Faworytka Eurowizji ubolewa nad odpadnięciem Tulii: "Polska miała jedną z lepszych piosenek"

144
Podziel się

"Pokazały klasę i charakter" - napisała Australijka, która typowana jest jako jedna z kandydatek do zwycięstwa.

Faworytka Eurowizji ubolewa nad odpadnięciem Tulii: "Polska miała jedną z lepszych piosenek"

Wybór Tulii jako polskich reprezentantek na konkurs piosenki Eurowizji od początku budził wiele emocji. Część internautów cieszyła się, że zaprezentujemy nasz folk w nowoczesnym wydaniu, dla innych jednak repertuar dziewczyn operujących trudną techniką białego śpiewu nadal pozostawał "skansenem", dla którego nie ma miejsa na festiwalu muzyki rozrywkowej.

Utwór "Pali się" spotkał się z całkiem ciepłym przyjęciem zagranicznych fanów, niestety głósów od widzów z Europy nie wystarczyło do przejścia do sobotniego finału. Trudno winić szczególnie zespół Tulia, który wokalnie, jako jeden z nielicznych uczestników wtorkowego półfinału, wypadł bezbłędnie. Polska propozycja przegrała między innymi ze śpiewającym całą piosenkę poza tonacją reprezentantem San Marino czy dosyć nijaką propozycją Estończyka, który również miał problem z trafianiem w dźwięki.

Opinia, iż Polska odpadła niezasłużenie, przewija się nie tylko wśród polskich, ale też zagranicznych fanów konkursu. Okazuje się, że piosenka miała też miłośników wśród uczestników festiwalu. Ciepło o Tulii wypowiedziała się Australijka, która oczarowała widzów śpiewając operowym głosem... przytwierdzona do długiego kijka. Kate Miller-Heidke po występie w półfinale wskoczyła do czołowej trójki bukmacherów w zestawieniu faworytów do zwycięstwa.

Ogromne gratulacje dla wszystkich, którym udało się przejść do finału. Dla mnie wyniki nie są do końca radosne, bo nie przeszła dwójka moich absolutnych faworytów: Polska i Portugalia. Tulia i Conan mieli jedne z lepszych piosenek w konkursie, ich występy były pełne klasy i charakteru. Ten konkurs jest brutalny, będzie mi was brakować. Mam nadzieję, że zobaczymy się kiedyś na scenie w Australii - napisała.

Zamierzacie oglądać finał bez Polski?

KOMENTARZE
(144)
Misz
9 miesięcy temu
Eurowizja w Australii ....
Gość
9 miesięcy temu
Zwycięzcę powinni wybierać tylko widzowie
gość
9 miesięcy temu
Ktoś mi wyjaśni gdzie w Europie leży Australia??
gość
9 miesięcy temu
Niestety, występ Tulii nie podobał mi się. Śpiew piszczący, myślałam, że zróżnicują trochę tę piosenkę. Strój ociężały, okropny. Miałam wrażenie, że stoją sztywno i boją się, żeby im to "coś" nie spadło z głowy.
Gość
9 miesięcy temu
Miło. BTW: jak ona się trzymała na tym kiju???
Najnowsze komentarze (144)
Zawiedziona
9 miesięcy temu
Szczerze ta piosenka nie nadawała się na eurowizje. Strasznie krzykliwa ,źle się ją słucha. Powinniśmy wystawić kogoś innego ,przecież są zdecydowanie lepsi artyści. Ogólnie zespół jako tako ciekawy ,ale ta piosenka nieee...☺
Ori♥
9 miesięcy temu
ile można słuchać ludowizny nic innego nie mamy ?
gość
9 miesięcy temu
Ona ma szkolony głos i dobry słuch, na pewno była w konserwatorium. Zna się na muzyce. Niestety, na tym konkursie liczy się show a nie głos i muzyka. Kate miała szczęście że przygotowujący jej występ zaaranżowali też stronę wizualną tak żeby świetnemu wykonaniu muzycznemu towarzyszył efekt wow. Niestety, nasze przedstawicielki tego nie miały..
Warmianin
9 miesięcy temu
Tulia otrzymała 447 głosów.....
gość
9 miesięcy temu
Donatan i Słowianki zajęli 14 miejsce to po co było znów to powtarzać.
Gość
9 miesięcy temu
Nie mam wewnętrznej potrzeby dowartosciowywania się Eurowizja. Droga Tuli, to była jedna z lepszych, polskich piosenek eurowizyjnych ever. Piosenka super.
Gość
9 miesięcy temu
Bardzo podobała mi się piosenka Tuli, jest fantastyczna i nie mogę przestać jej słuchać. Występ bardzo dobry, chyba po raz pierwszy nie wstydziłam się za Polskę na Eurowizji. Dziewczyny z klasą i godnością. A to że nie przeszły, no to cóż - nie zmienia to faktu, że piosenka jest po prostu fantastyczna i przepiękny (poczytajcie zagraniczne komentarze, ludzie piszą że to był jeden z najlepszych występów). Eurowizja nie od dziś rządzi się swoimi prawami. Ja jestem dumna z występu dziewczyn.
nika
9 miesięcy temu
To miłe ale ja wytrzymałam to wycie tylko do połowy. Moze się nie znam.
gość
9 miesięcy temu
Wina Tuska
gość
9 miesięcy temu
czemu zawsze chcemy pokazać naszą tradycję czy to co tylko polskie ? nie możemy pokazać swojego pomysłu i artyzmu
gość
9 miesięcy temu
Trzeba takiego nagrania jaki ma ta młodziutka dziewczyna Węgiel. Czyli miłego do słuchu i rytmicznego. Takiego optymistycznego, a nie ciężkigo dla ucha
gość
9 miesięcy temu
Estonia miała akurat najlepszą piosenkę półfinału, a jej reprezentant jest z narodowości Szwedem.
gość
9 miesięcy temu
czy to nie widzowie wybirali reprezentanta na erowizje
gość
9 miesięcy temu
Dobry PR, liczy na polskie głosy. Eurowizja to jest show, liczy się piosenka ale też oprawa. Utwór był specyficzny, większość tekstu po polsku a oprawa żadna lub inaczej mówiąc było "narodowo"
...
Następna strona