Środa 08.05.2019 08:30

Tłum gwiazd na premierze "Słodkiego końca dnia": Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Małgorzata Foremniak, Maja Ostaszewska... (ZDJĘCIA)

Krystyna Janda Kasia Smutniak Małgorzata Foremniak Magdalena Cielecka Maja Ostaszewska Andrzej Chyra Magda Umer Katarzyna Herman Ilona Ostrowska Małgorzata Bogdańska

Ostatnie 12 miesięcy było dla polskiego kina bardzo łaskawe. Największym sukcesem okazał się oczywiście film Zimna Wojna w reżyserii zdobywcy Oscara Pawła Pawlikowskiego. Klimatyczny, czarno-biały film nie tylko zyskał światowy rozgłos i otworzył Joannie Kulig drogę do międzynarodowej kariery, ale w dodatku zapisał się na kartach historii naszej kinematografii. Wszystko to za sprawą aż trzech nominacji do tegorocznych Oscarów.

PRZYPOMNIJMY: Nie tylko "Zimna Wojna": Aż TRZY POLSKIE FILMY mają szansę na Oscara!

Sukces filmu Pawlikowskiego ma szanse powtórzyć, a może nawet przebić, inna polska produkcja. Słodki koniec dnia, bo o tym filmie mowa, to dzieło Jacka Borcucha, które już ciepło przyjęto na kilku międzynarodowych festiwalach.

ZOBACZ: Jacek Borcuch i Kasia Smutniak promują nowy film na festiwalu w Sundance (FOTO)

Szczególne uznanie zdobyła Krystyna Janda, która w filmie gra główną rolę, a za popis aktorskich możliwości uhonorowano ją nagrodą dla najlepszej aktorki na festiwalu w Sundance:

Krystyna Janda zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu Sundance!

We wtorek wieczorem w warszawskim Kinie Muranów odbyła się uroczysta polska premiera Słodkiego końca dnia. Film obejrzeli nie tylko Janda i Borcuch, ale także grająca w nim Kasia Smutniak, jak również plejada innych gwiazd: Małgorzata Foremniak, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka czy Andrzej Chyra.

Zobaczcie, jak wypadli na ściance:

« Poprzednie 1/20

Gwiazdy na premierze filmu "Słodki koniec dnia"

2Gwiazdy na premierze filmu "Słodki koniec dnia"

Fot. ONS