Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pożar Notre Dame. Mąż Salmy Hayek przekaże 100 MILIONÓW euro na odbudowę katedry

260
Podziel się:

Gest Francois-Henri Pinaulta zmotywował najbogatszego człowieka we Francji do... dwukrotnego przebicia jego oferty.

Pożar Notre Dame. Mąż Salmy Hayek przekaże 100 MILIONÓW euro na odbudowę katedry

Cały świat wstrzymał wczoraj oddech na wieść, że płonie jeden z symboli Paryża, katedra Notre Dame. Strażacy gasili pożar do wczesnych godzin porannych. Ogień zdążył strawić zabytkową iglicę i połacie dachu. Na razie nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru i ile będzie kosztowała rekonstrukcja zniszczonych przez ogień części świątyni.

Zaprószenie ognia ma być podobno wynikiem nieostrożności ekipy budowlanej, która w zeszłym tygodniu rozpoczęła długo wyczekiwany remont zabytkowej budowli. Notre Dame ostatnią renowację przechodziła 200 lat temu, przez co budynek wymagał szybkiej interwencji konserwatorów. Kościelni zebrali 100 mln Euro (ok. 427 mln zł) na niezbędne prace, które miały potrwać następne dwie dekady.

Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział już, że katedra zostanie odbudowana. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, którą szybko wsparł Francois-Henri Pinault. Miliarder zapowiedział, że przekaże na ten cel 100 milionów euro. Właściciel holdingu Groupe Artémis, którego majątek na koniec 2018 roku wyceniono na blisko 31 mld Euro (przeliczanego na 132 mld zł), jest jedną z najbogatrzych osób we Francji.

W skład zarządzanego przez niego holdingu wchodzi m.in. dom aukcyjny Christie’s, winnica Château Latour, tygodnik Le Point i piłkarski klub Stade Rennais F.C. Prócz tego Pinault jest też prezesem założonej przez jego ojca grupy Kering. Należy do niej wiele luksusowych marek, z Gucci i Yves Saint Laurent na czele. Znają go jednak nie tylko czytelnicy magazynów biznesowych, ale również miłośnicy kolorowych pism. Tabloidy zainteresowały się nim, kiedy zaczął spotykać się z Salmą Hayek.

Miliarder związał się z aktorką w 2006 roku. Para wzięła ślub trzy lata później i są małżeństwem do dzisiaj. Pinault zanim stworzył związek z Hayek spotykał się z supermodelką Lindą Evangelistą.

Wygląda na to, że bogacz swoim gestem rozpoczął licytację, kto da więcej na odbudowę Notre Dame. Niedługo po tym, jak mąż Hayek zapowiedział przekazanie 100 mln Euro, Bernard Arnault, najbogatszy człowiek we Francji, postanowił wpłacić na ten cel 200 mln euro, czyli... 855 milionów złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(260)
gość
4 lata temu
No i brawo dla niego, równie dobrze mógłby się wypiąć i za swoje 100mln kupić kolejną posiadłość
Natalka
4 lata temu
Oby więcej takich ludzi ❤👼
Misia
4 lata temu
Coś pięknego! ❤
Karolcia
4 lata temu
Jesteśmy dumni 🙏
Kamil
4 lata temu
Wielka strata dla Paryża
Najnowsze komentarze (260)
Gość
4 lata temu
Pierwszego. Z drugim szybko przestaniecie się rozumieć jak dopadnie was proza życia i trudności finansowe.
Gość
4 lata temu
Miły gest ale tej Salony nie lubię. widziałam z nią wiele wywiadów i jest wyniosła i dosyć zarozumiała
Gość
4 lata temu
Najbogatrzy. . . . Taaaa ortografia
gość
4 lata temu
Piękny gest ale też dzięki temu zapisze się w historii. Wille z basenem tego nie dają.
gość
4 lata temu
Czy któregoś z naszych nowobogackich stać byłoby na taki gest? Tyle szpitali jest po uszy zadłużonych!!! Bogaci na stary!!!!
gość
4 lata temu
a na biedne dzieci może też tyle dadzą?
Gość
4 lata temu
Serio, na budynek? Za taką kasę lepiej byłoby ratować środowisko, chociażby wspomóc zalesianie Sahary, wstrzymac wycinke części amazonskiej dżungli, ale nie, na proludzkie działania, żebyśmy my wszyscy nie zdechli na tej naszej skale za 50 lat, to bogate dziadki mają węża w kieszeni.
Gość
4 lata temu
NajbogatRZych..... ojojoj...
gość
4 lata temu
"(...) jest jedną z najbogatrzych osób we Francji." WP, jak już zatrudniacie studentów/stażystów, to upewnijcie się, że znają podstawu ortografii PLIISSSS
gość
4 lata temu
no i dobry trend a nie wiecznie na zbiórki wyciągają łapę do biednych ludzi
Gość
4 lata temu
PUDEL NAUCZ SIĘ PISAĆ NAJBOGATSZYCH
Gość
4 lata temu
“najbogatrzych“ haha oj pudelek pudelek. Kogo Ty zatrudniasz..
Natka
4 lata temu
Lepiej by te pieniądze dla potrzebujących dali, tyle ludzi cierpi z głodu, niedostatku, jest nękanych przez różne choroby... jak mają takie fundusze i stać ich na taki gest, to niech oddadzą je na naprawdę ważne rzeczy...
Gość
4 lata temu
'najbogatrzych'- czy te artykuły są tak samo wiarygodne jak poprawność ortograficzna? 🤔
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie