Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kate Middleton komunikuje się z personelem za pomocą... TOREBKI? "To dobra wymówka, aby nie wyciągać ręki do wszystkich"

44
Podziel się:

Nieodłączny atrybut księżnej Kate jest podobno także sposobem na komunikowanie się z gośćmi i personelem. Sprytne?

Kate Middleton komunikuje się z personelem za pomocą... TOREBKI? "To dobra wymówka, aby nie wyciągać ręki do wszystkich"

Kate Middleton w przeciwieństwie do stale występującej w atmosferze kolejnych skandali Meghan Markle, uchodzi w mediach za osobę względnie spokojną i ułożoną. Panie różnią się od siebie do tego stopnia, że ostatnio nie były już w stanie na siebie patrzeć bez nieukrywanej niechęci, co szybko odnotowała brytyjska prasa. Bez wątpienia na dobrą passę księżnej Kate mają też wpływ jej dworskie maniery i ścisła współpraca z personelem, która, jak się okazuje, może mieć w jej przypadku dużo większe znaczenie, niż się spodziewano.

Królewska etykieta jest, jak wiadomo, niezwykle ważna w przypadku najbardziej medialnej brytyjskiej rodziny, jednak do tej pory nie spodziewano się, że sprawy zaszły aż tak daleko. Jak donoszą media, księżna Kate Middleton, podobnie jak seniorka rodu, królowa Elżbieta II, ma podobno wypracowany tajemny system znaków, za pomocą którego komunikuje się ze swoim personelem. W końcu nie ulega wątpliwości, że zachowanie perfekcyjnych manier i przestrzeganie etykiety to w jej przypadku klucz do sukcesu.

Celem systemu wypracowanego przez Kate i personel pałacu Buckingham jest uniknięcie stresujących i niekiedy niezręcznych sytuacji, szczególnie w przypadku wizyty ważnych gości. Elementem garderoby, który jest w tym przypadku najistotniejszy, jest podobno jej... torebka, za pomocą której sygnalizuje między innymi, z kim warto się przywitać, a z kim rozmowa przy stole raczej się nie klei. Podobny trik stosuje do tej pory Elżbieta II, co także nie umknęło uwadze ekspertów od etykiety.

Myka Meier, założycielka Beaumont Etiquette, utrzymuje, że księżna Kate niekiedy celowo trzyma torebkę w ręku, szczególnie gdy chce coś zasygnalizować członkom personelu czy po prostu... nie chce się z kimś przywitać. Według zasad protokołu bowiem nikt nie powinien wyciągać w jej kierunku dłoni jako pierwszy, co daje jej swobodę wyboru bez ewentualnych oskarżeń o nieeleganckie zachowanie. Torebka w jej rękach jest więc niekiedy sposobem, aby tego uścisku dłoni uniknąć.

_**Gdy księżna jest na publicznej imprezie często chwyta torebkę w dłoń akurat w momencie, gdy uścisk dłoni z kimś jest dla niej niewygodny**_ - twierdzi Meier w rozmowie z jednym z amerykańskich magazynów dla kobiet. Wtóruje jej William Hanson, trener etykiety, który potwierdza, że torebka jest doskonałą wymówką, aby nie angażować się w rozmowę i nie spędzać dużo czasu tylko z jedną osobą. _**W ten sposób unika sytuacji, w której tkwiłaby cały dzień zajmując się jedynie tym**_ - dodaje.

Podobne triki stosuje od lat królowa Elżbieta II, która podobno umieszcza swoją torebkę na krześle tylko wtedy, gdy planuje przeprowadzić z kimś długą i intensywną rozmowę. W przeciwnym razie stawia ją na podłodze, czym sygnalizuje personelowi, by ten jak najszybciej przerwał rozmowę. To oczywiście tylko jeden z licznych przykładów, bowiem personel pałacu Buckingham od lat ma podobno wypracowany cały system dyskretnych znaków, które pomagają członkom rodziny królewskiej uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a co za tym idzie krytycznych publikacji w mediach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
gość
4 lata temu
hahaha pudel codziennie pisze o brytyjskiej monarchii. od nich też kase bierze ?:D
Gość
4 lata temu
XXI wiek a tu królewny i królewicze i nie można do nich wyciągnąć pierwszemu ręki. Co za czasy...
Gość
4 lata temu
no i fajnie, przynajmniej nie musi się męczyć z ludźmi kiedy nie ma na to ochoty 😕
Pozdro
4 lata temu
Udanego weekendu wszystkim! Nie zalejcie się w trupa :D
gość
4 lata temu
Codziennie po 5 artykulow o monarchii brytyjskiej, romanse i konflikty jak w modzie na sukces, a wszystkich to kij obchodzi. Naprawde sa wazniejsze kwestie niz torebki monarchii
Najnowsze komentarze (44)
Gość
4 lata temu
Nie dziwię się, że Megan nie może z tym wszystkim sobie poradzić 😵
gość
4 lata temu
Córka stewrdessy, karierowiczka
gość
4 lata temu
Cwaniara wyczekała Williama chociaż wiedziała ze wcale jej nie chcial
gość
4 lata temu
myślę, że jest wyrachowana..
gość
4 lata temu
może ma nieogolone ręce i sie wstydzi po prostu.
gość
4 lata temu
Fascynujący news, zmienił moje życie. Z waszych zjadliwych artykułów wynika, że właśnie Megan taka grzeczniutka i ułożona a nie Kate, a tu proszę, na odwrót.
Gość
4 lata temu
I cały mysterny plan w pi@_&zdu
gość
4 lata temu
Przeciez ona nie ma prawie wlasnego zycia woza ja z imprezy na impreze jak lalke na pokaz...... to chociaz ma zludzenie wyboru......
gość
4 lata temu
No;po prostu super!Mąż dmucha jej przyjaciółki a ona się bawi w szyfry torebkowe!Pozazdrościć..braku zmartwień! I życia NA CUDZY KOSZT!
Gość
4 lata temu
Krolowa tez tak robi.
gość
4 lata temu
Taktowne i nie musi mówić nikomu przykrych rzeczy
Lolathebunny
4 lata temu
Zdecydowała się na takie życie. To wymagało odwagi. Pochodzi z zamożnej rodziny, obracalaby się wśród wpływowych, równie zamożnych ludzi, więc znalazłaby mężczyznę, który również stworzylby z nią dom, rodzinę, żałoby bardzo wygodnie z obsługą dookoła, ale bez tej pompy i zainteresowania całego świata. Bez zdjęć robionych z ukrycia, komentarzy o zdradzajacym mężu i brukowcow stawiających kiedy będzie w 4 ciąży.. . Ja nie miałabym chyba takiej odwagi
Gość
4 lata temu
Tez tak pomyślałam
gość
4 lata temu
A jak tam Brexit? :PPP