Wtorek 23.04.2019 16:00

Dzień Ziemi. Gwiazdy angażują się w akcję ratowania pszczół: Wolszczak, Cegielska, Racewicz... (ZDJĘCIA)

Dzień Ziemi Grażyna Wolszczak Agnieszka Cegielska Marzena Rogalska Joanna Racewicz Gabi Drzewiecka Julia Kamińska Joanna Moro Marek Kaliszuk Alżbeta Lenska Janja Lesar Walerija Żurawlewa

Dzień Ziemi. Gwiazdy angażują się w akcję ratowania pszczół: Wolszczak, Cegielska, Racewicz... (ZDJĘCIA)

Światowy Dzień Ziemi to co roku doskonała okazja do tego, aby zastanowić się nad losem otaczającego nas środowiska. Tego dnia odbywa się wiele akcji mających na celu zwrócenie uwagi między innymi na ocieplenie klimatu czy zagrożone wyginięciem zwierzęta, w które oczywiście chętnie angażują się także osoby publiczne. Z roku na rok coraz głośniej jest o tym, że do zagrożonych gatunków mogą wkrótce dołączyć pszczoły, których dramatycznie zmniejszająca się populacja stała się już globalnym problemem. Ich wyginięcie oznaczałoby katastrofę całego ekosystemu, dlatego tak ważne jest nasze zaangażowanie w tę sprawę.

Tym razem z okazji Dnia Ziemi zorganizowana została specjalna akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na problem malejącej populacji pszczół i podjęcie odpowiednich kroków, dzięki którym możemy pomóc im przetrwać. Inicjatywa autorstwa organizacji Miss Earth Poland i Grupy Accor przyciągnęła kilkanaście znanych osobistości polskich mediów, które wzięły udział w sadzeniu na dachach warszawskich hoteli roślin miododajnych. Dzięki takiemu posunięciu pszczoły będą mogły łatwiej przetrwać w mieście, gdzie coraz ciężej znaleźć im pożywienie. Takie kwietniki powstały na dachach hoteli Sofitel Victoria, Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Centrum i Grand.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Miss Earth Poland i Grupę Accor wzięli udział między innymi Grażyna Wolszczak, Agnieszka Cegielska, Marzena Rogalska, Joanna Racewicz czy Julia Kamińska, które niejednokrotnie angażowały się w inicjatywy związane z ekologią i ochroną środowiska, a także w te o charakterze społecznym i obywatelskim. Tym razem wśród uczestników pojawili się też Joanna Moro, Marek Kaliszuk, Alżbieta Lenska, Gabi Drzewiecka oraz znani między innymi z Tańca z gwiazdami Janja Lesar, Łukasz CzarneckiWalerija Żurawlewa. O akcji mówiła Aleksandra Grysz, czyli Miss Earth Poland 2018.

Zwracając uwagę na ten problem, zachęcamy każdego do zasadzenia w swoim ogrodzie lub na balkonie kwiatów i roślin miododajnych, a więc takich, które są lubiane przez pszczoły. To mały krok, ale w Holandii dzięki takim działaniom i zaangażowaniu firm oraz społeczeństwa, udało się odbudować populację pszczół przez tylko 10 lat - powiedziała Aleksandra Grysz, która również zaangażowała się w inicjatywę.

Warto wspomnieć, że liczba pszczół drastycznie spada z roku na rok, co jest bardzo złą wiadomością. Ich wyginięcie oznacza, że nie będziemy mieli większości roślin, owoców, warzyw, a nawet kawy czy bawełny. W Polsce zagrożona wymarciem jest ponad połowa z żyjących u nas 470 gatunków pszczół. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc, między innymi zapewniając pszczołom dostęp do pokarmu poprzez wysiewanie bądź sadzenie roślin miododajnych. Umieszczając je na balkonach znacznie wpływamy na szanse ocalenia populacji pszczół, która może zniknąć z naszego ekosystemu już w 2035 roku.

Zobaczcie, jak gwiazdy angażują się w akcję z okazji Dnia Ziemi. Popieracie tę inicjatywę?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (120)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 120
Odpowiedz
18 8
zgłoś
Gość 23.04.2019 16:09
Hahah mysla ze zbawia świat.
Odpowiedz
76 13
zgłoś
gość 23.04.2019 16:09
Czekam na Ostaszewską z kartką
Odpowiedz
9 10
zgłoś
Gość 23.04.2019 16:10
To pawlowicz mowila o gejach ratujacych pszczoly? Hahah
Odpowiedz
2 11
zgłoś
Gość 23.04.2019 16:10
Chciałabym aby wróciła brzydula!!!
Odpowiedz
15 7
zgłoś
gość 23.04.2019 16:13
Racewicz - patrząc na nią, natury nie dostrzegam
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 120