobą się tym dzielą - dodają wiary i otuchy innym chorym :)
Gość
2 lata temu
Uwielbiam serial gotowe na wszystko. Najlepszy serial na świecie!!
Gość
2 lata temu
Zdrowia! :)
bDhfrXGX
Emi
2 lata temu
Dzielna, piękna kobieta
Gość
2 lata temu
Odważna kobieta. Życzę wiele lat życia w zdrowiu i radości.
Najnowsze komentarze (44)
gość
2 lata temu
To jest zdjęcie z salonu fryzjerskiego z mokrymi, a nie krótkimi włosami!
gość
2 lata temu
choroby były, są i będą nie wstydźcie się o nich mówić :)
Gość
2 lata temu
Czemu nie chcecie dodać mojego komentarza o lekarzach
gość
2 lata temu
Szkoda tylko że nie wszystkim udaje się wygrać z rakiem.
Gość
2 lata temu
Nie rozumiem czy kobiety wstydzą się mówić o tego typu nowotworach. To część ciała taka jak każda inna
Gość
2 lata temu
Ja miałam krwawienia,bardzo się wstydziłam badania. Później już można do tego przywyknąć, najważniejsze aby samopoczucie się poprawiło. Okazało się WZJG. Żeby świat był lepszy i ludzie nie byliby wrogami dla siebie to chorób tyle też by nie było. Pozdrawiam 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗😊😉😊😉😊😉🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
Gość
2 lata temu
Trzeba być chorym na głowę, żeby wstydzić się jakiejkolwiek choroby, ale też mieć nie po.kolei, żeby o jakiejkolwiek powiadamiać obcych ludzi w internecie.
gość
2 lata temu
Karma
bDhfrXGP
Ala
2 lata temu
to z anala. widać, że lubiała to w młodości. w kakaułko zawsze spoczko
Gość
2 lata temu
A nie pochwaliła się żeby ustrzec innych że to się prawdopodpbnie wzięlo ze zbyt częstych lewatyw. Bo chciała być szczupła i piękna?!?!
Gość
2 lata temu
A fuuuuuuuu
Gość
2 lata temu
To straszne choroba oczywiscie że nie można się wstydzić taka jest nasza anatomia wspolczuje
gość
2 lata temu
Takie krwawienia mogą świadczyć o hemoroidach albo raku jelita . Jeśli uprawiasz seks analny to inna kwestia..... ale jeśli nie idz do lekarza , tak być nie powinno .Hemoroidy pewnie masz od zatwadzeń
Gość
2 lata temu
Mam to w d... E nabiera większego znaczenia...
bDhfrXHr