Trwa ładowanie...
Przejdź na

Koncert metalowy odwołany na polecenie kurii. Artyści oburzeni: "Można to porównać chyba tylko do CZASÓW STALINOWSKICH"

181
Podziel się:

Do skutku nie dojdzie nie tylko występ legendarnej grupy Vader, ale i cały zaplanowany na czerwiec festiwal.

Koncert metalowy odwołany na polecenie kurii. Artyści oburzeni: "Można to porównać chyba tylko do CZASÓW STALINOWSKICH"

Od czasu, gdy Prawu i Sprawiedliwości udało się wygrać wybory, Kościół zdaje się znacznie pewniej mieszać w sfery życia obywateli, które kompletnie nie są z nim związane. Pod koniec marca media obiegła informacja o tym w jaki sposób jeden z księży postanowił wyrazić swój sprzeciw wobec twórczości J.K. Rowling. Duchowny zdecydował się publiczne spalić książki o Harrym Potterze. Co więcej, za "posągi bożków" uznał też m.in. afrykańskie maski i... zabawki Hello Kitty.

Okazuje się, że niektórzy upatrują "niebezpieczeństwa" nawet w koncertach pewnych artystów. Już we wrześniu minionego roku informowaliśmy o odwołaniu koncertu legendarnego zespołu Vader. Wówczas lider grupy - Piotr Wiwczarek nie wytrzymał i w pełnym oburzenia wpisie na Facebooku obwinił o wszystko rządzącą partię:

Właśnie się dowiedziałem, że wrocławskie PISiory odwołały nam koncert we Wrocławiu klasycznie stosując komunistyczne metody terroru przez osoby trzecie. Tym razem zagrożono wysłaniem Straży Pożarnej i zamknięciem klubu w ogóle. Są jeszcze w tym smutnym kraju ludzie, którzy popierają tych zdegenerowanych, rządnych władzy popaprańców? - pisał kilka miesięcy temu wściekły muzyk.

W czerwcu metalowy zespół miał być również gwiazdą odbywającego się w Chojnicach Festiwalu InterTony. Niestety, po interwencji lokalnej kurii biskupiej, a także władz miasta, zarówno występ Vader, jak i cały festiwal nie dojdą do skutku. O całym zdarzeniu rozżalona grupa poinformowała na Facebooku:

Z wielką przykrością informujemy o odwołaniu festiwalu InterTony Festiwal 2019, jaki miał odbyć się 15 czerwca w Chojnicach - zaczyna w obszernym wpisie grupa. Jak poinformował nas organizator imprezy parafialny oddział akcji katolickiej za pośrednictwem burmistrza i władz miasta nie zgodziła się na występ zespołu Vader, znajdując - ponoć - "materiały nawołujące do mowy nienawiści w repertuarze zespołu". Nam po prostu brak słów, by opisać taki sposób postępowania, jaki można porównać chyba tylko do czasów stalinowskich. Kościół w Polsce po raz kolejny pokazuje, w jaki sposób postrzega wolność i widzi grzech wszędzie, tylko nie w swoich własnych murach. Organizatorom festiwalu dziękujemy za lojalność i odwagę obywatelską! (władze miasta zasugerowały innego headliner'a imprezy, na co organizator się nie zgodził). Fanów oraz tych wszystkich, którzy chcieli nas obejrzeć w Chojnicach zapraszam pod koniec sierpnia do pobliskiego Szczecinka. Tam widać wiara nie jest jeszcze tak zaślepiona przez żądzę władzy i cenzurę. Do zobaczenia - możemy przeczytać na Facebooku.

Co ciekawe, organizatorami festiwalu byli zarówno polscy, jak i niemieccy oraz holenderscy wolontariusze, a hasło przewodnie całej imprezy brzmiało: Gramy przeciwko rasizmowi i dyskryminacji!

**_

_**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(181)
gość
3 lata temu
Kościół takimi działaniami sam wystawia sobie świadectwo, smutne.
gość
3 lata temu
Ludzie nie glosujcie na PIS, oni zniczcza ten kraj
Gość
3 lata temu
Podobno wolny kraj, nikt im nie każe tego oglądać
gość
3 lata temu
precz z kościołem !
Gość
3 lata temu
Wierzę w Boga. Nie w Kościół.
Najnowsze komentarze (181)
gość
3 lata temu
Jakim trzeba byc slabym czlowiekiem aby potrzebowac do zycia Boga.I jak glupim aby wierzyc w kosciol.
Gość
3 lata temu
Koncertowac na Łysą Góre
gość
3 lata temu
Kler to zakala. Nie glosujcie na Pis.
Andrzej P
3 lata temu
ŻYJEMY W KRAJU W KTÓRYM RZĄDZI KLER 👍 ZAJEFAJNIE
XDORA
3 lata temu
"Hen na północy, gdzie bór liściasty, pająk swe sieci rozwija, krzyż ma na piersi, nienawiść w sercu, na ustach Jezus Maryja"
Gość
3 lata temu
Chory pis chory kraj
Gość
3 lata temu
Chyba tylko w gorszym położeniu jest korea północna. Niewiele Polsce do niej brakuje... cały świat się śmieje z Polski i pisu😂😂😂
gość
3 lata temu
Robią nam średniowiecze ,
gość
3 lata temu
Robią nam średniowiecze ,
gość
3 lata temu
Nigdy więcej pisu
gość
3 lata temu
Nigdy więcej pisu
Goja
3 lata temu
we Wroclawiu rzadzi PO a PIS odwołal koncert,?To news tylko dla głupów co wierza we wszystko co im napisza !!!!0Pujcie jdem bezmozgowcy,a my i tak kovhamy PIS !!!!
Iga
3 lata temu
Muzyka metalowa jest przeznaczona dla ludzi kompletnie pozbawionych słuchu.To nie jest zadna muzyka !!
gość
3 lata temu
PIS zgiń przepadnij i daj oddychać Polakom.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie