Trwa ładowanie...
Przejdź na

Andrzej Duda odradzał żonie pracę w szkolnictwie? "Wiedzieliśmy, że te płace nauczycieli są relatywnie niskie"

365
Podziel się

Prezydent ujawnił, że zanim Agata Kornhauser-Duda została germanistką, robiła karierę w "zagranicznej firmie", ale skusiły ją "wolne wakacje i ferie".

Andrzej Duda odradzał żonie pracę w szkolnictwie? "Wiedzieliśmy, że te płace nauczycieli są relatywnie niskie"
bDpawgSZ

Odkąd Andrzej Duda został prezydentem Polski, jego rodzina, a w szczególności żona Agata, jest pod lupą mediów. Duda sam zresztą zadbał o to, aby żona i córka ocieplały jego wizerunek w trakcie kampanii wyborczej i chętnie chwalił się faktem, że Kornhauser-Duda jest doświadczonym pedagogiem z długoletnią praktyką w zawodzie germanistki.

W obliczu ostatnich wydarzeń związanych ze strajkiem nauczycieli, prezydentowa stała się obiektem ataków, bowiem środowisko nauczycielskie, do którego jeszcze do niedawna należała, zarzuca jej hipokryzję. Byłe koleżanki i koledzy wystosowali nawet list otwarty, w którym wyrazili głębokie rozczarowanie jej bierną postawą.

bDpawgTb

Ostatnio prezydent gościł w programie Tak jest, emitowanym na antenie TVN24, gdzie ujawnił, że przed rozpoczęciem kariery w szkolnictwie pierwsza dama zajmowała się czymś zupełnie innym.

Żona zaczęła karierę zawodową od pracy w polskiej filii zagranicznej firmy. Była w niej jedynym pracownikiem. To znana europejska firma - ujawnił Duda.

Prezydent twierdzi, że doradzał żonie pozostanie na tej ścieżce zawodowej, ale uparła się, że woli być nauczycielką ze względu na rozmaite profity związane z tym zawodem.

bDpawgTh

Mówiłem jej, że to początek wielkiej kariery. Ale po roku pracy powiedziała, że chce iść do szkoły, nie odnajduje się w tej firmie, a nauczyciel ma profity, ma wolne wakacje, ferie - powiedział.

Duda sugeruje też, że jeśli ktoś decyduje się na bycie nauczycielem, to świadomie zgadza się na niskie zarobki w zamian za liczne korzyści.

Wiedzieliśmy, że te płace nauczycieli są relatywnie niskie. Ale mogliśmy sobie na to pozwolić, bo ja więcej zarabiałem. Zawsze mieliśmy świadomość, że ta płaca była niska. Aczkolwiek moja wypłata z uczelni była jeszcze niższa. Mogliśmy za to korzystać z profitów, które ma nauczyciel - podkreślił Duda.

Zgadzacie się z prezydentem, że "wolne wakacje i ferie" usprawiedliwiają niskie zarobki?

