Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pisarka do Brudzińskiego po aferze z Matką Boską w tęczowej aureoli: "Skur*ysynie, facecie bez jaj!"

957
Podziel się

Zatrzymanie i potraktowanie jak groźnego przestępcy kobiety, która rozkleiła kontrowersyjne plakaty, budzi wiele emocji.

Pisarka do Brudzińskiego po aferze z Matką Boską w tęczowej aureoli: "Skur*ysynie, facecie bez jaj!"
bCzsRUbp

Od kilku dni trwa afera w związku z plakatami Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli, które pod koniec kwietnia rozklejono wokół płockiego kościoła św. Dominika, a także m.in. na koszach na śmieci i przenośnych toaletach.

W sprawie natychmiast wszczęto śledztwo, zakrojone tak szeroko, że już w poniedziałek policja ujęła "sprawczynię". Okazała się nią 51-letnia Elżbieta Podleśna, która słynie z odważnych i krytycznych wypowiedzi na temat obecnego rządu. Kobietę potraktowano jak prawdziwego przestępcę - została zatrzymana w areszcie, a jej mieszkanie przeszukał oddział funkcjonariuszy. Postawiono jej zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sama zatrzymana nie czuje się winna, bo - jak tłumaczy - nikogo nie atakowała.

To nie jest atak na religię (...). W jaki sposób kogoś można zaatakować obrazkiem? Ludzie, bądźmy trochę poważni - powiedziała w rozmowie z TVN 24.

bCzsRUbr

Adwokat Podleśnej uważa, że to jak potraktowano jego klientkę świadczy o tym, że państwo nie szanuje wolności obywateli. Z kolei prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, wprost mówi, że "jest to próba zastraszenia tych, którzy protestują przeciwko rządowi".

Z zatrzymania Podleśnej najbardziej dumny jest Joachim Brudziński, który nazwał czyn kobiety "barbarzyńskim".

Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych 'happeningów' na tego typu kulturowe barbarzyństwo. Kiedy sprofanowano wizerunek Najświętszej Matki Bożej Częstochowskiej, święty dla pokoleń - również dla tych, którym nie jest, teologicznie mówiąc, dana łaska wiary - no to proszę państwa. (...) Prawo ma być bezwzględne wobec wszystkich. Nie mam najmniejszego problemu z tym, że osoba, która dopuściła się takiej profanacji, została zatrzymana. Mam nadzieję, że prokuratura i sąd potraktują tę osobę tak, jak były traktowane osoby, które w sposób skandaliczny dopuszczały się profanacji symboli czy aktów nienawiści wobec innych ludzi ze względu na ich pochodzenie, religię - podkreślił.

bCzsRUbx

Na słowa ministra spraw wewnętrznych i administracji zareagowała m.in. Klementyna Suchanow, autorka książki o Witoldzie Gombrowiczu Gombrowicz. Ja, geniusz.

Brudziński, nie wygłupiaj się. Daj spokój "osobie", skur*ysynie. Czemu nie przyjdziesz po mnie, facecie bez jaj? - zapytała na Twitterze pisarka.

Rozumiecie jej wzburzenie?

bCzsRUby
bCzsRUbz
bCzsRUbS
KOMENTARZE
(957)
Gość
rok temu
I tak jest potraktowana lagodnie..u muzulmanow pewnie juz by miala wyrok śmierci.
Gość
rok temu
Nie spodziewała się zapewne oburzenia.... Przedwyborcza prowokacja
Gość
rok temu
Najlepiej atakować słabszego w tym przypadku wiarę katolicką, jak Ci z LGBT tacy mądrzy i odważni to może zrobią o krok dalej i niech tęczę przkleja na Jahwe albo Allahu, zobaczymy czy będą tacy tolerancyjni
bCzsRUbT
Gość
rok temu
A to pierwszy raz!?!? Przecież oni tak sterują na zlecenie opinia publiczna.
Gość
rok temu
Polska Iranem Europy :)
Najnowsze komentarze (957)
Gość
rok temu
Przypomnijcie sobie Paryż?
Gość
rok temu
ale niechluj , łupież na marynarce
Gośćxn
rok temu
Brudzinskimu to sie nalezalo
Gość
rok temu
4Brudzinskiemu to sie nalezalo
Gość
rok temu
Z niej artysta jak z myszej cipki wor na make
gość
rok temu
co chcecie to pokażecie wszstkie komentarze prosze pokazywać
antek
rok temu
Niby w Konstytucji jest zapis o wolności wyznania i co z tym jest związane.Czy to oznacza że mimo tego można robić coś wbrew konstytucji?Kilka lat temu w Paryżu w gazecie namalowano Proroka .Okazało się to obrazą muzułmanów i skończyło śmiercią wielu osób.Wydaje się że obrażanie innych jest sposobem na życie tej Pani Trzeba mieć nadzieję że ta Pani w przyszłości nie zrobi nikomu krzywdy przez swoje poglądy.
gość
rok temu
A jakie stanowisko zaproponowało jej PO za tą prowokację
bCzsRUbL
gość
rok temu
No j dobrze zrobili, powinna siedzieć
gość
rok temu
nie, tej osobie chodzilo zapewne o hipokryzje tej prowokatorki, jakos dziwnym trafem zaden z tych wizjonerow nie miewa wizji zwiazanej z czyms za co od razu obcieliby mu glowe.
obserwator
rok temu
Niech zrobi to samo z wizerunkiem Mahometa, jak taka mocna.
gość
rok temu
Kaczyńskiemu się łupież z łba sypie
od tego jest ...
rok temu
Media zrobiły aferę - babka regularnie molestowała parafię. Najpierw wbijała flagi w Grób Pański w Wielkanoc a potem zaczęła na kościele rozwieszać swoje plakaty. To sąsiedzi, parafianie poszli wreszcie na policję. Uważam, że policja po prostu robi swoją pracę. Brodziński dobrze powiedział: każdemu wyznaniu należy się spokój i szacunek. Ludzie zobaczyli jakiś plakat w internecie i nie wiedza co komentują.
phi
rok temu
Noż, k..., jaka pisarka ?? Nie przyjedzie po ciebie, bo nie wie,że istniejesz. Jak większość świata.
...
Następna strona
bCzsRUcn