Poniedziałek 15.04.2019 17:15

Viola Kołakowska krytykuje kolegów wspierających strajk: "Kolejna akcja, pod którą można się zareklamować i podpromować"

Viola Kołakowska strajk nauczycieli

Viola Kołakowska krytykuje kolegów wspierających strajk: "Kolejna akcja, pod którą można się zareklamować i podpromować"

Strajk nauczycieli trwa już ósmy dzień. Mimo usilnych prób dojścia do porozumienia zarówno ze strony rządu, jak i Związku Nauczycielstwa Polskiego, do tej pory nie udało się wypracować konsensusu. W temacie chętnie wypowiadają się nie tylko politycy, ale i osoby związane z show biznesem. Swoje wsparcie dla protestu wyraziła jako jedna z pierwszych Anja Rubik, na której przeciwnicy strajku nie zostawili suchej nitki.

Zobacz: Dziennikarz TVP atakuje Anję Rubik: "Ona jakaś taka TROCHĘ BRZYDKA, jak na modelkę, co?"

Innymi osobami, które zdecydowały się zsolidaryzować ze środowiskiem pedagogicznym są m.in. Dawid Podsiadło, Krzysztof Gojdź, czy Dorota Wellman.

Zobacz: Dorota Wellman o strajku: "Bez dobrych nauczycieli nie będzie mądrych obywateli"

Okazuje się, że zaangażowanie kolegów z branży w sprawę strajku nie podoba się Violi Kołakowskiej. Według byłej partnerki Tomasza Karolaka, niektórzy chcą się na proteście po prostu wypromować:

Kolejna akcja pod którą można się zareklamować, podpromować, pokazać jacy jesteśmy społecznie zaangażowani i koniecznie pokazać, że mamy coś do powiedzenia na każdy temat. Czasami mniej znaczy więcej naprawdę, dobrze czasem pomilczeć... - czytamy pod najnowszym selfie Violi.

Jak ja słyszę jak wypowiadają się na temat strajku nauczycieli osoby, które nie mają dzieci w szkole, to robi mi się słabo! - kontynuuje mama Leny i Leona. Oczywiście że powinni godnie zarabiać jak każdy obywatel tego prężnie rozwijającego się kraju. Czy ktoś jednak pomyślał, że wszystko co się teraz dzieje jest kosztem naszych dzieci, które w tym momencie są totalnie pominięte? Nie mają zajęć, szkoły i obowiązku, który jest najważniejszym dla nich i każdego dnia. Staramy się im to przekazywać. Jaki więc dajemy przykład? Dlaczego teraz? W najważniejszym momencie roku szkolnego? Czy to nie aby skrajny egoizm? Dzieci nie będą chodziły prawie miesiąc do szkoły. Uważam, że to skandal. Co później? - pisze rozgoryczona Kołakowska, narzekając na to, że jej pociechy nie zdążą nadrobić szkolnego materiału:

Szybko, byle jak, byleby zdążyć ze sprawdzianami kartkówkami i przerobieniem materiału. Ich nikt nie zapyta czy dadzą radę, mają dać i koniec. Gdzie więc aspekt powołania i edukowania dzieci przez nauczycieli? Akurat teraz. Jeszcze raz powtarzam: nauczyciele lekarze powinni godnie zarabiać by pomagać ludziom. To w końcu zawody z powołaniem, a nie zarabiając godnie, nie mogą tego robić. Jak zwykle wszystko odbywa się czyimś kosztem. Szkoda, że tym razem to są dzieci i że Ci którzy nie powinni się na ten temat wypowiadać robią pokazową szopkę.

Zgadzacie się z Violą?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (870)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 870
Odpowiedz
174 128
zgłoś
Gość 15.04.2019 17:16
A teraz Viola promuje się w drugą stronę :)
Odpowiedz
364 75
zgłoś
KACZMAREK 15.04.2019 17:17
ile jeszcze ta klepsydra z tym szonem będzie wisieć na głównej?
Odpowiedz
243 146
zgłoś
Gość 15.04.2019 17:17
Widać po ilości błędów, że w szkole to się do nauki nie przykładała...
Odpowiedz
198 119
zgłoś
gość 15.04.2019 17:18
Brawo ,brawo,brawo !!!
Odpowiedz
96 89
zgłoś
gość 15.04.2019 17:18
i też się wypromowała, oh teh irony.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 870