Poniedziałek 13.05.2019 20:00

Dumna Małgorzata Rozenek-Majdan promuje swoją książkę w oranżowej stylizacji (ZDJĘCIA)

Małgorzata Rozenek-Majdan in vitro Dorota Wellman

Celebrytom wiele można zarzucić, ale nie da się nie zauważyć, że niektórzy z nich swoją popularnością mogą pomagać innym i robią to z uśmiechem na ustach. W publiczną debatę na temat metody in vitro od dawna angażuje się Małgorzata Rozenek-Majdan. Celebrytka postanowiła ostatecznie zebrać rozważania swoje i swoich rozmówców - ekspertów, przedstawicieli nauki, kościoła oraz rodziców dzieci poczętych tą metodą - by napisać książkę.

Zobacz: Rozenek-Majdan broni książki o in-vitro: "Ten temat bardzo ją boli" (KLIKA PUDELKA)

W poniedziałek odbyła się premiera publikacji, którą od dzisiaj czytelnicy mogą nabyć w księgarniach. Małgosia na konferencji zjawiła się w oranżowo-różowej kreacji i perfekcyjnie ułożonej fryzurze, jednak nie to było najważniejsze. Rozenek wyraźnie zaznaczyła, że należy walczyć z fałszywym i niesprawiedliwym oglądem na temat in vitro oraz odróżnić poglądy religijne od naukowych badań.

Wydarzenie poprowadziła Dorota Wellman. Dziennikarka żywo zareagowała na obecność Michała Boniego, który najwyraźniej postanowił skorzystać na inicjatywnie Rozenek i - mimo braku wcześniejszej aktywności w tym temacie - ostentacyjnie i przed kamerami wręczył Małgosi bukiet róż dziękując jej za zaangażowanie. Wellman postanowiła więc zareagować:

A co pan zrobił dla in vitro? - zapytała, gdy Boni próbował opuścić budynek.

Zawsze miałem tutaj jednoznaczne stanowisko. Trzeba o tym dyskutować i w konwencji antyprzemocowej zrobić dyrektywę. (...) Jestem otwarty, trzeba jak najszerzej stosować in vitro i pomagać ludziom - zaznaczył.

Zobacz też: Małgorzata Rozenek o planach rodzicielskich: "To nie takie proste"

« Poprzednie 1/14

Stylowa Rozenek idzie promować swoją książkę

2Stylowa Rozenek idzie promować swoją książkę