Manuela Gretkowska brutalnie burzy marzenia Hołowni o "oczyszczeniu Kościoła z patologii": "Nie życzę nikomu renowacji g*wna"

242
Podziel się

"Hołownia przerwał oglądanie filmu Sekielskiego, bo zwyczajnie rzygać mu się chciało. A mi się chcę rzygać zwyczajnie po przeczytaniu jego postu".

Manuela Gretkowska brutalnie burzy marzenia Hołowni o "oczyszczeniu Kościoła z patologii": "Nie życzę nikomu renowacji g*wna"

11 maja, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Tomasz Sekielski udostępnił za darmo dokument o pedofilii w Kościele Katolickim,nakręcony za pieniądze ze zbiórek społecznych. Żadna z państwowych instytucji nie dała na ten cel ani grosza, w obawie przed narażeniem się Episkopatowi. Odmówili również, z tych samych powodów, prywatni sponsorzy.

Duchowni bali się filmu Sekielskiego, jak się okazało, słusznie. Żaden z czołowych katolickich publicystów nie odważył się, póki co, zakwestionować prawdziwości historii przedstawionych w dokumencie Tylko nie mów nikomu. Tomasz Terlikowski posunął się nawet do stwierdzenia, że chociaż filmu jeszcze nie widział to nawet i bez tego wie, że pokazuje on prawdę.

Wstrząśnięty Szymon Hołownia wyznał w Internecie, że przekaz okazał się tak mocny, że musiał przerwać oglądanie w połowie, bo "zwyczajnie rzygać się chce". Wyraził przy tym nadzieję, że film Sekielskiego skłoni hierarchów do energicznych działań, prowadzących do oczyszczenia Kościoła z patologii.

Manuela Gretkowska postanowiła rozwiać nadzieje Hołowni komentarzem, że w tej instytucji przez wiele wieków jej funkcjonowania nagromadziło się tyle patologii, że nie ma już czego ratować. Przy okazji przypomniała, że Kościół ani razu nie podjął skutecznych działań, by im przeciwdziałać, no chyba że został do tego zmuszony, a nawet i wtedy opieszale i niechętnie.

Pół tysiąca lat temu protestanci poczuli gniew i odeszli z Kościoła, wiedząc, że nie da się go zreperować, właśnie przez jego "instytucjonalny wymiar" - pisze Manuela. Już wtedy dom, którego Hołownia nie chce dzisiaj opuścić, miał przegniłe fundamenty, zmurszałe mury i dziurawy dach. A od tego czasu nazbierało się jeszcze sporo gruzu pod dywanem.

Pisarka wyśmiewa nadzieje Hołowni, że wystarczy trwać wiernie przy Kościele i poczekać, aż sam z dobrej woli "posprząta ten syf", żeby wszystko cudownie się ułożyło i wszyscy byli szczęśliwi.

Woody Allen polskiego katolicyzmu - Szymon Hołownia, komentując wstrząsający dokument "Tylko nie mów nikomu" opowiedział dowcip. Suchar sprzed 500 lat. "To oczywiste, że ja ani przez ten film z Kościoła nie odejdę, ani nie będę go mniej kochał. Bo to mój dom. I właśnie to daje mi prawo do gniewu i do stanowczego domagania się od zarządzających jego instytucjonalnym wymiarem, by wreszcie posprzątali ten syf" - komentuje ironicznie Gretkowska. Hołownia pisze: "Chciałbym wierzyć, że choćby dla kogoś - choćby garstki biskupów, księży, zakonnic, świeckich, będzie szczepionką, po której reagować będą na każdy sygnał prawdopodobnego dramatu". Czy ktoś uważający się za katolickiego intelektualistę, naprawdę sądzi, że pedofilia to jedyny problem polskiego Kościoła? Przyznać się, odpokutować i dalej ubogacać "wymiar instytucjonalny"? Nie czytał "Sodomy" i nie rozumie, że te zakonnice, księża, nawet biskupi mający "reagować" niewiele mogą w "sodomskiej" machinie Watykanu? Że to nie papieże i kardynałowie zaczęli zwalczać kościelnych przestępców, ale ludzie spoza Kościoła, bo mogli…

Gretkowska sugeruje, że nadszedł najwyższy czas, by katolicy przejrzeli wreszcie na oczy i przestali zawierzać swój los, a co gorsza, swoich dzieci, skorumpowanej i do cna zepsutej instytucji, bo ona nigdy się nie zmieni. Jednak gorzko przyznaje, że w Polsce raczej nikt nie skorzysta z tej rady.

