Trwa ładowanie...
Przejdź na

Janusz Korwin-Mikke potępia Scheuring-Wielgus: "Zwierzę ma uczucia". Powinien się w ogóle odzywać?

114
Podziel się

Kontrowersyjny polityk zasłynął tym, że przed sylwestrem znęcał się nad swoim psem rzucając mu petardy pod łapki. Tłumaczył, że to dla jego dobra…

Janusz Korwin-Mikke potępia Scheuring-Wielgus: "Zwierzę ma uczucia". Powinien się w ogóle odzywać?
bCOMzsKZ

Joanna Scheuring-Wielgus początkowo zbagatelizowała opublikowany w Fakcie artykuł na temat jej decyzji o oddaniu do schroniska dwóch suczek, które zaadoptowała, gdy jeszcze mieszkała w domu z ogrodem. Z czasem postanowiła go wynająć za 2 tysiące złotych miesięcznie, a sama zamieszkała nad swoim biurem poselskim w centrum Torunia.

Uznała wtedy, że nie ma już warunków do trzymania psów w domu, poza tym ich obecność nasilała objawy alergii, na którą cierpi od 20 lat, więc oddała psy do schroniska.

bCOMzsLb

Posłanka od początku broniła się fatalnie pod względem PR-owym. Przy każdej okazji podkreślała, że przecież nie zostawiła psów na autostradzie ani przywiązanych do drzewa, tylko "znalazła im dom w schronisku", co jej zdaniem świadczy o dobrym sercu.

Nie zauważyła chyba, że standardy w Polsce jednak trochę się zmieniły, obowiązuje inna wrażliwość i ludzie, którzy postępują ze zwierzętami tak, jak wspomniała, nie są już uważani za niechlubne wyjątki, tylko za zwyrodnialców kwalifikujących się tylko do więzienia. Popisywanie się na tle kogoś takiego wydaje się poważnym błędem wizerunkowym.

Na tym, niestety, posłanka nie poprzestała. Wczoraj ogłosiła, że jeśli dostanie się do Parlamentu Europejskiego, to będzie płacić 20 tysięcy złotych na schronisko. W ten sposób udało jej się dorównać finaliście Tańca z gwiazdami, który próbował przekupywać widzów, żeby na niego gosowali.

bCOMzsLh

Nie wiadomo, co bardziej zaszkodziło Scheuring-Wielgus: decyzja sprzed trzech lat czy próby wybrnięcia z sytuacji. W każdym razie nikt, oprócz Pauliny Młynarskiej, nie odważył się stanąć w jej obronie.

Oberwało jej się za to od Joanny Krupy, która w rozmowie z Super Expressem zauważyła, że "władza i pieniądze zmieniają ludzi na gorsze", Pawła Kukiza, który ma cztery psy i dwa koty oraz dawnej koleżanki z partii, Katarzyny Lubnauer, która zaadoptowała kota ze schroniska, a teraz podkreśla, że "zwierzak to zobowiązanie do końca jego życia".

Jako pozytywny kontrast wobec decyzji posłanki, Super Express przedstawia Michała Szpaka, który niedawno zaadoptował psa Hektora, skatowanego przez poprzednich właścicieli, a następnie porzuconego.

Ustrzelił moje serce, choć wszyscy wokół byli przeciwni - wspomina Michał.

bCOMzsLi

Co ciekawe, Joannę Scheuring-Wielgus postanowił potępić także Janusz Korwin-Mikke. Wygląda to raczej na zagrywkę przedwyborczą, bo trudno uwierzyć, by człowiek, który przed sylwestrem znęcał się nad własnym psem, rzucając mu petardy pod łapki, mógł uchodzić za autorytet w sprawach dotyczących traktowania zwierząt.

