Sobota 18.05.2019 00:00

TVP wycięła z powtórki Eurowizji całujących się gejów i transseksualistkę: "Występ Dany International odbył się poza konkursem"

Eurowizja Dana International

TVP wycięła z powtórki Eurowizji całujących się gejów i transseksualistkę: "Występ Dany International odbył się poza konkursem"

Eurowizja z roku na rok staje się coraz większym świętem różnorodności. Choć festiwal krytykowany jest za marne i kiczowate piosenki, nie można nie docenić towarzyszącej imprezie idei szerzenia tolerancji. Podczas drugiego półfinału w Tel Awivie wystąpiła między innymi Conchita Wurst, zwyciężczyni 59. edycji konkursu. Nowe wcielenie kontrowersyjnego Austriaka niestety nie wszystkim przypadło do gustu.

PRZYPOMNIJMY: Internauci krytykują nowe wcielenie Conchity Wurst: "Wygląda teraz jak koszmar na jawie" (FOTO)

Podczas pierwszego półfinału, oprócz artystów biorących udział w konkursie, wystąpiła także Dana Intenational, zwyciężczyni Eurowizji z 1998 roku. Artystka jest osobą transseksualną i sam fakt wyselekcjonowania jej jako reprezentantki Izraela odbił się szerokim echem w całej Europie. Konserwatywne środowiska otwarcie mówiły o swoim zgorszeniu, a bukmacherzy wróżyli jej rychłą porażkę.

Dana również w tym roku pojawiła się na eurowizyjnej scenie, tym razem w charakterze "umilacza" podczas głosowania telewidzów. Gdy piosenkarka wykonywała utwór, kamera najeżdżała na całujące się na widowni pary. Wśród śmiałków pokazujących Europie swoje uczucia nie zabrakło także par homoseksualnych.

PRZYPOMNIJMY: Iwona Węgrowska mędrkuje po Eurowizji: "Musiałam uszy zatkać, bo aż bolały"

Półfinał Eurowizji został wyemitowany na żywo w TVP 1. Niestety, z powtórki transmisji konkursu wycięto fragment z występem transseksualnej artystki oraz całującymi się parami. Internauci niemal od razu wychwycili sprytny zabieg montażystów i zarzucili telewizji, że segment promujący wszystkie rodzaje miłości został usunięty z przyczyn ideologicznych. Niektórzy kpili nawet, że występ był największą "promocją" LGBT, jaka dotąd wydarzyła się w Telewizji Polskiej.

Plejada skontaktowała się z rzecznikiem stacji. Zdaniem TVP poszatkowanie półfinału to bynajmniej nie przejaw homofobii, a "dostosowanie się do wymogów czasu antenowych":

Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów.

Spodziewaliście się, że tak z tego wybrną?

Eastnews

EastnewsEastnews


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (290)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 290
Odpowiedz
469 174
zgłoś
gość 17.05.2019 22:59
Obrzydliwe
Odpowiedz
115 149
zgłoś
gość 17.05.2019 23:02
gość: Obrzydliwe
Kazdy ma prawo do uczuć.
Odpowiedz
132 182
zgłoś
gość 17.05.2019 23:03
Precz z cenzura w publicznej telewizji.
Odpowiedz
160 111
zgłoś
Gość 17.05.2019 23:15
I dobrze! Przynajmniej tam nie są promowani ci skrzywieni ludzie
Odpowiedz
87 132
zgłoś
Gość 17.05.2019 23:31
Dno dna, precz z cenzurą
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 290