Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magdalena Adamowicz o matce zabójcy jej męża: "Bardzo mi jej szkoda, każda matka kocha swoje dziecko"

225
Podziel się:

Zdaniem wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska, atak na jej męża to znak, że trzeba działać szybko. "Tama nienawiści została przerwana".

Magdalena Adamowicz o matce zabójcy jej męża: "Bardzo mi jej szkoda, każda matka kocha swoje dziecko"
bETVGyBh

Krótko po pogrzebie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, ugodzonego nożem na oczach tłumu ludzi na scenie podczas świętowania 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wdowa, Magdalena Adamowicz zabrała obie córki, ośmio- i piętnastoletnią i wyjechała z nimi do Stanów Zjednoczonych.

Jak ujawnia w rozmowie z Faktem, miała, jak się okazuje słuszne, podejrzenia, że z dala od polskiej dyskusji politycznej, w spokoju i całkowitej anonimowości będzie im łatwiej przejść przez najtrudniejsze etapy żałoby.

bETVGyBj

Muszę przyznać, że wyjazd i przebywanie daleko od domu bardzo nam pomogły - przyznaje żona zmarłego prezydenta. Byłyśmy anonimowe, same. Dałam córkom bardzo dożo czasu. Nie boję się powrotu do Gdańska. Córki tęsknią za uściskiem taty, łaskotaniem, zapachem, głosem i dla nich ta tęsknota może się nasilić w Gdańsku. Nie jest łatwo. Ale staramy się żyć inaczej. Uczymy się po prostu żyć na nowo. Jesteśmy tu i musimy żyć dalej.
Magdalena Adamowicz przyjęła ofertę Koalicji Obywatelskiej dotyczącą kandydowania do Parlamentu Europejskiego. Dostała drugie miejsce na pomorskiej liście, więc szanse na niepowodzenie są raczej niewielkie. Jak wyjaśnia w wywiadzie, w wyborach startuje z konkretnym programem. Chce kontynuować dzieło męża, który nawoływał do zgody ponad podziałami, a jego ostatnie słowa, tuż przed atakiem nożownika, były apelem o dzielenie się dobrem.

Chciałabym, aby śmierć Pawła, bezsensowna i okrutna, nie poszła na marne - tłumaczy wdowa. Wierzę, że Pan Bóg powołał go do siebie, bo chciał nam wszystkim coś bardzo ważnego przekazać. Musimy skończyć z mową nienawiści. Musimy zacząć się szanować. Nie musimy się kochać, ale bądźmy serdeczni dla siebie i życzliwi nie tylko od święta, nie tylko po wielkich tragediach, ale tak normalnie, na co dzień. Najważniejszą zmianą, nad którą zaczęłam już pracować, to budowanie koalicji na rzecz uzupełnienia międzynarodowych konwencji praw człowieka o zapis o wolności od mowy nienawiści. To, co proponuję, jest trudne do przeprowadzenia. Zarówno zmiana prawa jak i działania edukacyjne i uświadamiające wymagają współpracy wielu środowisk, specjalistów, także od internetu. Walcząc z mową nienawiści nie możemy dać komukolwiek narzędzi do ograniczenia wolności słowa, ale niegardzącej innym człowiekiem.

Zdaniem wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska, atak na jej męża, a niedawno także na związanego z przeciwną stroną sceny politycznej byłego prezydenta Siedlec to znak, że trzeba działać szybko.

Atak na byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego pokazuje, że tama nienawiści została przerwana, sama jej nie zatrzymam - ostrzega w wywiadzie. Zło dobrem zwyciężaj - to naprawdę działa.

bETVGyBp

Po ataku Stefana W. na prezydenta Gdańska, matka nożownika błagała, by nie stosować wobec niej i reszty rodziny odpowiedzialności zbiorowej.
Magdalena Adamowicz zapewnia, że doskonale to rozumie.

