Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magdalena Adamowicz odpowiada na krytykę Krystyny Pawłowicz na Twitterze: "Szanuję ludzi, PANIĄ TEŻ"

269
Podziel się:

Żona zmarłego prezydenta Gdańska wykazała się ogromnym spokojem i zaprosiła posłankę PiS na kawę. Myślicie, że Pawłowicz przyjmie zaproszenie?

Magdalena Adamowicz odpowiada na krytykę Krystyny Pawłowicz na Twitterze: "Szanuję ludzi, PANIĄ TEŻ"
bESXgIPV

Krystyna Pawłowicz to zdecydowanie jedna z najbardziej barwnych posłanek obecnej kadencji Sejmu, która na dodatek nigdy nie przepuszcza okazji, aby podzielić się ze światem swoimi kontrowersyjnymi przemyśleniami. Jeszcze niedawno zapowiadała, że planuje wycofać się z polityki, jednak chyba zrezygnowała już z tego pomysłu i ponownie skupiła się na tym, co lubi najbardziej, czyli na wdawaniu się w polityczne dyskusje na Twitterze. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości wyraźnie polubiła ten sposób komunikacji ze światem, co, jak tłumaczy osoba z jej otoczenia, wynika z dużo większej swobody wypowiedzi i jej zamiłowania do internetowej popularności.

Tylko w tym roku Krystyna Pawłowicz zdążyła już skrytykować kilkanaście osób, w tym chociażby Jerzego Owsiaka, którego oskarżyła o wzbudzanie negatywnych emocji i zaapelowała, aby zrezygnował z organizowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy nawet Brigitte Macron, w której posłance PiS nie podoba się jej wiek - porównała ją do "eksponatu w muzeum". Co prawda żona Emmanuela Macrona prawdopodobnie nawet nie wie o jej istnieniu, ale dla Pawłowicz oznaczało to w końcu kolejne pięć minut w mediach. Często i chętnie powtarzała też, że chce leczyć gejów, a niektórym z nich zarzuciła, że nie potrafią... wbić gwoździa.

Te i inne wypowiedzi zapewniły posłance PiS popularność w mediach - zarówno w tych prawicowych, których jest gwiazdą, jak i tych lewicowych, dla których stała się twarzą "dobrej zmiany". Tym razem za cel kolejnych krytycznych uwag obrała sobie Magdalenę Adamowicz, żonę zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. W najnowszym wpisie, z racji startu Adamowicz w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Krystyna Pawłowicz postanowiła zapytać o jej kompetencje i oskarżyć ją o brak szacunku do władzy oraz o oikofobię.

bESXgIPX

Pani ADAMOWICZ,a JAKIE ma pani kompetencje,poza byciem „żoną zamordowanego prezydenta miasta”,nie zachowującą zresztą podst.szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w im RP w UE parlamencie? Jakie wykształcenie,wiedza,poza samą oikofobią? - napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze (zachowujemy oryginalną pisownię).

Magdalena Adamowicz postanowiła jednak spokojnie odpisać na jej pytanie, wyjaśniając taktownie, że "żoną zamordowanego prezydenta uczynił ją tragiczny los". Jednocześnie wymieniła swoje osiągnięcia oraz tytuły naukowe, między innymi tytuł doktora prawa i biegłą znajomość dwóch języków obcych. Oznajmiła także, że szanuje wszystkich ludzi, z posłanką PiS włącznie. Ta w odpowiedzi stwierdziła, że Magdalena Adamowicz... "gra na litości".

Jest pani kompetentna by reprezentować zewnętrzne obce nam interesy,a nie Polskę. Proszę nie grać na litości bo jej pani w wielu Polakach nie wzbudzi - grzmiała posłanka PiS.

Kandydatka Koalicji Europejskiej nie dawała jednak za wygraną i postanowiła zaprosić Krystynę Pawłowicz na kawę, gdzie miałyby okazję się lepiej poznać. Uznała też, że mogłyby razem pracować nad przeciwdziałaniem mowie nienawiści.

bESXgIQd

_**Pani @KrystPawlowicz**_ _**poznajmy się najpierw. Może zamiast oceniać się w mediach, napije się Pani ze mną kawy i pomoże mi budować międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Razem, nie przeciwko sobie.**_ - odpisała jej Adamowicz, ku uciesze jej zwolenników.

Reakcja wdowy po Pawle Adamowiczu szybko stała się hitem internetu, a jej obserwujący, którzy podziwiają jej stoicki spokój i opanowanie w takiej sytuacji, ruszyli z gratulacjami. Wielu z nich uważa też, że Magdalena Adamowicz skutecznie pokazała wyższość nad posłanką PiS. Myślicie, że Krystyna Pawłowicz przyjęłaby jej zaproszenie na kawę?

bESXgIQe
bESXgIQy
KOMENTARZE
(269)
Gość
3 lata temu
Pani Adamowicz pokazała niezwykłą klasę! Pawłowicz - szkoda gadać.
Gość
3 lata temu
Jak napisał Boniek „nokaut”. 😁
Gość
3 lata temu
I bardzo dobrze, zaorała ja Jak już chce komuś pocisnąć to wypadałoby to sprawdzić, no ale przecież to Pawłowicz, czego się spodziewać...
bESXgIQz
gość
3 lata temu
klasa.
gość
3 lata temu
do pawłowicz bez kija nie podchodź!
Najnowsze komentarze (269)
gość
3 lata temu
Czy ta Pawłowicz ma męża? Czy ktoś z tą babą wytrzymuje na co dzień???
1:0
3 lata temu
1:0 dla Pani ze "zwykłym" doktoratem. Zero oczywiście dla pani profesor. Klasę i tzw. kulturę osobistą albo się ma albo nie!!
Aga
3 lata temu
Pawlowicz jak zwykle... dno!
Gość
3 lata temu
Szach mat!
gość
3 lata temu
do robienia przekrętów trzeba mieć głowe...
Gość
3 lata temu
Promocja patologii tym razem Adamowicz żałosne
Gość
3 lata temu
Adamowicz do prokuratury nie parlamentu!!!!
Gość
3 lata temu
Promocja patologii tym razem Adamowicz żałosne
bESXgIQr
Gość
3 lata temu
Pojechała jej po bańdzie kulture sie ma od urodzenia pani Adamowicz klasa sama w sobie
gośc politycz...
3 lata temu
Dlaczedo w Pudlu akcja STOP HEJ, jest tylko przy informacji o wesolej wdówce , która doczekala sie wreszcie na swoją spolityczną szansę?????!!!
gośCIU
3 lata temu
Pomyłka - DOŚĆ ADAMOWICZ!! DO usa
gośćwielkanoc...
3 lata temu
Co z tego , że sznujesz ludzi ( niestety tylko w slowach) ale ludzie nie mają już do Ciebie zaufania i coraz mniej Cie sznują .Zrezygnuj z kandydowania do PE dopóki się nie ośmieszysz i nie zostaniesz upokorzona.Czy warto??1
Gość
3 lata temu
Smierc meza nic cie ruszyla chieno
gość
3 lata temu
Pani Adamowicz gra osobę szlachetną, w rzeczywistości zionie nienawiścią do obecnej władzy. A Pawłowicz przynajmniej niczego nie udaje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESXgIRk
bESXgIRl
bESXgIRm
bESXgIRn
bESXgIRo
bESXgIQT