Royal baby Harry'ego i Meghan jest siódme w kolejce do tronu i nie będzie nazywane "księciem"!
Meghan Markle
06.05.2019 18:30

Royal baby Harry'ego i Meghan jest siódme w kolejce do tronu i nie będzie nazywane "księciem"!

Dziecko amerykańskiej aktorki otrzyma "zaledwie" tytuł hrabiego, chyba że... królowa zmieni dla niego prawo. Markle będzie na to nalegać?

Podziel się
Dodaj komentarz

Narodziny kolejnego brytyjskiego royal baby to aktualnie najgorętszy temat w mediach na całym świecie. W poniedziałek tuż po godzinie 15 Pałac Buckingham ogłosił, że Meghan Markle powiła swoje pierwsze dziecko. Syn książęcej pary jest zdrowy i waży 3,2 kilograma.

Książę Harry pęka z dumy i już zdążył zapowiedzieć, że w ciągu najbliższych dni pokaże zdjęcie synka oraz ujawni jego imię. Ponoć rozważane są imiona Arthur, James i Philip.

Urodzenie dziecka oznacza dla Meghan ugruntowanie pozycji na dworze królewskim i dożywotnie profity. Jej syn automatycznie dołącza do grona pretendentów do brytyjskiego tronu. Kolejność dziedziczenia jest od pokoleń określona według ścisłych zasad.

"Baby Sussex" jest siódmym w linii sukcesji za księciem Karolem, księciem Williamem i jego dziećmi: księciem Jerzym, księżniczką Chartotte i księciem Louisem oraz za swoim ojcem - księciem Harrym. Dziecko amerykańskiej aktorki "strąciło" też na dalsze pozycje księcia Yorku Andrzeja i jego córki: księżniczkę Eugenię i Beatrycze.

Co prawda książę Harry nieraz zapewniał, że nie marzy o objęciu tronu, ale nie da się ukryć, że już sam fakt znalezienia się w linii dziedziczenia jest ogromnym zaszczytem. Meghan może jednak być nieco niepocieszona tym, że jej dziecko nie będzie miało prawa być nazywane księciem. Otrzyma "zaledwie" tytuł hrabiego Dumbardon.

Istnieje jednak możliwość, że dziecko Sussexów otrzyma tytuł książęcy, jeśli królowa wyda w tym celu specjalne rozporządzenie, co nie jest wcale wykluczone. W przeszłości Elżbieta II zmieniała już prawo w tej kwestii i obdarzyła książęcym tytułem księżniczkę Charlotte i księcia Louisa, choć predykat przysługiwał jedynie księciu Jerzemu. Ponadto W 2013 roku monarchini zdecydowała, że płeć nie będzie miała związku z miejscem w kolejce do tronu, co zapewniło księżniczce Charlotte pozycję przed księciem Louisem.

Myślicie, ze ambitna Meghan będzie próbowała wymusić na królowej obdarzenie jej dziecka książęcym tytułem?

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
06-05-2019

GośćMam wrażenie ze to poland royal baby

06-05-2019

GośćSkończcie już o nich pisac

06-05-2019

GośćGra O Tron

08-05-2019

gośćpewnie Meghan załatwi synowi tytuł książecy

08-05-2019

GośćTakiego l*******ga powinni kablem od żelazka bić

08-05-2019

GośćLudzie to jest sebix a nie żadne royal baby

08-05-2019

GośćKról to żadnen nie będzie niech Megan przestanie pitolić

07-05-2019

gośćczemu nie afrykańskie imię? Wstydzi się swoich korzeni?

07-05-2019

GośćZmieni prawo dla rudego mulata? Nie sądzę xD

07-05-2019

Gość gośćI tak dostanie tytuł książęcy,bo babcia b. kocha swoich wnuków i nie będzie chciała ich wyróżniać,tym bardziej ,że do Haŕry'ego czuje d.dużą słabość.