Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magdalena Ogórek komentuje pożar katedry Notre Dame: "Za rok w okolicy na pewno przybędzie nowy meczet"

355
Podziel się

Pożar średniowiecznej budowli w swoim stylu skomentowali też Rafał Ziemkiewicz i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, który uznał go za "symbol upadku zachodniej cywilizacji".

Magdalena Ogórek komentuje pożar katedry Notre Dame: "Za rok w okolicy na pewno przybędzie nowy meczet"
bCNIOTSd

Cały świat zamarł w poniedziałkowy wieczór, z przerażeniem obserwując pożar paryskiej katedry Notre Dame, jednego z najbardziej znanych kościołów i na świecie i niezaprzeczalnego symbolu francuskiej stolicy. W wyniku ognia, wywołanego prawdopodobnie przez ekipę remontową prowadzącą prace na dachu świątyni, doszczętnie spłonął dach kościoła i zawaliła się wysoka iglica. Zniszczeniu uległ też jeden z przepięknych witraży w oknie katedry.

Choć na razie jest za wcześnie, by wskazać prawdziwą przyczynę pożaru, polscy komentatorzy z prawej strony sceny politycznej już uznali, że to wina zlaicyzowanego francuskiego społeczeństwa i problemu muzułmańskiej imigracji, z jaką zmaga się od lat Francja.

bCNIOTSf

Ta tragedia ma wymiar metafizyczny. Nie wierzę, by francuskie państwo w obecnym stanie mogło zagwarantować uczciwie śledztwo, co do przyczyn pożaru - napisał na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Do dyskusji pod jego postem włączyła się niezrównana Magdalena Ogórek, która przy każdej możliwej okazji próbuje umacniać swój wizerunek "poważnej" dziennikarki i celnej komentatorki współczesnego świata.

Pod posadzką korona cierniowa Chrystusa. Za 4 dni Wielki Piątek. Woda już na pewno zalała skarbiec, gdzie spoczywa relikwia - stwierdziła, nie zdając sobie sprawy, że z budynku zdołano wynieść praktycznie wszystkie bezcenne zabytki i dzieła sztuki. Za to za rok w okolicy na pewno przybędzie nowy meczet. Siedzę przed tv zdruzgotana.

bCNIOTSl

Pożar średniowiecznego budynku skomentował też Adam Andruszkiewicz, kontrowersyjny wiceminister cyfryzacji. On też uważa, że zniszczenie katedry Notre Dame to skutek uboczny prowadzonej przez Francję polityki społecznej:

Symboliczne... Płonie najsłynniejsza świątynia Francji, Katedra Notre Dame. Francji, która dawno porzuciła chrześcijańskie wartości na rzecz multikulturalizmu i islamskich imigrantów... Trudno o bardziej wymowny symbol upadku chrześcijaństwa na Zachodzie...

Zgadzacie się z ich opiniami?

bCNIOTSm
bCNIOTSn
bCNIOTSG
KOMENTARZE
(355)
Gość
rok temu
Dobrze za cała katedra nie spłonęła, oby udało się ją uratować . Bardzo przykre.
gość
rok temu
To jest cud, że udało się uratować wszystkie dzieła sztuki a katedra została uratowana
gość
rok temu
a można było zamontować ogniotrwałą powłokę dpsceiling ... nadal nie zmienia faktu, że p.Ogórek powinna chyba być bardziej wstrzemięźliwa w okresie Wielkiego Tygodnia!
bCNIOTSH
S
rok temu
Wszystko do polityki wciągna. Brak słów...
gość
rok temu
hejt to z nich paruje, ze im sie chce...
Najnowsze komentarze (355)
Gość
rok temu
Uwielbiam tę waszą stronniczość, Pudel. Wy za każdym razem przedstawicie Ogórkową w negatywnym świetle, w przeciwieństwie do np. takiej Wellman, którą zawsze pokazujecie jako tą miłą i sympatyczną dziennikarkę, choć wcale taką nie jest.
gość
rok temu
JPRDL TEN PIS TO SAME P****Y
Gość
rok temu
BŁYSKOTLIWY ; ogurek
gość
rok temu
może coś jest w tym co mówi...
Gość
rok temu
Pani Magda zawsze ma coś "mondrego" do powiedzenia...Ciekawe komu teraz poleci sciskac prawicę i robić sobie zdjecia. W PL już chyba obskoczyla większość partii (od Milera po Dude)...
Gość
rok temu
Przestan sie wypowiadac babolu,najwiekszy meczet to ty masz w tvp.
Gość
rok temu
Głupoty p*****y ogórek
gość
rok temu
co za pustogłowie
bCNIOTSz
.
rok temu
Jezus Chrystus jest jedynym Bogiem.
Gość
rok temu
Moj maz jest Francuzem i pierwsze co powiedzial gdy dowiedzial sie o pozarze to: Nie piewszy raz plonie.. Taka jest roznica miedzy nimi a nami..
Gość
rok temu
Proszę zaproście ogórka do meczetu i niech tam zostanie, niemy i pokorny
Gość
rok temu
Tej.... już dawno ktoś powinien usta super glue zalepic
Gość
rok temu
Islamiści podpalili wiele kościołów we Francji i nie zdziwiłbym się, że za podpaleniem katedry też oni stoją...
Gość
rok temu
Kiedyś panią rozliczymy !!!! P******a anorektyczka .
...
Następna strona
bCNIOTTb