Wtorek 07.05.2019 11:00

Poruszający wywiad Lewandowskiej z Lenską: "Powiedziałam mężowi, że jak mnie nie będzie, to na pewno będzie miał piękną kobietę"

Alżbeta Lenska Rafał Cieszyński Anna Lewandowska

Poruszający wywiad Lewandowskiej z Lenską: "Powiedziałam mężowi, że jak mnie nie będzie, to na pewno będzie miał piękną kobietę"

Historią Alżbety Lenskiej, która rok temu przeżyła pęknięcie tętniaka i dzięki szybkiej interwencji lekarskiej została uratowana żyła cała Polska. Aktorka przed zdarzeniem wiodła szczęśliwe życie matki i żony Rafała Cieszyńskiego. Grała w teatrze i realizowała kolejne zawodowe przedsięwzięcia. W wywiadzie z Anną Lewandowską otwiera się jednak i wspomina, że jej codzienność sprzed wypadku nie była zawsze "różowa":

Ja byłam pracująca, ale jakoś chyba nie doceniająca tej pracy i tego, co wokół mnie się działo. Porównywałam się z innymi, frustrowałam. Praca aktora to trudna praca: na castingach często ci mówią, że nie jesteś taki, jaki powinieneś być. Ja to brałam do siebie, przejmowałam się, a nie powinnam - mówi.

Codzienność była przeze mnie niedoceniana. Bardzo chciałam być taką perfekcyjną Panią we wszystkim: gotować zdrowe rzeczy, perfekcyjnie wychowywać dzieci, chciałam być idealną żoną: ładną, która musi mieć czas na randkę. To było męczące. Nawet jak było fajnie, to nie poświęcałam czasu, żeby się tym cieszyć. I wreszcie rok temu mną potrząsnęło. Ja to traktuję jak prezent, bo dzięki temu ocknęłam się.

Lenska wyznaje, że czas po otarciu się o śmierć był najlepszym w jej życiu:

Cieszyłam się, że schudłam. Szukałam w tym wszystkich fajnych, pozytywnych rzeczy. Przyjaciele byli ze mną, dookoła wielu ludzi i wsparcie - bardzo to było budujące. To może brzmieć dziwnie, ale to był najlepszy czas w moim życiu, najlepsze wakacje. Jak wróciłam ze szpitala, świeciło słońce, było przepięknie.

Wzruszają też słowa aktorki o tym, jakie rozmowy prowadziła z mężem, gdy znajdowała się w szpitalu:

(...) Jak mnie nie będzie, to on ma się nie martwić, na pewno będzie miał piękną kobietę i dobre życie. Poprosiłam go też - bo on jest introwertyk - żeby się bardziej otworzył, zapraszał ludzi do domu, na obiady, przyjmował gości, bo dzieci kochają otwarty dom. On tak siedział, słuchał i w całej abstrakcji tej sytuacji zaczął się śmiać. Po czym obiecał, że zrobi dokładnie tak, jak sobie życzę.

Zobacz też: Alżbeta Lenska: "Wiem, że trzeba się cieszyć każdym dniem"


 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (184)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 184
Odpowiedz
524 26
zgłoś
Gość 07.05.2019 11:05
Bo takie kochane są kobiety
Odpowiedz
152 42
zgłoś
gość 07.05.2019 11:07
Niezły clickbait - tak napisane, jakby te słowa wypowiedziała Lewandowska
Odpowiedz
33 13
zgłoś
Maciej 07.05.2019 11:07
Uwiebiam ich
Odpowiedz
316 22
zgłoś
Gość 07.05.2019 11:07
Pozytywnie ludzie
Odpowiedz
53 106
zgłoś
gość 07.05.2019 11:08
Już bez przesady miałaś tylko tętniaka i od razu trafiłaś do szpitala , krótko tam byłaś i jesteś całkowicie zdrowa . A co mają powiedzieć ludzie z rakiem latami walczący z chorobą i ich bliscy którzy latami drżą o powodzenie tej walki ? patrzący jak ich bliscy wija się z bólu , tracą włosy itd. Zwariowałaś kobito czy co...
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 184