Czwartek 09.05.2019 13:40

Posłanka Siarkowska chce kary grzywny za obrazę uczuć religijnych. Internauci oburzeni: "Lecz się"

Anna Maria Siarkowska Tęczowa Matka Boska obraza uczuć religijnych. Elżbieta Podleśna

Posłanka Siarkowska chce kary grzywny za obrazę uczuć religijnych. Internauci oburzeni: "Lecz się"fot. Instagram i Twitter

Od zatrzymania przez policję Elżbiety Podleśnej za rozprowadzanie plakatów z wizerunkiem Tęczowej Matki Boskiej, dyskusja na temat obrazy uczuć religijnych trwa w najlepsze. Prawa i lewa strona polityczna przerzucają się argumentami popierającymi ich stanowiska. Pierwsi uważają to za "grzech śmiertelny", a drudzy nie widzą w tym nic złego.

ZOBACZ: Minister Tchórzewski zawierzył polską energetykę Maryi. "Wyproś wszystkim mądrość i odpowiedzialność w podejmowanych decyzjach"

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać również Anna Maria Siarkowska. Posłanka weszła do sejmu z listy Kukiz’15, ale szybko uznała, że jej partia staje się zbyt liberalna. Od 2017 roku działa pod banderą PiS. Zasłynęła już z radykalnych poglądów na temat aborcji, a teraz chce, aby każdy kto obrazi uczucia religijne katolików musiał zapłacić sporą karę.

Na swoim koncie na Twitterze zamieściła wpis, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami:

Koniec z publicznymi drwinami z wartości najdroższych dla katolików. Dziś składam zawiadomienie do prokuratury. Jeśli każdy, kto umieszcza sprofanowany wizerunek NMP, otrzyma przykładową karę grzywny 10 000 zł, to zakończy się rumakowanie.

Kilka godzin po przywołanym wpisie pojawił się kolejny, w którym skomentowała post dziennikarki Gazety Wyborczej. Dominika Wielowieyska otrzymała bowiem zawiadomienie z prokuratury, jak stwierdziła, za umieszczenie na swoim profilu zdjęcia Matki Boskiej w tęczowej aureoli.

Pani redaktor celowo obraziła katolików. Jak zostanie jej wymierzona odpowiednio wysoka grzywna i w tym roku nie pojedzie na wakacje, może się wreszcie czegoś nauczy. To coś to znaczenie słów szacunek i tolerancka – Siarkowska uświadomiła dziennikarkę.

ZOBACZ: Jerzy Urban SKAZANY za "obrazę uczuć religijnych"! Zapłaci 150 tysięcy złotych

Oczywiście oba posty wywołały burzę. Znaleźli się tacy, co pochwalali zachowanie posłanki:

Brawo!

Dziękuję pani poseł – czytamy w komentarzach.

Przeważyły jednak opinie negatywne:

Lecz się

Pani też by się nauka przydała

Za oszczerstwa grozi kara

Kiedyś ta żółć pani zaszkodzi.

A wy co myślicie o zachowaniu posłanki?

 

 

fot. EastNewsfot. EastNewsfot. EastNews

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (679)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 661-679 z 679
Odpowiedz
4 1
zgłoś
Ślązaczka 11.05.2019 12:21
Piszą że Rząd ma problemy to wy macie problemy ta cała koalicja wiosna itd
Odpowiedz
3 1
zgłoś
Gość 11.05.2019 12:24
Księża płacą podatki to wy kłamiecie cała lewica ateisci i ludzie słabej wiary
Odpowiedz
4 1
zgłoś
Isia 11.05.2019 12:28
Pani Siarkowska bardzo pani dziękuję że pani podjęła kroki przeciwko tej pani co to za św.krowa wszystkim dokucza opłacają tą kobietę napadła a panią Ogórek i jeszcze mie ukarana dziwne
Odpowiedz
3 1
zgłoś
Sołtys 11.05.2019 12:32
Ukarać tą okularnice a nie głaskać ? Gdyby to w Islamie zrobiła to co ty jej zrobili do góry nogami powiesili a w Polsce święte krowy
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 11.05.2019 17:56
kara pieniężna to za mało... dodatkowo powinny być orzeczone prace społeczne. Oduczyłoby to atakowania symboli religijnych w Polsce. Pytanie tylko, czy sąd rzeczywiście jest bezstronny i nie ugnie się wszystkim tym pseudo organizacjom walczącym przeciw Polsce a mającym duże poparcie organizacji zagranicznych?
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 661-679 z 679