Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dzień Ziemi. Gwiazdy angażują się w akcję ratowania pszczół: Wolszczak, Cegielska, Racewicz... (ZDJĘCIA)

98
Podziel się:

Gwiazdy wzięły udział w akcji, której celem było zwrócenie uwagi na zagrożoną wyginięciem populację pszczół. Szczytna inicjatywa?

Dzień Ziemi. Gwiazdy angażują się w akcję ratowania pszczół: Wolszczak, Cegielska, Racewicz... (ZDJĘCIA)

Światowy Dzień Ziemi to co roku doskonała okazja do tego, aby zastanowić się nad losem otaczającego nas środowiska. Tego dnia odbywa się wiele akcji mających na celu zwrócenie uwagi między innymi na ocieplenie klimatu czy zagrożone wyginięciem zwierzęta, w które oczywiście chętnie angażują się także osoby publiczne. Z roku na rok coraz głośniej jest o tym, że do zagrożonych gatunków mogą wkrótce dołączyć pszczoły, których dramatycznie zmniejszająca się populacja stała się już globalnym problemem. Ich wyginięcie oznaczałoby katastrofę całego ekosystemu, dlatego tak ważne jest nasze zaangażowanie w tę sprawę.

Tym razem z okazji Dnia Ziemi zorganizowana została specjalna akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na problem malejącej populacji pszczół i podjęcie odpowiednich kroków, dzięki którym możemy pomóc im przetrwać. Inicjatywa autorstwa organizacji Miss Earth Poland i Grupy Accor przyciągnęła kilkanaście znanych osobistości polskich mediów, które wzięły udział w sadzeniu na dachach warszawskich hoteli roślin miododajnych. Dzięki takiemu posunięciu pszczoły będą mogły łatwiej przetrwać w mieście, gdzie coraz ciężej znaleźć im pożywienie. Takie kwietniki powstały na dachach hoteli Sofitel Victoria, Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Centrum i Grand.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Miss Earth Poland i Grupę Accor wzięli udział między innymi Grażyna Wolszczak, Agnieszka Cegielska, Marzena Rogalska, Joanna Racewicz czy Julia Kamińska, które niejednokrotnie angażowały się w inicjatywy związane z ekologią i ochroną środowiska, a także w te o charakterze społecznym i obywatelskim. Tym razem wśród uczestników pojawili się też Joanna Moro, Marek Kaliszuk, Alżbieta Lenska, Gabi Drzewiecka oraz znani między innymi z _**Tańca z gwiazdami**_ Janja Lesar,Łukasz Czarnecki i Walerija Żurawlewa. O akcji mówiła Aleksandra Grysz, czyli Miss Earth Poland 2018.

Zwracając uwagę na ten problem, zachęcamy każdego do zasadzenia w swoim ogrodzie lub na balkonie kwiatów i roślin miododajnych, a więc takich, które są lubiane przez pszczoły. To mały krok, ale w Holandii dzięki takim działaniom i zaangażowaniu firm oraz społeczeństwa, udało się odbudować populację pszczół przez tylko 10 lat - powiedziała Aleksandra Grysz, która również zaangażowała się w inicjatywę.

Warto wspomnieć, że liczba pszczół drastycznie spada z roku na rok, co jest bardzo złą wiadomością. Ich wyginięcie oznacza, że nie będziemy mieli większości roślin, owoców, warzyw, a nawet kawy czy bawełny. W Polsce zagrożona wymarciem jest ponad połowa z żyjących u nas 470 gatunków pszczół. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc, między innymi zapewniając pszczołom dostęp do pokarmu poprzez wysiewanie bądź sadzenie roślin miododajnych. Umieszczając je na balkonach znacznie wpływamy na szanse ocalenia populacji pszczół, która może zniknąć z naszego ekosystemu już w 2035 roku.

Zobaczcie, jak gwiazdy angażują się w akcję z okazji Dnia Ziemi. Popieracie tę inicjatywę?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(98)
gość
4 lata temu
Czekam na Ostaszewską z kartką
Gość
4 lata temu
Dobra inicjatywa a do takiej doniczki wystarczy balkon czy nawet parapet. Tylko upewnijcie sie co do kwiatów, nie każde są miododajne!!!
gość
4 lata temu
kazda okazja dobra, zeby sie polansowac, zenada
gość
4 lata temu
Gęby do wynajęcia za dychę. Żenujące, upokarzające. Wyrobnicy ideologicznych bzdetów.
Gość
4 lata temu
Botoksiaray kozuch wolszczak, racewicz, zakochane w ciuchach, jezdza samochodami, ktore po woda ja masę Spain, a tu lans dla ziemi
Najnowsze komentarze (98)
gość
4 lata temu
Imponujące, serio. Aż na kilku hotelach są te ogrody, jak na całe miasto, to ho ho! Aż nadmiar. To powinno być na każdym dachu, na wszystkich wieżowcach, kamienicach itd; dodatkowo powinno się remontować stare budynki zamiast wciąż wciskać wszędzie nowe nowe betonowe kloce. Ale na to trzeba wpaść!
Pszczelarz
4 lata temu
Pożytecznie i****i... Kwiatki to nie wszystko. A walka z warozą, zgnilcem amerykańskim, nosemą i z wieloma innymi chorobami pszczół o których pudernice nie mają pojęcia. Poza tym widzę, że większość tych modyfikowanych genetycznie w Holandii kwiatków nie jest w zainteresowaniu Pszczół. Żenada pseudoautorytety.
gość
4 lata temu
Jakby mogło zabraknąc, wiecznie młodej Wolszczak ???? Ciagle powtarza, że sie nie zmienia i że jest wiecznie młoda !!!! Chorobliwy samozachwyt starszej pani !!!!!! A wystarczy większe lustro !!!!!!
Gość
4 lata temu
Durne psity
gość
4 lata temu
A moja mama kupiła taki specjalny domek dla pszczółek + pszczoły ( jeszcze są w hibernacji). Ogród mamy pełen kwiatów, więc będziemy mieli prywatne pszczółki :)
gość
4 lata temu
Warszawa piękna
Gość
4 lata temu
Hipokryci. Są za zabijaniem dzieci, ale o pszczoły walczą. Brakuje hipokrytki Ostaszewskiej i Cieleckiej.
Gość
4 lata temu
Bardzo dobra inicjatywa. Jeżeli zabraknie pszczół, w krótkim czasie wyginie także ludzkość lub większa część ludzkosci.
Gość
4 lata temu
Nie miałem pojęcia ze pszczoły odgrywają taka role w ekosystemie szok
gość
4 lata temu
Przyrost naturalny jest niski , a uczestniczą w czarnych marszach. OT! logika!
Gość
4 lata temu
A na co zwyklemu smiertelnikowi taka akcja???trzeba uderzac do rolnikow sadownikow co stosuja opryski do przedsiebiorstw kolporacji pokazac soe w necoe ro lazdy g***i potrafi idz i tam wojuj
gość
4 lata temu
Nawiedzone siksy
gość
4 lata temu
Nawiedzone siksy
gość
4 lata temu
Nawiedzone siksy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie