Czwartek 18.04.2019 08:25

Jarosław Bieniuk wydał oświadczenie. "Oskarżenia są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych"

Jarosław Bieniuk

Jarosław Bieniuk wydał oświadczenie. "Oskarżenia są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych"

Informacja o zatrzymaniu Jarosława Bieniuka. wstrząsnęła polskimi mediami. Były piłkarz Lechii Gdańsk został oskarżony o popełnienie przestępstwa na tle seksualnym. Do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli. Adwokat rzekomej ofiary twierdzi, że jego klientka została brutalnie zgwałcona. Prawniczka reprezentująca interesy zatrzymanego w rozmowie z mediami stwierdziła, że "oskarżenia nie są oparte na prawdzie" i zasugerowała, że ich postawienie może motywować próba wyłudzenia pieniędzy.

ZOBACZ: Natalia Siwiec staje w obronie Jarosława B.: "Nie ma najmniejszej szansy, by zrobił on cokolwiek kobiecie, która by tego nie chciała!"

W środę sportowca przesłuchała prokuratura, po czym odprowadzono go do aresztu. Późnym wieczorem decyzją prokuratury został z niego zwolniony z poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tysięcy złotych. Wobec sportowca został zastosowany dozór policyjny, otrzymał równiez zakaz kontaktowania się ze świadkami. Postawiono mu dwa zarzuty z art. 58 ustęp 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

ZOBACZ: Chłopak Edyty Górniak broni Jarosława B.: "Nigdy nie zaobserwowałem w nim agresji"

Przedstawiciele Bieniuka wysłali mediom jego oświadczenie, w którym piłkarz stwierdza, że nie dopuścił się stawianych mu przez rzekomą ofiarę czynów.

W związku z nieprawdziwymi zarzutami formułowanymi w moim kierunku w ostatnich dniach pragnę przekazać Państwu kilka słów wyjaśnienia.

Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych.

Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych" – brzmi treść oświadczenia przesłanego do redakcji WP Kobieta przez osoby uprawnione do komunikacji z mediami w imieniu Jarosława Bieniuka.


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1201)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1201
Odpowiedz
1297 175
zgłoś
gość 18.04.2019 09:37
po co zadawać się z takimi ludźmi z wątpliwą reputacją, wydawał mi się mądrzejszy
Odpowiedz
93 34
zgłoś
Gość 18.04.2019 09:38
Mam rozumieć że Pan-Pani robiła to z nim i ma pewność że takie sytuacje miały miejsce. Nie oceniajcie jak nie wiecie.
Odpowiedz
93 54
zgłoś
gość 18.04.2019 09:39
wiadomo ze ma potrzeby powinien zapoznac porzadna kobiete nie koniecznie ladna a uczciwa
Odpowiedz
128 22
zgłoś
Gość 18.04.2019 09:40
Ok teraz juz wiemy ze jesy niewinny mozna isc spac
Odpowiedz
311 71
zgłoś
gość 18.04.2019 09:41
Jest sobie winien , po co do hotelu szedł
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1201