Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nicole Saleta wciąż walczy o życie: "Mam prawdopodobnie dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki"

58
Podziel się:

Córka Przemysława Salety przyznaje, że o jej przypadłości lekarze dowiedzieli się zbyt późno. "Znów mam dializy. Czekam na kolejny przeszczep".

Nicole Saleta wciąż walczy o życie: "Mam prawdopodobnie dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki"

Nicole Saleta, córka Przemysława Salety oraz modelki Ewy Pacuły, już od lat walczy o powrót do zdrowia i normalnego życia. Jeszcze jakiś czas temu zdawało się, że jej problemy mają szansę się zakończyć. Nastolatka otrzymała nową nerkę i przeszła kolejną operację, która miała jej zapewnić pełną sprawność organizmu i możliwość zrezygnowania z conocnych domowych dializ z pomocą automatycznej pompy otrzewnowej. Niestety, jak się wkrótce okazało, radość rodziny okazała się przedwczesna, bowiem organizm Nicoli odrzucił nowy organ po zaledwie pół roku funkcjonowania.

Historia choroby córki Przemysława Salety sięga aż 2007 roku, gdy lekarze podczas rutynowej kontroli odkryli, że nerki Nicole nie funkcjonują tak, jak powinny. Aby uratować życie Nicole, jej ojciec zdecydował się oddać własną, jednak swojej decyzji niemal nie przypłacił życiem, gdy z powodu niewydolności oddechowej i krwotoku wewnętrznego musiał przez kilka dni być utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Sprawa okazała się na dodatek na tyle przykra, że jego poświęcenia wystarczyło na jedynie 5 lat.

Po kilku latach organizm Nicole Salety odrzucił organ pobrany od jej ojca, który także przestał działać. Pojawiły się nawet podejrzenia, że nastolatka mogła nie brać specjalnie przypisanych jej leków, jednak fakt pozostawał jeden - córka Salety potrzebowała kolejnej nerki, aby jej organizm mógł poprawnie funkcjonować. Początkowo organ chciała jej oddać matka, Ewa Pacuła, jednak ich zgodność genetyczna okazała się niestety niewystarczająca. Dziewczyna zarejestrowała się więc na Krajowej Liście Oczekujących na Przeszczepienie i czekała niemal 3 lata na kolejnego dawcę.

W 2018 roku pojawiła się nareszcie nadzieja na powrót Nicole do zdrowia, bowiem wiosną otrzymała telefon, że znaleziono dla niej dawcę nerki. Po odbytej wkrótce operacji wszystko wskazywało na to, że są szanse na to, że organ tym razem się przyjmie. Jednak drugi przeszczep również został odrzucony. Nastolatka i jej rodzina byli załamani takim obrotem spraw. Nie byli w stanie zrozumieć, dlaczego taka sytuacja miała miejsce.

Wygląda na to, że Nicole Saleta ostatecznie poznała odpowiedź na to pytanie. Swoją wiedzą dziewczyna podzieliła się z reporterem programu _**Fakty TVN**_, w którym przyznała, że prawdopodobnie cierpi na dysfunkcję genetyczną atakującą nerki. Córka Przemysława Salety wciąż jednak nie traci nadziei, a do momentu znalezienia kolejnego dawcy musi uczęszczać na dializy pomagające oczyścić jej organizm.

Mam prawdopodobnie taką dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki i niestety za późno lekarze się o tym dowiedzieli, więc ja tę nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Więc znów mam dializy. Czekam na kolejny przeszczep - powiedziała Nicole Saleta w ramach reportażu z 14. Biegu po nowe życie.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać kciuki za jej rychły powrót do zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
Gość
3 lata temu
Biedna musi strasznie cierpieć :(
Gość
3 lata temu
Szkoda dziewczyny
gość
3 lata temu
Dużo zdrowia i pomyślnego rozwiązania problemów!
Gość
3 lata temu
Nie ma nic gorszego niż choroba dziecka :( dużo zdrowia ❤️❤️❤️
gość
3 lata temu
To słowa Salety ! on to powiedział prasie
Najnowsze komentarze (58)
gość
3 lata temu
Czeka na kolejny przeszczep chociaż z góry wiadomo że jej organizm go odrzuci? Czyli kolejna nerka na parę miesięcy i do kosza? Jaki ma sens marnowanie czegoś co przyda się bardziej komuś, u kogo może zadziałać?
gość
3 lata temu
primo łan-nie powinien przemysław saleta oddawac nerki bo nie mogła być zdrowa, primo tu-najgorsza metoda to dializy do otrzewnej primo thri-nie poddawaj się dziewczyno bo młoda jesteś, życze ci z calego serducha nerki od zdrowego dawcy i szalnie współczuje, szczęśliwie mam jedną nerkę i już razem jesteśmy 17 lat i ile razem przeżyłyśmy, ale tylko i wyłącznie tzw "1/4 etatu" czyli hemodializa i zdrowia zdrowia zdrowia !
gość
3 lata temu
Pan Przemek jest dla mnie bohaterem.
gość
3 lata temu
Dokładnie,to ą słowa Salety,miał wtedy duzy żal do swojej corki :/
Gość
3 lata temu
Szczerze współczuję.
gość
3 lata temu
Co za wstrętna choroba i jeszcze,na dodatek,dziewczyna ma potwornego pecha.Zyczmy jej wiele cierpliwości i powrotu do zdrowia.
Dżesika
3 lata temu
Kto ją skrzywdził tym imieniem!
Gość
3 lata temu
Proszę niech ktoś przekaże tej dziewczynie i rodzinie : „ przestań farbować włosy „!!!!!! To trucizna obciążająca Twój organizm !!!!
gość
3 lata temu
To od trzymania kciuków może sie cos zmienić?
Gośćorzygany
3 lata temu
Dobić a nie Saleta leczenie córka lgbt nabój Parabellum 9 mm z złotówkę kosztuje
Gość
3 lata temu
Niestety jest to jedna z chorób autoimmunologicznych, zmora naszych czasów, organizm produkuje przeciwciała które atakują własne narządy!!!u jednych nerki,u drugich tarczyce u innych trzustkę,stawy, mózg!!! Niestety medycyna jeszcze zbyt dużo nie wie jak się do tego dobrać,jak pomóc!!!Są to choroby jak hasimito, stwardnienie rozsiane,reum.zapalenue stawów ,cukrzycą typu 1ego itd...moja Córcia też choruje 😞
Gość
3 lata temu
Szkoda dziewczyny
Gość
3 lata temu
Biedna Nicole ♥️❤️
gość
3 lata temu
Przed drugim przeszczepem sam Saleta mówił, że jego córka nie uszanowała jego nerki. Chciała się bawić i pić, a potem były konsekwencje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie