Środa 15.05.2019 11:00

Fani oskarżają TVP o porażkę Tulii na Eurowizji. "Ignoranckie podejście do konkursu"

Donatan Cleo Tulia Eurowizja 2019

Fani oskarżają TVP o porażkę Tulii na Eurowizji. "Ignoranckie podejście do konkursu"

Choć w kalendarzu wydarzeń muzycznych istnieją ciekawsze artystycznie wydarzenia niż Eurowizja, konkurs bez wątpienia budzi co roku ogromne emocje. Polacy podchodzą do niego wyjątkowo ambicjonalnie i kandydata do wygranej lustrują pod każdym możliwym względem. Presja jest również odczuwana przez samych wykonawców.

Zobacz: Gromee o porażce na Eurowizji: "MOGĘ SZCZERZE PRZEPROSIĆ"

Tegoroczny kandydat na Eurowizję wybrany przez TVP niestety zawiódł oczekiwania publiczności i zespół Tulia pożegnał się z konkursem:

Z ostatniej chwili: finał Eurowizji jednak bez Tulii...

Fani wydarzenia mają pretensje do TVP i oskarżają telewizję o ignorancję:

Niestety, ale to było do przewidzenia. Ile razy trzeba pisać, ze to nie festiwal w Opolu? - czytamy w komentarzach. Brawo TVP. Jesteście winni tej porażki! Tak się kończy ignoranckie podejście do konkursu... - piszą.

Swoje trzy słowa dorzucił też Donatan, który do dziś żyje najwyraźniej swoim udziałem w konkursie. Na Instagramie napisał:

Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów... nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego około muzycznego konkursu - przyznał z rozbrającą szczerością "wujek Don".

Producent zwrócił też uwagę na przytyk, który członkinie zespołu wystosowały jakiś czas temu w kierunku Cleo nazywając jej występ "satyrycznym":

Nie starajcie się dystansować i nazywać "satyrą" kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach - około 400 tys. to fani zagraniczni którzy mogą głosować! Nie palcie takich mostów! PS Myślę, że Cleo zabolała taka wypowiedź...nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji :) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! - radzi Donatan.

Słuszne uwagi?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Bardzo lubię klimat i głos zespołu Tulia dlatego mam na przyszłość 5 rad od "wujka" Dona :) 1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów...nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego okołom muzycznego konkursu :) 2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji - ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali. 3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna - korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie...my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań. 4) Nie starajcie się dystansować i nazywać "satyrą" kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach - około 400 tyś to fani zagraniczni którzy mogą głosować! :) Nie palcie takich mostów! :) PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz...nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji :) 5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! :) Pozdrawiam i życzę pomyślności! :)

Post udostępniony przez Don Donatan (@don.donatan)Maj 14, 2019 o 11:11 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (362)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 362
Odpowiedz
234 34
zgłoś
Gość 15.05.2019 11:03
Lol! Zapomniał wspomnieć o ubijaniu masła w odpowiednim stroju. To też przecież folk ;)
Odpowiedz
76 40
zgłoś
gość 15.05.2019 11:04
Eurowizja serio ? kogoś to obchodzi. to festyn dla ludzi ze wsi
Odpowiedz
65 46
zgłoś
Gość 15.05.2019 11:04
Domagam się wydalenia wszystkich księży w Polsce ! Ksiądz który zapraszał mnie na spowiedź ... powiedział ze to tylko zawód
Odpowiedz
38 24
zgłoś
gość 15.05.2019 11:04
Odezwal sie DJ Bobas.
Odpowiedz
83 28
zgłoś
gość 15.05.2019 11:05
eurowizja, big brother ... serio ? kto to oglada w dobie netfliksa
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 362