Bardzo szkoda mi mamy tego człowieka - wyznaje. Każda matka kocha swoje dziecko, bez względu na to, co zrobi i jakie jest. _**Ja nie mam do niej żalu.**_ Trudno ją winić za działania dorosłego syna. Moja teściowa modli się za nią i za człowieka, który zabił Pawła. Ja staram się móc to zrobić.

_

bETVGyBq

_

bETVGyBK
KOMENTARZE
(225)
Gość
3 lata temu
Nie wiem czy to dobry pomysl z tym politykowaniem?
Gość
3 lata temu
A. To czosnek , miał zeznawać w Amber Gold i sprzedaniu pewnych kwesti w Gdańsku , sprawa wyszła w sierpniu ub.r a w styczniu niby zginal
gość
3 lata temu
Cos mi tu nie gra.
bETVGyBL
Gość
3 lata temu
Marta Kaczynska nie wykorzystala tej mozliwosci.
Gość
3 lata temu
Ludzie mnie ranią, traktują jak rzecz, wykorzystują i olewaja. A ja durna jak zwykle się daję.
Najnowsze komentarze (225)
gość
3 lata temu
W sumie to widac ze ta pani nie wyciągnęła żadnyc wniosków ze śmierci męża. Widać ze pogoń za kasa przesłania wszystko nawet zdrowy rozsądek
gość8
3 lata temu
Niech ta kobieta przestabie ściemniać. Nie ma żadnej żałoby. Nie mówi ze ta śmierć ją boli nie widać tego.. Nie wierze w śmierć tego czlowieka, jakaś smieszna ustawka w którą kazali wam uwierzyć. Pokarzcie mi choc jedną wdowe smolenska bez traumy..
gość
3 lata temu
PISIE UJADAJĄ
gość
3 lata temu
Po co wracać do przeszłości, rozumiem to jest nasza historia, ale co się stało to się nie odstanie a wy dalej pokazujecie zdjęcia z pogrzebu, sprawa dawno zamknięta, teraz są nowe problemy.
mig mid41
3 lata temu
WYBORCY! W*n z gdańską wdową.Głupie zachlanne b****o.NIE NALEZY JEJ WYBIERAĆ ! Istna kompromitacja.
gość00
3 lata temu
"Szkoda" , sznowna pani wdowo, jest wtedy jak krowa do studni "narobi" bo ani wody ani gnoju z tego nie ma.
Gość
3 lata temu
Parcie na szkło ma ta pani
gość
3 lata temu
ludu doorny trojmiejski, a czemój to czemój ta corcia starej panny Dulkiewicz jest bardziej podobna do tate, niż jego oficjalne córki?
bETVGyBD
Gość
3 lata temu
Ludzie opanujcie sie!!Nawet w obliczu zaloby nie mozecie milczeć i wypisujecie bzdury .Oby zadnego z was nie spotkal taki dramat.Tu dzieci zostały sierotami,zadne pieniadze nie zastąpią ojca
Gość
3 lata temu
Wczoraj w Biedrze go widziałam, cebulę kupował😉
Gość
3 lata temu
Ma tupet ta baba. Kampania ruszyła pełną parą. ZENADA
gość
3 lata temu
Nie wszyscy mają klasę, tak jak Marta Kaczyńska, nie wykorzystała tragedii rodziców do wstąpienia do polityki.
Anita
3 lata temu
To wszystko było ustawione przekupione! Np. To że krwi nie było na nożu. Że dzgnoł go i w wypowiedzi powiedział że go zabił już to wiedział że niezyje. Karetka była z dziwnymi znakami. Na pogrzebie Ojca Córki przyłapabo na uśmiechaniu się, dość dziwne. Wyjechali cała rodzinką do Stanów bo szykowała sie afera
gość
3 lata temu
Ty wierzysz jeszcze w uczciwość wyborów?! Po tym co działo się ostatnio w Gdańsku?!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETVGyCw
bETVGyCx
bETVGyCy
bETVGyCz
bETVGyCA
bETVGyCf