Czwartek 23.05.2019 13:15

Skandal z liczeniem głosów na Eurowizji - zmieniono wyniki finału! "Zawiódł system"

Eurowizja 2019

Skandal z liczeniem głosów na Eurowizji - zmieniono wyniki finału! "Zawiódł system"

Choć od finału Konkursu Piosenki Eurowizji minął już niemal tydzień, nie cichną echa festiwalu. W tym roku nie brakowało kontrowersyjnych wydarzeń. Media rozpisywały się m.in. o namiętnym pocałunku gejów na widowni i występie transseksualistki, Dany International.

Zobacz: TVP wycięła z powtórki Eurowizji całujących się gejów i transseksualistkę: "Występ Dany International odbył się poza konkursem"

Ponadto skandal wywołał zespół Hatari z Islandii, który dał występ w klimacie BDSM, a w trakcie przyznawania punktów członkowie grupy wyciągnęli flagi z napisem "Uwolnić Palestynę".

Przypomnijmy: Skandal polityczny na Eurowizji: Islandczycy wyciągnęli flagi z napisem "Uwolnić Palestynę"


To nie koniec sensacji związanych z tegorocznym konkursem. Europejska Unia Nadawców poinformowała właśnie, że w trakcie liczenia głosów... doszło do pomyłki. EBU przesłało do mediów oświadczenie, w którym wyjaśnia, że w trakcie finału na żywo podano niepoprawne wyniki głosowania z Białorusi.

Zawiódł system konwertujący zbiorcze wyniki wszystkich pięciu jurorów z Białorusi na punkty w eurowizyjnej skali - czytamy w komunikacie.

W efekcie system uwzględnił dziesięć najniżej ocenionych utworów zamiast tych, które jury uznało za najlepsze. Po poprawieniu wyników okazało się, że w ostatecznej klasyfikacji nastąpiło przetasowanie. Szwecja wyprzedziła Norwegię, Malta i Cypr awansowały o dwa miejsca, a Słowenia spadła w rankingu.

Internauci są oburzeni pomyłką i oceniają, że to "największy skandal w historii konkursu".

"Ciekawe co by się stało, gdyby zmienił się zwycięzca?", "Paskudna wtopa. Wstyd na całą Europę", "Banda niekompetentnych pajaców. Powinny polecieć głowy w EBU" - piszą na Facebooku rozzłoszczeni użytkownicy.

To jednak nie koniec skandalu. Jak się okazuje... Polska awansowałaby do finału, gdyby nie pomyłka czeskiej jurorki, która podała punkty w odwrotnej kolejności. Intarnauci piszą, że w związku z tym, Polska powinna automatycznie mieć zapewniony awans do finału w przyszłym roku.

Myślicie, że ktoś to uwzględni?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (204)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 204
Odpowiedz
90 18
zgłoś
gość 23.05.2019 13:28
No to ładna kaszana...
Odpowiedz
36 55
zgłoś
Gość 23.05.2019 13:29
bylo minelo! artykul bez sensu- nic to nie zmieni
Odpowiedz
641 43
zgłoś
Gość 23.05.2019 13:29
Hehe jaki kraj i konkurs taka organizacja
Odpowiedz
28 17
zgłoś
Gość 23.05.2019 13:30
Ten wszechobecny hejt i wszystko dla poklasku mnie przeraża
Odpowiedz
51 28
zgłoś
gość 23.05.2019 13:30
Zenek na Eurowizję
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 204