Środa 10.04.2019 14:15

Strajk nauczycieli. Wojciech Cejrowski: "ZNP to KUŹNIA KOMUNISTYCZNYCH TREPÓW! Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent"

Wojciech Cejrowski strajk nauczycieli

Strajk nauczycieli. Wojciech Cejrowski: "ZNP to KUŹNIA KOMUNISTYCZNYCH TREPÓW! Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent"

Wokół strajku nauczycieli wywiązała się w ostatnich dniach ogromna publiczna debata, w której bitwa na argumenty wciąż przeplata się z negatywnymi opiniami na temat ich postulatów, a nawet samych strajkujących. W sprawę zdążyło się zaangażować także wiele osób publicznych, które w większości wspierają nauczycieli w walce o godne zarobki. Do zwolenników strajku nie należy jednak najwyraźniej kontrowersyjny podróżnik Wojciech Cejrowski, który ostatnio znany jest dużo bardziej z takich akcji jak palenie flagi Unii Europejskiej czy grożenie pobiciem Donaldowi Tuskowi niż ze swoich osiągnięć zawodowych.

Wojciech Cejrowski przyjął zaproszenie do audycji Studio Dziki Zachód w Radiu Wnet, gdzie w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim postanowił uraczyć słuchaczy swoją opinią na temat strajku nauczycieli. Jak nietrudno się domyślić, podróżnik szybko przeszedł do ataku i jak zawsze nie przebierał w słowach, twierdząc między innymi, że najlepszym rozwiązaniem w sprawie protestu nauczycieli jest... rozwiązanie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jego zdaniem jest to organizacja komunistyczna, która stara się jedynie utrzymać swoją pozycję sprzed lat.

Wystarczyłoby zmienić przepisy, co może zrobić minister, dotyczące uprawnień nauczycielskich i wtedy część nauczycieli wylatuje z bomby, bo nie spełnia warunków. I powinni być to tacy, którzy są w ZNP. To jest komunistyczna organizacja. Kuźnia komunistycznych trepów. A ci co są w "Solidarności" nie wylatują z pracy. Mamy oczyszczony teren, osłabione ZNP, komunistyczny związek, który w ogóle nie powinien istnieć - powiedział Cejrowski w wywiadzie.

To jednak nie wszystko, bowiem zdaniem Cejrowskiego w kwestii rozwiązania strajku potrzebna jest też zmiana przepisów: Teraz wystarczyłoby zmienić przepisy tak, żeby akurat elektorat ZNP zaczął wylatywać z pracy. Powiedzieć: chłopcy, już nie pracujecie. Patrzcie, co wasz związek ZNP zrobił, że akurat wylatują ci, bo bez uprawnień. A Solidarność ma lepsze standardy u siebie i nie wylatują z pracy.

Na komentarz prowadzącego audycję, że do Związku Nauczycielstwa Polskiego należy łącznie 300 tysięcy nauczycieli, Cejrowski rzucił jedynie, że trzeba ich... usunąć. Jego zdaniem wystarczy zostawić tylko 10 procent z nich.

Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent - skwitował krótko.

Wypowiedź Cejrowskiego o ZNP już podchwyciły wszystkie media, które wykorzystują ją do dalszej walki na argumenty i prób udowodnienia, że za strajkiem stoi polityka, a nie rzeczywiste postulaty o poprawienie warunków pracy nauczycieli. Jak widać żaden publiczny spór nie może się obyć bez jego opinii, jednak zdaniem wielu, tym razem podróżnik zdecydowanie przesadził. Jaka jest Wasza opinia?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1616)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1616
Odpowiedz
272 122
zgłoś
Gość 10.04.2019 14:17
Trepów powiadasz...
Odpowiedz
589 290
zgłoś
Polka 10.04.2019 14:18
Ma 100% racji!!!
Odpowiedz
614 328
zgłoś
gość 10.04.2019 14:18
Pan Wojciech to jedyny człowiek który wykłada kawę na ławę i robi to w perfekcyjnym stylu !
Odpowiedz
676 341
zgłoś
Gość 10.04.2019 14:19
Brawo Wojtek!
Odpowiedz
309 260
zgłoś
Gość 10.04.2019 14:19
Skąd wzięło się u tego pana przeświadczenie ze jest wyrocznia w każdym temacie?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1616