bDpawgTi
bDpawgTj
bDpawgTC
KOMENTARZE
(365)
Gość
2 lata temu
Niedlugo wybory, Duda nie wygra i bedzie sobie mogla milczec ile sie da....
Gość
2 lata temu
Czyli niby nie mam zdania, czy jestem za czy tez przeciw, ale powielam slogany ministerstwa i przeciwników strajku. Prezydent wybrany przez ludzi i dla ludzi, proszę o tym nie zapominać
Ania
2 lata temu
I tyle w temacie ;) Coś kosztem czegoś
bDpawgTD
Gość
2 lata temu
Jezu ta jej fruzura.. wygląda jak starsza i brzydsza siostra Melani Trump
Gość
2 lata temu
I tu się z nim zgadzam każdy idąc do pracy jako nauczyciel wie jakie są realia. Powiedział prawde. Chcą zarabiać jak prezesi a pracować jak na pół etatu. I jeszcze o etosie nauczyciela głoszą. Ot praca jak każda inna . Nie podoba się zmień prace . Niech się cieszą ze maja kartę nauczyciela która daje im te profity
Najnowsze komentarze (365)
gość
2 lata temu
Ja chętnie się dowiem jakież to "profity" ma nauczyciel! Znam ten zawód "od podszewki" od lat i jakoś oprócz tych sławetnych dni wolnych nie widzę innych...
gość
2 lata temu
Nie dziwię się Pani Duda w żadnej sensownej pracy się nie odnajdzie, nawet w roli Pierwszej Damy się nie odnajdzie
gość
2 lata temu
Zazwyczaj w ferie nauczyciele opracowują testy semestralne....a to nie byle kartkówka tylko zadania na kilka stron.
Gość
2 lata temu
Nauczyciele jak Wam nie wstyd?!!! Pokażcie pity kłamczuchy! Mam kilka koleżanek nauczycielek, żadna nie zarabia poniżej 3 tysięcy!!! Jeszcze Wam mało?!!!? Ja zapier....alam za 1800 zł i nie mam wakacji 3 miesięcznych ani innych profitów! Zakłamana z Was banda! Powinniście wszyscy z roboty na te zakłamane pyski wylecieć!
Gość
2 lata temu
Nie głosujcie na PiS
Ef
2 lata temu
Promocja dla prymitywizmu ,jest strajk nauczycieli,rzad nie chce się dogadać,a Kaczyński daje podwyżki dla krów i świń.Tak o czymś to świadczy.I to on szczuje na nauczycieli .Może te świnie i krowy pozostaną na placu boju,bo z niewolnika nie ma pracownika i kto będzie uczył?
gość
2 lata temu
nie odnajduje się w tej firmie .... bo tam trzeba było mieć silny charakter i ogrom pracy. Wybrała 18 godzin i święty spokój
Gość
2 lata temu
Wszyscy z ich bliskiego otoczenia zgodnie twierdza ze obojgu zdrowo palma odbila
bDpawgTv
Gość
2 lata temu
Są kraje, w których nauczyciele maja wysokie pensje. Natomiast tam są rozliczani ze swojej pracy. Tylko najlepsi mogą uczyć, dzięki czemu jest to zawód prestiżowy. Uważam, że nauczyciele powinni więcej zarabiać. Wiele osób mówi, że nauczyciele są zmuszeni odrabiać do pensji. Jednak oni faktycznie muszą mieć mało godzin, inaczej np taka kasjerka też by sobie dorabiala do niskiej pensji, a przecież ciężko pracować: na pełny etat w sklepie i gdzieś jeszcze na jedną któraś.
Gość
2 lata temu
Nieprawda. W Wietnamie nauczyciele zarabiają dętki tysięcy
Gość
2 lata temu
Maliniak i Grażyna
gość
2 lata temu
W Finlandii to jeden z lepiej opłacanych zawodów. Nauczyciele zarabiają mało tam, gdzie jest zły system szkolnictwa, w Polsce, na Węgrzech itd.
Gość
2 lata temu
A skąd Ty wzięłaś takie informacje? W Niemczech dobrze zarabiają, w Anglii zawód nauczyciela tez jest szanowany i dobrze opłacany. Sama lepiej rozeznaj się dobrze w temacie zanim takie opinie napiszesz.
gość
2 lata temu
Chciałabym, żeby zawód nauczyciela był bardziej prestiżowy i przez to lepiej płatny, ale w zamian za to, poziom edukacji powinien być wyższy. I nie mam na myśli dorzucenia kolejnych bezużytecznych zajęć czy surowszego oceniania - nauczyciele powinni być sprawdzani ze swojego przygotowania do zajęć oraz ich przeprowadzania. Wiem, że jest wiele skutecznych i zaangażowanych nauczycieli, ale nie wszyscy tacy są i na swojej drodze spotkałam wielu, którzy dyktowali podręcznik, gubili wiecznie sprawdziany i nie mieli czasu wytłumaczyć.
...
Następna strona
bDpawgTX