Hołownia przerwał oglądanie filmu Sekielskiego: "Więcej na razie nie dam rady, bo zwyczajnie rzygać mi się chce. Obejrzę do końca na pewno". A mi się chcę rzygać, zwyczajnie po przeczytaniu jego postu, bo jest kolejną zapowiedzią pucowania ruiny, w której już nikt normalny nie chciałby zamieszkać.- komentuje surowo pisarka. Jak bardzo bezdomnym duchowo trzeba być, żeby nie czuć smrodu jej zgnilizny? Lewych finansów, prześladowania kobiet, zakłamania, pychy i chciwości. Ale Polak potrafi. Za pomocą polskiego hydraulika naprawimy watykańskie szambo, które teraz wybiło. Nie życzę nikomu renowacji gówna.

_

_

KOMENTARZE
(242)
Gość
10 miesięcy temu
Sekielscy, dobra robota! Dokument mną wstrząsnął...
Gość
10 miesięcy temu
Gretkowska ma bardzo skrajne poglądy, ale ciężko się tutaj z nią nie zgodzić.
Gość
10 miesięcy temu
Gretkowska ma rację po prostu KRK to dno moralne i SODOMA i Gomora.
Gość
10 miesięcy temu
Niestety, to prawda
Gość
10 miesięcy temu
Ma rację kobieta!
Najnowsze komentarze (242)
Dr Brad Hilam...
8 miesięcy temu
Proszę o uwagę, Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że mężczyźni lub kobiety, którzy są zdrowi, a% 100 poważnie sprzedaje swoją nerkę, powinni niezwłocznie skontaktować się z Miot Center. Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj po przeszczep nerki, Czy szukasz okazji do sprzedaży nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego, a my zaoferujemy ci 550 000 USD na nerki. Nazywam się Doktor Brad Hilaman, jestem Przedstawicielem w Szpitalu Dosher Memorial. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek / transplantacji i leczeniu innych narządów, zajmujemy się również kupowaniem i przeszczepem nerek u żywego i zdrowego dawcy. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail: doshermemorialhospital1@gmail.com E-mail: doshermemorialhospital1@gmail.com Lub WhatsApp: +2348110652559 Dr Brad Hilaman.
Magda
9 miesięcy temu
Gretkowska powiedziałą na głos to , o czym inni tylko mysla. W swojej nowej ksiazce "Trudno sie podniesc z miłosci" tez porusza trudne tematy i mowi wprost, nie owija w bawełne. Za to ogromny szacunek.
MilenaM
9 miesięcy temu
Popieram Gretkowską - jest bardzo mądrą kobietą, która nie boi się mówić prawdy. Polecam jej biografię "Trudno z miłości sie podnieść", która mimo kontrowersji odsłania umysł i daje do myślenia.
arrek
9 miesięcy temu
Film znakomity, powinien niektórym otworzyć oczy. Do tego ostatnio wyszła bardzo ciekawa, rzetelnie napisana książka pani Gretkowskiej - naprawdę warto przeczytać tę pozycje.
zocha
9 miesięcy temu
brawa dla pani gretkowskiej! jestem po przeczytaniu ksiązki jej autorstwa i naprawdę jest wstrząsająca... to kawał naprawdę dobrego dziennikarstwa. oby więcej w polsce takich publikacji!
Gość
9 miesięcy temu
Manuela w punkt! Ostatnio powiedziałam mężowi: Daję im 10 lat. Kiedy wymrze starsze pokolenie kościoły będą świecić pustkami. Jak oni chcą owce zwabić ja się pytam! Moja nastoletnia córka nie chce nawet słyszeć o kościele, a nie żebym nie proponowała.
gość
9 miesięcy temu
to sekta mafijna do zarabiania pieniedzy
heket
10 miesięcy temu
wiedźmin
gość
10 miesięcy temu
mimo, ze padły tu dosadne słowa....ale Gretkowska napisała to, co większość myśli!
gość
10 miesięcy temu
A mnie się rzygać chce, jak widzę pana Hołownię.
Gość
10 miesięcy temu
Hołownia rzygaj bo twoi pracodawcy wywala ciebie na pysk z pracy
Gość
10 miesięcy temu
Gretkowska sama jest l—-a i go—-m
gość
10 miesięcy temu
Gretkowska zawsze tylko o g*****e ,ona ma coś z głową,czyżby też bywała w Dubaju ????
gość
10 miesięcy temu
brawo CHołownia
...
Następna strona