Sobota 25.05.2019 20:48

Cannes 2019: Catherine Deneuve, Małgosia Bela i sobowtór Michaela Jacksona pozują na gali zamknięcia festiwalu (ZDJĘCIA)

modapudelek festiwal w Cannes Cannes 2019 Catherine Deneuve Paweł Pawlikowski Elle Fanning Małgosia Bela

Centrum światowego show biznesu w ostatnich dniach mieściło się na południu Francji, gdzie przez ponad półtora tygodnia odbywał się 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Jak co roku, święto europejskiego kina kręciło się nie tylko wokół kolejnych premier, ale też licznych imprez towarzyszących. Na czerwonym dywanie można było podziwiać dziesiątki celebrytek i modelek z całego świata - również z Polski.

Zobacz: Cannes 2019: Grażyna Torbicka zachwyca na premierze Almodovara
Cannes 2019: Anja Rubik pozuje w kusej marynarce Saint Laurent
Cannes 2019: Promienna Weronika Rosati pozdrawia z premiery "Rambo 5"

Sobotni wieczór w Cannes stał pod znakiem hucznej ceremonii zamknięcia festiwalu. Na czerwonym dywanie pojawiło się jury z Elle Fanning i Pawłem Pawlikowskim, któremu tym razem towarzyszyła żona, Małgosia Bela. Nie zabrakło gwiazd festiwalu z Sylvestrem Stallone, Antonio Banderasem i Quentinem Tarantino na czele. Wzrok najbardziej przykuwała jednak Catherine Deneuve w zielonych cekinach i sobowtór Michaela Jacksona.

Gala była połączona z pokazem komedii The Specials w reżyserii Vincenta Cassela, ale większe emocje budziły wyniki prestiżowego konkursu o nagrodę Złotej Palmy. Tegoroczną Grand Prix zdobył francusko-belgijsko-senegalski dramat Atlantique. Nagrodę dla najlepszego aktora zdobył Antonio Banderas za Ból i blask, a wśród aktorek została doceniona Emily Beecham (Little Joe). Najlepszym reżyserem został z kolei Bong Joon-Ho, odpowiedzialny za film Parasite.

Zobaczcie zdjęcia z ceremonii zamknięcia festiwalu w Cannes:

« Poprzednie 1/16

Catherine Deneuve, Elle Fanning, sobowtór Michaela Jacksona i Małgosia Bela

2Catherine Deneuve, Elle Fanning, sobowtór Michaela Jacksona i Małgosia Bela

Getty Images