Czwartek 16.05.2019 14:40

Michał Szpak komentuje porażkę Tulii na Eurowizji: "Liczy się świeże i innowacyjne myślenie"

Michał Szpak Eurowizja Tulia

Michał Szpak komentuje porażkę Tulii na Eurowizji: "Liczy się świeże i innowacyjne myślenie"

Eurowizja od lat kojarzy się z widowiskiem przepełnionym kiczem, w którym o tym, kto wygra, decydują kwestie polityczne, a nie talent czy dobra piosenka. Przynajmniej w ten sposób niektórzy tłumaczą sobie kolejne porażki polskich reprezentantów na konkursie. Tegoroczny występ zespołu Tulia, który próbował przekonać widzów folklorem i białym śpiewem, nie przypadł do gustu Europejczykom. Ubrane w ludowe stroje wokalistki nie przeszły do finału, a na pocieszenie zostały nam ciepłe słowa faworytów konkursu.

PRZYPOMNIJMY: Faworytka Eurowizji ubolewa nad odpadnięciem Tulii: "Polska miała jedną z lepszych piosenek"

Co roku w blasku sławy polskiego reprezentanta na Eurowizji grzeją się inni artyści z rodzimej branży. Słów mocnej krytyki nie szczędzą szczególnie ci, którym mimo prób nigdy nie udało się reprezentować Polski na konkursie. Doskonałym przykładem jest Iwona Węgrowska wylewająca swój żal i frustrację na Facebooku. W swojej recenzji stwierdziła, że zawiodła się na Tulii, a podczas oglądania półfinału musiała zatykać uszy.

PRZYPOMNIJMY: Iwona Węgrowska mędrkuje po Eurowizji: "Musiałam uszy zatkać, bo aż bolały"

O komentarz w sprawie poczynań artystów na tegorocznej Eurowizji został poproszony także Michał Szpak. 28-latek wystąpił w 2016 roku na festiwalu w Szwecji, a dzięki piosence Colour of Your Life zdobył wysokie, siódme miejsce w finale. Szpak w rozmowie z Onetem podkreślił, że jest zadowolony z występu Tulii:

Uważam, że nie zabrakło niczego. Osobiście poprawiłbym jedynie wizualizacje i wprowadził kilka nieoczywistości w reżyserii - w tej kwestii prowadzić powinni to młodzi ludzie.

Problemem okazało się zbyt tradycyjne podejście do występu:

Kolejny rok przynosi dowód na to, że liczy się świeże i innowacyjne myślenie. Nie zmienia to jednak faktu, że dziewczyny wypadły cudownie. Były piękne, pewne siebie i energetyczne. Powinniśmy być z nich dumni.

Zgadzacie się ze spostrzeżeniami Szpaka? Wypadliśmy za mało nowocześnie?


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (193)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 193
Odpowiedz
230 69
zgłoś
Gość 16.05.2019 14:42
Może są cudowne jako osoby ale występ już nie, pisanie, wycie, słabo. Trzeba obiektywnie ocenić
Odpowiedz
80 29
zgłoś
Gość 16.05.2019 14:42
Niestety ten występ był żenujący
Odpowiedz
54 23
zgłoś
Gość 16.05.2019 14:43
Napewno na plus są stroje i animacje ale samo wykonanie uszy dretwieja
Odpowiedz
36 24
zgłoś
gość 16.05.2019 14:44
najważniejsza jest wyjątkowa PIOSENKA i szpak o tym powinien wiedzieć, więc brzmi fałszywie ta jego ocena. PIOSENKA i dobry wokal charyzma i takie tam, a u nas nikt już chyba pisać ni potrafi bo same gnioty
Odpowiedz
55 5
zgłoś
Gość 16.05.2019 14:44
Ludzie chca zobaczyć osobowość, albo troche show.. Dlatego osoby z pomysłem na siebie będa wygrywaly. I nie ma w tym nic zlego.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 193