Trwa ładowanie...
Przejdź na

92-letnia (!) królowa Elżbieta rezygnuje z prowadzenia auta. Przez całe życie jeździła bez prawa jazdy

129
Podziel się:

Całkowicie przesiądzie się na konia?

92-letnia (!) królowa Elżbieta rezygnuje z prowadzenia auta. Przez całe życie jeździła bez prawa jazdy

Mimo że królowa Elżbieta II pod koniec kwietnia skończy 93 lata, nie można jej odmówić ogromnych zasobów sił witalnych. Od pewnego czasu pojawiają się plotki o jej rzekomym abdykowaniu, jednak żonie księcia Filipa nie w głowie zrzekać się tronu. Oprócz sumiennego wykonywania obowiązków i kultywowania królewskich tradycji stara się iść z duchem czasu, a niedawno dodała swój pierwszy post na Instagramie. Najdłużej panująca monarchini brytyjska trzyma cały pałac w ryzach i czuwa nad dworską dyscypliną. Niedawno pogodziła skłócone żony swoich wnuczków. Miała dość skandalicznych doniesień prasy i rozkazała Megan Markle i Kate Middleton zakopać topór wojenny przy bożonarodzeniowym stole.

Mimo doskonałej formy, królowa najwyraźniej zainspirowała się piosenką Maryli Rodowicz i zrozumiała, że "pora żyć slow". Jak donosi The Sunday Times, Elżbieta II zrezygnowała z prowadzenia samochodu. Nie chce powtórzyć przykrego scenariusza księcia Filipa, który w styczniu spowodował wypadek swoim luksusowym Land Roverem. 97-latek, przestraszony biegiem zdarzeń, zrzekł się swojego prawa jazdy. Królowa Elżbieta nie będzie musiała tego robić, bo... nigdy go nie miała. Jako jedyna osoba w Wielkiej Brytanii może poruszać się po drogach bez licencji. Nie musiała nigdy zdawać egzaminu, ani nie ma numeru rejestracyjnego na swoim samochodzie. Decyzję o zrezygnowaniu z siadania za kierownicą podjęła za namową zespołu ds. bezpieczeństwa.

Według ściśle określonego protokołu, królowa nie może prowadzić auta podczas oficjalnych uroczystości, a na miejscu kierowcy siada tylko w wolnym czasie. Niestety, nie zobaczymy jej już na publicznych drogach, a swoją pasję do samochodów będzie mogła realizować jedynie na terenach posiadłości królewskich.

Myślicie, że chciała być solidarna z mężem?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(129)
Gość
5 lata temu
Ona nie ma prawa, bo wszystkie dokumenty maja jej pieczęć a sama dokumentu sobie wystawić nie może - przestańcie gadać głupoty w komentarzach. To samo ma z paszportem.
gość
5 lata temu
no masakra... bez prawka jeździć im to wszystko wolno...a jakby się coś stało to i tak zamietliby to pod dywan
Gość
5 lata temu
Ona może bez prawa jazdy a inni po 15 razy. Śmiech na sali...
Gość
5 lata temu
Konno najlepiej !
gość
5 lata temu
O matko jaka ona jest podobna do mojej ciotki
Najnowsze komentarze (129)
Gość
5 lata temu
Czemu obrazacie królową pamietajcie ze podczas II wojny swiatowej byla mechanikiem samochodowym ! Na pewno zna sie dobrze
gość
5 lata temu
Ona zrobiła prawo jazdy, jak była w wojsku w czasie wojny, nie piszcie bzdur. Uprawnienia ma.
Michal
5 lata temu
Ona nie prawka bo jak wiekrzosc starszych ludzi w UK zaczęła jeździć autem zanim zrobiono kursy na prawo jazdy. Takie osoby które prowadziły samochód przed powstaniem nauki jazdy nie miały obowiązku już robić sobie uprawnień
Gość
5 lata temu
Tak. Z pewnością przesiadzie się na konia. Filip też. Megan będzie stajenna
gość
5 lata temu
Jak myślicie-czy tyłek sama sobie podciera czy ma od tego służbę?
gość
5 lata temu
ELO MAM 11LAT
Gość
5 lata temu
Niektórzy bez prawka jeżdżą lepiej niż ci z prawkiem.
gość
5 lata temu
God save the Queen!
gość
5 lata temu
Niech sie przesiadzie na reptila! bedzie jezdzila na swoim.
Gość
5 lata temu
Bronisz tradycji i jako argument wylewasz wiadro pomyj na osoby wierzące.Słabe to...
Gość BACKINGH...
5 lata temu
Napisał bym vam cos ale niemoge oboviazuje mnie pieczec kruleska a yak nie piczec to kaczka kruleska katte Meghan.
Gość lavinova...
5 lata temu
Niedovierzenie ludzi przeciesz mogła NYC moyom żonom vtym vieku vszyscy byli by zdzivieni vtym takim vieku oco chodzi v kruleskiey rodzinie bardzo ładnie vglonda dobre perfume.
Gość brygiide...
5 lata temu
Krulova ma pravo yazdy od osiemdziesiatego drugiego day krulovey Bentley zobaczysz czy niebedzie yezdziła. Takich żeczy nerezygnuye siem v brytani krulovey
gość
5 lata temu
chusteczke ma jak moja babcia dawno temu!!
...
Następna strona