Kapelan Lecha Wałęsy przyznał się DO PEDOFILII: "Była chwilka pieszczenia i wracaliśmy do swoich spraw" - Pudelek

Kapelan Lecha Wałęsy przyznał się DO PEDOFILII: "Była chwilka pieszczenia i wracaliśmy do swoich spraw"

246 reakcji
0
0
246
Podziel się

Ksiądz pedofil zmarł w lutym tego roku. Jeszcze przed śmiercią podzielił się ze swoją ofiarą refleksją, że w końcu... molestowanie to "nic takiego strasznego".

Na 11 maja wyznaczono datę premiery długo oczekiwanego dokumentu Tomasza Sekielskiego na temat pedofilii w Kościele Katolickim i wieloletniej zmowie milczenia, która panowała wokół seksualnych skandali.

Widzowie, którzy obejrzeli film Tylko nie mów nikomu, ujawnili, że było to niezwykle trudne emocjonalnie przeżycie, a Tomasz Terlikowski w swoim wpisie w Internecie dał do zrozumienia, że też szykuje się do obejrzenia.

* Nie, nie oglądałem go jeszcze, ale z informacji jakie docierają wynika, że *historie jakie przedstawia dziennikarz są prawdziwe, a to oznacza, że trzeba się z nimi zmierzyć. - przestrzegł w Internecie. Nie wystarczy oznajmić z oburzeniem, że to kolejny atak na Kościół.

Dodał, że ujawnienie prawdy, choćby najtrudniejszej, jest dla niego ważne nie tylko jako dla katolika, lecz przede wszystkim jako ojca pięciorga dzieci.

Jednym z przypadków, pokazanych w filmie Sekielskiego jest sprawa wieloletniego spowiednika Lecha Wałęsy. Po zaprzysiężeniu Wałęsy na urząd prezydenta RP, ksiądz prałat objął stanowisko osobistego kapelana prezydenta i razem z nim przeprowadził się do Warszawy.

Po przegranych przez Wałęsę wyborach w 1995 roku, obaj wrócili do Trójmiasta. Wtedy zaczął się koszmar 12-letniego wówczas ministranta.

Ten dorosły obecnie, silnie straumatyzowany mężczyzna zdecydował się po latach skonfrontować ze swoim oprawcą. Jego spotkanie z 79-letnim schorowanym księdzem odbyło się w Gowidlinie na Kaszubach. Jego przebieg zarejestrowała ukryta kamera Sekielskiego.

Stąd wiadomo, że ksiądz, patrząc swojej ofierze prosto w oczy, tłumaczył lekko, że przecież nic się strasznego nie stało.

Była chwilka pieszczenia i wracaliśmy do swoich spraw - wspominał ciepło.

Na usprawiedliwienie dodał, że molestowanie odbywało się w zasadzie z inicjatywy dwunastolatka, bo przecież, jak to chłopiec "miał apetyt", a poza tym to "nie szło w złym kierunku". Skąd my to znamy...?

Ksiądz pedofil zmarł w lutym tego roku. Z zarejestrowanego przez Sekielskiego spotkania, które odbyło się krótko przed jego śmiercią nie wynika, by pod koniec życia towarzyszyły mu refleksje na temat zła, które uczynił.

(Fot. East News)
246
0
0
0
0
0
0
Polub pudelek.pl na Facebooku:
KOMENTARZE
(246)
Gość
5 miesięcy temu
Obrzydliwi zboczency!! Kiedy Polacy otworzą oczy i przestaną lozyc ogromne pieniądze i traktować tych dewiantów jak bogów ?! Ludzie obudźcie się!!!
Gość
5 miesięcy temu
Obejrzę ten dokument. Straszne jest, że tacy ludzie nie zdają sobie sprawy jak bardzo komuś zrujnowali życie.
Gość
5 miesięcy temu
Prawda. Moze wybierają kapłaństwo dla ochrony prawnej zboczency? Słyszałem kto o księdzu skazanym na więzienie? Ja nie
Najnowsze komentarze (246)
Gośćsię pytam
5 miesięcy temu
A OTUA TEŻ piescił ????
Gość
5 miesięcy temu
Kastrować zboczeńców i założyć im kasy fiskalne ,bo traktują kościół jako prywatny biznes.Na K.U.L..najeyrzniej uczą ich wykorzystywać ludzi sexualnie i finansowo
Gość
5 miesięcy temu
A co Wałęsa ma z tym wspólnego? Każdy odpowiada za siebie. Wszyscy pewnie znamy kogoś kto coś ukradł albo kogoś skrzywdził, ale przecież nie bralismy w tym udziału bo nas przy tym nie było. Też jesteśmy winni?
Gość
5 miesięcy temu
Najprościej wykończyć mafie nie płacąc na tacę ani za śluby pogrzeby czy wypominki Uciąć kasę to skończy się szarogęszenie
Gośćbbb
5 miesięcy temu
Niech maja po cichu kobiety czy jeśli wola mężczyzn by zaspokoić swoje potrzeby . Chętni i świadomi się znajda. Ale niech zostawia dzieci w spokoju!!!!
Gość
5 miesięcy temu
Wszyscy od dawna o wszystkim wiedzieli.Tylko Polacy bali sie o tym mowic.Lepiej szczekac na ogolnodostepne tematy.Niby taki inteligentny narod a bal sie puscic pare z ust na najbardziej haniebny temat w histori narodu.KLER
Gość
5 miesięcy temu
I gdzie tu jest Bog ja sie pytam?😨
gość
5 miesięcy temu
Większość wojen na planecie ziemia miało podłoże religijne . I tak jest teraz i tak będzie w przyszłości. A tak naprawdę chodzi tylko o kasę i nic więcej .
😡
5 miesięcy temu
Lech Wałęsa tak go bronił, taki był przekonany o jego niewinności. Mam tylko nadzieję, że ten z**********c nie dobierał się do synów pana Prezydenta.
Gość
5 miesięcy temu
Nie mogę słuchać wypowiedzi Wałęsy w tym dokumencie!!!!!
Gość
5 miesięcy temu
Kler ma haki na polityków, a politycy wiedzą o złu jakie księża wyrządzili ludziom dzieciom dlatego ręką rękę myje. Cóż Wałęsa może powiedzieć jak sam był B... L...I...M
gość
5 miesięcy temu
może OTUŁA TEZ........
Gość
5 miesięcy temu
a ksiadz molestujacy chłopcow to co hetero jedt gosciu na jakim swiecie ty zyjesz...glupie bronienie
gość
5 miesięcy temu
jestem za tym, aby te k...wy nie otrzymali już żadnej złotówki od narodu polskiego. Sprawcy i chu.....e, którzy ich kryli, tj. wiedzieli i nie zrobili nic, powinni być napiętnowani, skazani i przecwe...eni w pudle!!!!
...
Następna strona