Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maciej Musiał we wzruszającym wpisie wspomina pierwsze zajęcia z Krzysztofem Globiszem. "Ukradkiem wycierałem łzy"

43
Podziel się

Wzruszycie się!

Maciej Musiał we wzruszającym wpisie wspomina pierwsze zajęcia z Krzysztofem Globiszem. "Ukradkiem wycierałem łzy"
bCznjuKZ

Cała Polska w lipcu 2014 roku wstrzymała oddech, kiedy Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu. Aktor zasłabł podczas czytania "Martwych dusz" w studiu radiowej Dwójki. Pomimo złego samopoczucia dokończył swoją pracę i dopiero wtedy poprosił o wezwanie karetki. Aktor do dzisiaj dochodzi do siebie. Wciąż ma problemy z mówieniem i chodzeniem. W rehabilitacji pomagają mu rodzina i przyjaciele.

Globisz to nie tylko wybitny aktor, ale również pedagog. Jest profesorem sztuk teatralnych i wykłada w krakowskiej PWST. Na jego zajęcia uczęszcza Maciej Musiał, który w 2016 roku zdecydował się popracować nad swoim warsztatem i zerwać z wizerunkiem Boskiego z Rodzinki.pl.

bCznjuLb

Student postanowił podzielić się z fanami na Instagramie swoim zdjęciem z Globiszem oraz przeżyciem towarzyszącym pierwszym zajęciom z aktorem.

Pamietam nasze pierwsze zajecia. Ogromne podniecenie. Powoli wszedł do sali, podpierając się o lasce usiadł w krześle, i walcząc z każdą sylabą z trudem wypowiedział - nieważne. Z wysiłkiem, patrząc nam w oczy przez kilka minut powtarzał tylko - nieważne, nieważne, nieważne. A nam łzy napływały do oczu. Bo siedział przed nami wybitny i potężny aktor, który na scenie osiągnął wszystko. A w 2014 nagle dostał udaru mózgu i teraz walczy o powrót do zdrowia, na nowo ucząc się mówić – wspomina Musiał.

24-latek dodaje, że nie był w stanie powstrzymać wzruszenia. Nieważne mówił a ja ukradkiem wycierałem kapiące po policzkach łzy – czytamy we wpisie.

bCznjuLh

Jak możemy się również dowiedzieć z opisu zdjęcia Globisz niezmiennie jest dla swoich studentów inspiracją. Pan Krzysztof codziennie walczy, uczy się z powrotem mówić, chodzić. Każdego ranka mierzy się z samym sobą. Cały czas jest wspaniałym profesorem, który podczas jednych zajęć potrafi nas nauczyć więcej niż inni w cały semestr. Ale dzięki niemu mierzymy się też sami z sobą, z naszymi narzekaniami, błahymi problemami, doceniamy zdrowie i wiemy, że trzeba być dobrym człowiekiem. A reszta... n i e w a ż n e – pisze Musiał.

Tak jak Maciej podczas pierwszych zajęć z Krzysztofem Globiszem, wzruszyli się fani młodego aktora. Piękne słowa i dziękuję za ten post - możemy przeczytać w komentarzach.

bCznjuLi
bCznjuLC
KOMENTARZE
(43)
Gość
rok temu
Zdrowia !! Tak po prostu dla Was wszystkich... A ja wracam do moich błachych problemów i walki z depresją...czemu tak trudno docenić życie i to co się ma...:(
Gość
rok temu
Musiał jest świetnym chłopakiem, utalentowany skromny :) Lubie go
gość
rok temu
Panie Krzysztofie , jest Pan wielki !!
bCznjuLD
gość
rok temu
Wydaje mi się, że mądry facet z niego wyrośnie.
Gość
rok temu
Kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że w życiu nie liczą się pieniądze, sława, pozycja zawodowa. A miłość i dobroć okazana drugiemu człowiekowi 😄
Najnowsze komentarze (43)
gość
rok temu
Zdrowia dla Pana,panie Krzysztofie!!!!
gość
rok temu
nie lubie tego ciamciaramcie
Gośćpati
rok temu
Kocham cie Macius kochanie moje pomoc od ciebie jest ogromna
Gość
rok temu
Zdrowie to największy skarb !!! Panie Krzysztofie zycze Panu wszystkiego co najpiękniejsze wiele pozytywnej energii ! Jest Pan Wsoanialym Człowiekiem !!!!
Gość
rok temu
Ten chlopak to niezwykle pozytywny czlowiek a talent ma i dobrze ze go szlifuje Bardzo cenie pana Globisza
gość
rok temu
Musiał wydaje się dobrym człowiekiem. Widać, że ma dobre serce i dobrze mu z oczu patrzy. Panu Krzysztofowi dużo zdrowia!
gość
rok temu
Zawsze mówiłam ,że Maciej to świetny chłopak to co wyniósł z domu ! nie zgubił ,nie zjadła warszawka , brawo młody
Gość
rok temu
Ja to bym jak wyglądał jak musiał to bym rwał wszystkie d**eczki z tvn.
bCznjuLv
Gość
rok temu
Musiał wydaje sie być spoko normalnym chlopakidm, widziałam go w zeszłym roku na polu kempingowym ze znajomymi, z plecakami, przyjechali pod namiot. Fajnie tak bez zadęcia i 5* hotelu 😀
gość
rok temu
Współczuję aktorowi, rozumiem, że uczy się mówić, ale co zdąży "wyłożyć" studentom?
Gość
rok temu
Ja uwielbiam globie. Ze zbrodni i kary. Super aktor.
Gość
rok temu
Prawda wielki i potężny aktor. Mam nadzieje ze naprawdę reszta jest nieważna. Powodzenia Panie Krzysztofie
Gość
rok temu
Napiszcie ze Paweł cattaneo został ojcem
gość
rok temu
To chyba pierwszy normalny artykuł o tym młodym człowieku.
bCznjuLX