Za żonę się odpowiada, za dziecko się odpowiada, za psa też się odpowiada - wyjaśnia polityk w tabloidzie. Psa nie można tak odstawić. Jak bierzemy zwierzę to musimy się nim opiekować aż do jego śmierci. Zwierzę to coś więcej niż rzecz i ma uczucia.
Szkoda, że Janusz o tym zapomniał przed sylwestrem. Myślicie, że teraz też powinien skorzystać z okazji, żeby siedzieć cicho?

bCOMzsLj
bCOMzsLC
KOMENTARZE
(114)
Polak
rok temu
to święta prawda, że powinno się zwierzęciem opiekować do końca jego życia. To samo dotyczy dzieci których nie należy porzucać czy żon/mężów których się nie zostawia. Ale dzisiaj łatwo ludziom to przychodzi. Zero honoru. Bardzo nieładnie Pani Wielgus.
Gość
rok temu
Wszyscy politycy są fałszywi i obrzydliwi. Nie ufam żadnemu. Każdy mówi wszystko pod publiczkę i dla słupków. Fałsz, fałsz i jeszcze raz fałsz.
Gość
rok temu
Pyłki Wielgus mnie zaatakowały. Chyba mam na nią alergie
bCOMzsLD
dzięcioł
rok temu
To zwyczajna ekonomiczna małpa ,gdyby była uczciwa to by poszukała domu dla tych piesków .Ludzie nie głosujcie na tę egoistkę bez serca .
gość
rok temu
Ludzie też mają uczucia Panie Januszu, proszę o tym pamiętać kiedy wypowiada się Pan np. o niepełnosprawnych albo kobietach..
Najnowsze komentarze (114)
Gość
rok temu
Głosuję na Korwina, głosuję na KONFEDERACJE!!!!!
Fragles
rok temu
Ugly in and out
Niki
rok temu
Oddając psy do schroniska pokazała kim jest.
gość
rok temu
Niech ktos mu wrzuc***etarde do majtek.,zobaczymy czy bedzie tak przyjemnie ....:)
Gość
rok temu
Jak wiedziała że ma alergię od 20 lat to po co brała psa???!!
gość
rok temu
jedne robia aborcje bo mieszkanie za male, inne oddaja psa do schroniska bo trzeba chate wynajac, a pies sie zmiescil w wyposazeniu. takie czasy, tacy ludzie - i wiem, ze ludzie nie wszyscy
gość
rok temu
o ludziach, ktorzy naprawde kochaja zwierzeta i sie nimi opiekuja bedzie zawsze cicho na pudelku... bo to tylko zwykle marysie i jasiowie.
gosc
rok temu
falsz i obluda jak mozna pozbyc sie pieskow ma za malo kasy ,jak bedzie w Brukseli to byt jej sie poprawi
bCOMzsLv
Gość
rok temu
Jak dzieci oddają do okienka życia to ok,a jak zwirzeta do schroniska to be ?
gość
rok temu
Jak dla mnie , to ta kobieta jest bez serca ! Pogardzam ludżmi tego pokroju .
Gość
rok temu
Nie ma usprawiedliwienia. Dla mnie pani Wielgus jest skreślona jako człowiek i niewiarygodny polityk. Dzieci i matkę też by oddała do bardzo dobrego schroniska? Pewnie tak. Patrzę na nią i mam w oczach nieszczęście jej psów
gość
rok temu
A nie mozna wynajac domu zeby psy zostaly ? Ja bym tak nie zrobila. Nic i nikt mnie nie przekona. Zwierzeta cierpia bardziej niz ludzie bo im sie nie wytlumaczy nic na logike.
Gość
rok temu
Ludzie, chodzmy na wybory! :D Oddajmy swoj glos, tylko błagam nie na ta pania. Wiosna mialabyc taka przyjazna dla ludzi, kocha zwierzęta, lgtb, srodowisko, a jedna z czołowych przedstawicielek oddaje psy do schroniska i jeszcze jest dumna, ze nie zostawiła ich w lesie i nie pozbawila zycia. Strzał w kolano i hipokryzja :)
Gość
rok temu
Owszem, zwierzę ma uczucia, ale kobiety też, panie Korwin
...
Następna strona
bCOMzsLX