Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zebrano już 300 tysięcy dla Joanny Mazur. Co zrobi z pieniędzmi?

214
Podziel się

Na razie nie ma czasu myśleć o nieruchomościach, bo nadal intensywnie trenuje do "Tańca z gwiazdami". "Jeśli wygram, będę szczęśliwa. Wszystko osiągnęłam ciężką pracą".

Zebrano już 300 tysięcy dla Joanny Mazur. Co zrobi z pieniędzmi?
bCPIlBzF

5 kwietnia Polsat wyemitował odcinek Tańca z gwiazdami, w którym uczestnicy zaprosili tanecznych partnerów i ekipy telewizyjne do swoich rodzinnych domów. Okazało się, że niewidoma poczwórna złota medalistka i mistrzyni świata w biegach, Joanna Mazur mieszka w opłakanych warunkach, w malutkim, pozbawionym łazienki i podstawowych wygód pokoiku w internacie.

Iwona Pavlović na ten widok aż się rozpłakała, a Andrzej Grabowski, też ze łzami w oczach, próbował dociec, jak to jest możliwe, że mistrzowie sportowi, którzy swoimi osiągnięciami sprawiają, że Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewa na cały świat, żyją na skraju nędzy.

bCPIlBzH

Wywołany do tablicy Polski Komitet Paraolimpijski w specjalnym oświadczeniu zapewnił, że sponsoruje Mazur kwotą 40 tysięcy złotych rocznie z programu Team 100 i 24 tysiącami z tytułu stypendium sportowego, a jeszcze w zeszłym roku dostała premię.

Mimo że Komitet wydaje się bardzo dumny z okazywanej Joannie pomocy, to jednak jej miesięczne zarobki wstyd nawet porównywać do pensji piłkarzy i to nawet spoza ekstraklasy.

Od razu po emisji filmiku o warunkach mieszkaniowych paraolimpijki w Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na jej rzecz wspierana przez producentów Tańca z Gwiazdami. Przez pierwszy weekend udało się zebrać 120 tysięcy złotych, a w sumie do tej pory 300 tysięcy. W międzyczasie poruszony losem Mazur biznesmen Zbigniew Jakubas wręczył jej klucze do własnego mieszkania z tarasem na nowym osiedlu w Krakowie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to Joanna będzie mogła wprowadzić się do w pełni urządzonego mieszkania tuż po wakacjach.

bCPIlBzN

Świadomie postawiłam na sport i jemu podporządkowałam całe życie - wyjaśnia Mazur w rozmowie z magazynem Party. To, gdzie i jak mieszkam, nie było dla mnie aż tak istotne. Przyzwyczaiłam się do warunków, jakie mam w internacie, choć nie ukrywam, że brakowało mi komfortu korzystania z własnej łazienki.

Na co w takim razie przeznaczy pieniądze ze zbiórki? Sportsmenka ujawnia, że marzy jej się mieszkanko w Warszawie, choćby nieduże. No, raczej będzie musiało takie być, bo na większe pieniędzy nie starczy. Żeby zaoszczędzić, o pomoc w wykończeniu poprosi rodzinę i przyjaciół.

Jak już coś wybiorę, to potem w ewentualnym remoncie na pewno pomogą mi bliscy - planuje Mazur. Walczę o siebie, o swoje marzenia i nigdy się nie poddaję. Pieniądze są tylko środkiem, a nie celem. Wszystko, co mam, osiągnęłam ciężką pracą.

_

bCPIlBzO
bCPIlBzP

_

bCPIlBAi
KOMENTARZE
(214)
gość
rok temu
ja tam jej nie zazdroszczę
Gość
rok temu
Ja nie chce byc na jej miejscu.
gość
rok temu
to w Krakowie odda rodzinie,jak daja jej kase z roznych stron to co jej zalezy brac,
bCPIlBAj
gość
rok temu
czyli bańkę zarobi jak wygra jeszcze tańec z gwiazdami
gość
rok temu
Ostroznie z tymi zbiorkami - ostatnie przypadki daja do myslenia.
Najnowsze komentarze (214)
Kim jesteś
4 miesiące temu
Joanna Mazur ładna dziewczyna , ale nie wiem czego Jej brakuje . Ręce nogi niby ma.Pierwszy raz słyszę o tej ślicznotce.
Gość
rok temu
Dajcie już spokój z ta brzydota i jej narzekaniem!
gość
rok temu
To, że nietaktownie jest o tym mówić w wywiadzie ledwo dostała.
Gość
rok temu
Szczęścia, zdrowia i miłości dla tej dziewczyny za jej sile, pracowitość i skromność
Gość
rok temu
Sama wybrała świadomie mieszkanie w akademiku.Rodzice mają dom tam może mieszkać.Współczuje kalectwa ale nie warunków mieszkaniowych ludzie mają o wiele gorsze i muszą z dziećmi mieszkać
gość
rok temu
Sorry, ale poświęcanie się kosztownemu hobby to nie jest praca.
gość
rok temu
to ,że dostała mieszkanie w Krakowie to super ale nie jest niczym złym, że jej marzenia to zamieszkać we Warszawie,,,nie widzę w tym nic a nic złego ... każdy ma prawo do swoich decyzji i upodobań... sprzeda mieszkanie w Krakowie dołoży i kupi we W-wie proste. za co ją krytykować ludziska obudźcie się.
ja wiesz kto
rok temu
hooj ci w d**e
bCPIlBAb
Gość
rok temu
Ona na własność bie dotarła bo musiałby odprowadzić podatek od niego on ma go dożywotnio ale po jej śmierci niw bedzie Ino należało do jej dziecka które mam nadzieje ze bedzie mieć bo o nim marzy!
gość
rok temu
jakim cudem ona sie znalazła w tym programie
_/o.o\_
rok temu
Przecież ona tych pieniędzy praktycznie nie zobaczy.
gość
rok temu
jak ona sie dostała do tego programu , ktos wie
gość
rok temu
Napewno sprzeda mieszkanie w Krakowie ,bo w W=wie ma treingo sportowe,lepiej sie rozwinie,bedzie miala wszystko,
Gość
rok temu
Według mnie to wszystko jest ustawione.
...
Następna strona
bCPIlBAD