Środa 08.05.2019 08:14

Pisarka do Brudzińskiego po aferze z Matką Boską w tęczowej aureoli: "Skur*ysynie, facecie bez jaj!"

Elżbieta Podleśna Joachim Brudziński Klementyna Suchanow

Pisarka do Brudzińskiego po aferze z Matką Boską w tęczowej aureoli: "Skur*ysynie, facecie bez jaj!"

Od kilku dni trwa afera w związku z plakatami Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli, które pod koniec kwietnia rozklejono wokół płockiego kościoła św. Dominika, a także m.in. na koszach na śmieci i przenośnych toaletach.

W sprawie natychmiast wszczęto śledztwo, zakrojone tak szeroko, że już w poniedziałek policja ujęła "sprawczynię". Okazała się nią 51-letnia Elżbieta Podleśna, która słynie z odważnych i krytycznych wypowiedzi na temat obecnego rządu. Kobietę potraktowano jak prawdziwego przestępcę - została zatrzymana w areszcie, a jej mieszkanie przeszukał oddział funkcjonariuszy. Postawiono jej zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sama zatrzymana nie czuje się winna, bo - jak tłumaczy - nikogo nie atakowała.

To nie jest atak na religię (...). W jaki sposób kogoś można zaatakować obrazkiem? Ludzie, bądźmy trochę poważni - powiedziała w rozmowie z TVN 24.

Adwokat Podleśnej uważa, że to jak potraktowano jego klientkę świadczy o tym, że państwo nie szanuje wolności obywateli. Z kolei prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, wprost mówi, że "jest to próba zastraszenia tych, którzy protestują przeciwko rządowi".

Z zatrzymania Podleśnej najbardziej dumny jest Joachim Brudziński, który nazwał czyn kobiety "barbarzyńskim".

Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych 'happeningów' na tego typu kulturowe barbarzyństwo. Kiedy sprofanowano wizerunek Najświętszej Matki Bożej Częstochowskiej, święty dla pokoleń - również dla tych, którym nie jest, teologicznie mówiąc, dana łaska wiary - no to proszę państwa. (...) Prawo ma być bezwzględne wobec wszystkich. Nie mam najmniejszego problemu z tym, że osoba, która dopuściła się takiej profanacji, została zatrzymana. Mam nadzieję, że prokuratura i sąd potraktują tę osobę tak, jak były traktowane osoby, które w sposób skandaliczny dopuszczały się profanacji symboli czy aktów nienawiści wobec innych ludzi ze względu na ich pochodzenie, religię - podkreślił.

Na słowa ministra spraw wewnętrznych i administracji zareagowała m.in. Klementyna Suchanow, autorka książki o Witoldzie Gombrowiczu Gombrowicz. Ja, geniusz.

Brudziński, nie wygłupiaj się. Daj spokój "osobie", skur*ysynie. Czemu nie przyjdziesz po mnie, facecie bez jaj? - zapytała na Twitterze pisarka.

Rozumiecie jej wzburzenie?

Zobacz też: Brudziński znów w formie: "Młode napalone byczki zwane uchodźcami"


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1271)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1271
Odpowiedz
385 237
zgłoś
Gość 08.05.2019 08:23
Polska Iranem Europy :)
Odpowiedz
393 255
zgłoś
Gość 08.05.2019 08:25
Nie lubię pisu, ale ona przesadziła!
Odpowiedz
209 248
zgłoś
gość 08.05.2019 08:26
katolski fundamentalizm....dokonuję apostazji nie ma siły, po tym akcie to jedyne wyjście bo w moim wieku emigracja jest zbyt późnym rozwiązaniem.....
Odpowiedz
552 284
zgłoś
Gość 08.05.2019 08:27
Najlepiej atakować słabszego w tym przypadku wiarę katolicką, jak Ci z LGBT tacy mądrzy i odważni to może zrobią o krok dalej i niech tęczę przkleja na Jahwe albo Allahu, zobaczymy czy będą tacy tolerancyjni
Odpowiedz
93 57
zgłoś
Gość 08.05.2019 08:28
Gość:
KRZEMIŃSKA: Będzie płakać, jak jej wszystkie zęby wylecą na ulicy
Nazilo katol się odezwał.
Naziol.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1271