Sobota 06.04.2019 00:00

Maciej Musiał we wzruszającym wpisie wspomina pierwsze zajęcia z Krzysztofem Globiszem. "Ukradkiem wycierałem łzy"

Maciej Musiał Krzysztof Globisz

Maciej Musiał we wzruszającym wpisie wspomina pierwsze zajęcia z Krzysztofem Globiszem. "Ukradkiem wycierałem łzy"fot. Instagram

Cała Polska w lipcu 2014 roku wstrzymała oddech, kiedy Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu. Aktor zasłabł podczas czytania "Martwych dusz" w studiu radiowej Dwójki. Pomimo złego samopoczucia dokończył swoją pracę i dopiero wtedy poprosił o wezwanie karetki. Aktor do dzisiaj dochodzi do siebie. Wciąż ma problemy z mówieniem i chodzeniem. W rehabilitacji pomagają mu rodzina i przyjaciele.

PRZYPOMNIJMY: Fundacja Anny Dymnej zebrała 200 tysięcy na pomoc Globiszowi

Globisz to nie tylko wybitny aktor, ale również pedagog. Jest profesorem sztuk teatralnych i wykłada w krakowskiej PWST. Na jego zajęcia uczęszcza Maciej Musiał, który w 2016 roku zdecydował się popracować nad swoim warsztatem i zerwać z wizerunkiem Boskiego z Rodzinki.pl.

Student postanowił podzielić się z fanami na Instagramie swoim zdjęciem z Globiszem oraz przeżyciem towarzyszącym pierwszym zajęciom z aktorem.

Pamietam nasze pierwsze zajecia. Ogromne podniecenie. Powoli wszedł do sali, podpierając się o lasce usiadł w krześle, i walcząc z każdą sylabą z trudem wypowiedział - nieważne. Z wysiłkiem, patrząc nam w oczy przez kilka minut powtarzał tylko - nieważne, nieważne, nieważne. A nam łzy napływały do oczu. Bo siedział przed nami wybitny i potężny aktor, który na scenie osiągnął wszystko. A w 2014 nagle dostał udaru mózgu i teraz walczy o powrót do zdrowia, na nowo ucząc się mówić – wspomina Musiał.

24-latek dodaje, że nie był w stanie powstrzymać wzruszenia. Nieważne mówił a ja ukradkiem wycierałem kapiące po policzkach łzy – czytamy we wpisie.

ZOBACZ: Maciej Musiał rozstał się z koleżanką Jessiki Mercedes: "Już rozgląda się za nową dziewczyną"

Jak możemy się również dowiedzieć z opisu zdjęcia Globisz niezmiennie jest dla swoich studentów inspiracją. Pan Krzysztof codziennie walczy, uczy się z powrotem mówić, chodzić. Każdego ranka mierzy się z samym sobą. Cały czas jest wspaniałym profesorem, który podczas jednych zajęć potrafi nas nauczyć więcej niż inni w cały semestr. Ale dzięki niemu mierzymy się też sami z sobą, z naszymi narzekaniami, błahymi problemami, doceniamy zdrowie i wiemy, że trzeba być dobrym człowiekiem. A reszta... n i e w a ż n e – pisze Musiał.

Tak jak Maciej podczas pierwszych zajęć z Krzysztofem Globiszem, wzruszyli się fani młodego aktora. Piękne słowa i dziękuję za ten post - możemy przeczytać w komentarzach. 

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (77)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 77
Odpowiedz
6 62
zgłoś
gość 06.04.2019 00:01
Gdzie Musiałowi do Globisza...
Odpowiedz
291 8
zgłoś
gość 06.04.2019 00:03
Panie Krzysztofie , jest Pan wielki !!
Odpowiedz
24 5
zgłoś
gość 06.04.2019 00:03
ludzie !!!!śpijta!!....
Odpowiedz
376 8
zgłoś
Gość 06.04.2019 00:03
Zdrowia !! Tak po prostu dla Was wszystkich... A ja wracam do moich błachych problemów i walki z depresją...czemu tak trudno docenić życie i to co się ma...:(
Odpowiedz
346 21
zgłoś
Gość 06.04.2019 00:04
Musiał jest świetnym chłopakiem, utalentowany skromny :) Lubie go
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 77