Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dorota Wellman z goryczą o Polsce: "Chrzanię państwo, które nie troszczy się o obywateli"

675
Podziel się:

"Mam dość tego, jak wygląda opieka medyczna w Polsce. To czysta fikcja" - denerwuje się prezenterka. "Trzeba się modlić, by nie zachorować".

Dorota Wellman z goryczą o Polsce: "Chrzanię państwo, które nie troszczy się o obywateli"

Dorota Wellman nigdy nie kryła się ze swoimi wyrazistymi poglądami. Wiele osób ją za to ceni, a wiele krytykuje. Prawicowi dziennikarze nie znoszą Wellman za to, że broni zwierząt, reklamowała niemiecką sieć dyskontów, a zarobione w kampanii pieniądze przeznaczyła na cele charytatywne oraz otwarcie wypowiada się o konieczności obrony praw kobiet w Polsce, które, jej zdaniem, są zagrożone jak nigdy wcześniej.

Rafał Ziemkiewicz, nie mogąc najwyraźniej znaleźć odpowiednich argumentów merytorycznych, z upodobaniem wytyka Dorocie nadwagę, o której zreszta prezenterka mówi otwarcie. Chętnie dołączają do niego koledzy o podobnej urodzie.

_**Cały czas powtarzam, że wolę być gruba niż głupia**_ - wyjaśnia Wellman w najnowszym wywiadzie dla tygodnika Wprost. Bardziej bym się martwiła, że nie mam nic w głowie niż tym, że mam większy rozmiar. A dziś dziewczyny zachłystują się tym, że ktoś pięknie pokazał pośladki na Instagramie.

Być może tego typu zainteresowania są we współczesnym świecie przepisem na szczęśliwe życie, bez większych stresów. Bo, jak przyznaje Dorota, angażowanie się w sprawy polityczne i społeczne, prawie zawsze jest bolesne.

Nikt mnie nie porywa, nie zachwyca i to mnie smuci - ujawnia. Ciągle głosujemy na te same nazwiska. Więc zostało mi tylko bez zachwytów sprawdzać, co zrobili. Jeśli obiecywali, a nie spełnili, nakłamali tylko po to, by zebrać wyborców, to na nich nie zagłosuję. To jedyna rzecz, którą mogę zrobić. Chrzanię takie państwo, które nie troszczy się o swoich obywateli, a udaje, że się troszczy. Co to za państwo, które swoimi dziećmi, swoimi chorymi się nie opiekuje? Przecież funkcjonowanie państwa nie powinno się opierać na rozdawnictwie pieniędzy, a na konkretnej trosce o obywateli, niezależnie od ich statusu społecznego i ekonomicznego. Mam dość tego, jak wygląda opieka medyczna w Polsce. To czysta fikcja. Trzeba się modlić, żeby nie zachorować, nie trafić do szpitala. Społeczne zbiórki, by ratować komuś życie mi to uzmysławiają. W chorobie nie możesz liczyć na pomoc, z problemem zostajesz sam i mimo że płacisz podatki, gdyby nie obywatelska złotówka ze zbiórki, nie dostałbyś pomocy. Osoby niepełnosprawne muszą same zbierać na wózki inwalidzkie, by móc być mobilnymi i pracować. Dlatego mówię, że jestem tym państwem zawiedziona.
Dorota niedawno ujawniła swoje zmagania z niepłodnością i walkę, którą stoczyła wraz z mężem o wymarzone dziecko. Od tamtej pory minęło ponad 20 lat, medycyna poszła do przodu, a w Polsce niewiele się zmieniło.

Tym, którzy mówią, że in vitro jest grzeszne i niepotrzebne mówię "stuknijcie się w głowę" - komentuje bojowo Wellman. Jeśli medycyna rozrodu może parom pomagać, politycy powinni zrobić wszystko, by była dostępna. Dla wszystkich. Musimy pogodzić się z in vitro tak samo, jak musieliśmy pogodzić się z przeszczepami, które teraz wydają się naturalne i potrzebne. Śmieszą mnie celebrytki, które opowiadają, że tylko za pomocą wymodlonych cudów zaszły w ciążę. Ja też wierzę w cuda, Jednym z nich jest właśnie to, że ktoś wymyślił in vitro. Nawet badanie nasienia jest w Polsce nierefunndowane. Należy pogratulować państwu, które sądzi, że problem z niepłodnością to tylko problem kobiet.

Podzielacie jej opinię, że jest aż tak źle?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(675)
gość
5 lata temu
Dokładnie tak - państwo polskie ma w d***pie obywateli, bierze pieniądze na leczenie, ale nie leczy.
Gość
5 lata temu
No i racje ma ...
Gość
5 lata temu
W sumie to ma rację...
Gość
5 lata temu
Brawa dla tej pani!!@
Gość
5 lata temu
Prawdę mówi.
Najnowsze komentarze (675)
POLAK
5 lata temu
prawdę mówiąc to ja nie mogę patrzeć na tę kobietę. Ja pani POwiem że tak jak zaczęli dbać o Polskę obecni rządzący to jeszcze nigdy od POwojennych czasów nikt nie harował tak na rzecz Polaków . Powtarzam Polaków. Przez całe dziesięciolecia POlitycy zajmowali się wyłącznie wąskimi grupami mieszkańców Polski. Bynajmniej nie byli to Polacy. Tak więc niech pani nie bredzi
gość
5 lata temu
Nie jest Pani sama wielu też chrzani ten kraj
gość
5 lata temu
Tak jak Giertych rozwalił edukację,tak Arłukowicz rozwalil służbę zdrowia... Tylko do nich Pani Doroto trzeba mieć pretensje.Temu rządowi współczuję, bo musi w ciągu kilku lat naprawić luki w ministerstwach PO, ostatnim nieudolnym rządzeniu. A jeśli nie naprawia, to ma się pretensje. Otóż moi drodzy, jest lepiej niż 5 lat temu!
gość
5 lata temu
a muszę przyznać ze dziś sama byłam mmile zaskoczona , syn miał uraz nogi i na pogotowiu elegancko wszystko przebiegło jak nalezy, prześwietlenie , ortopeda, zalecenia, odczekaliśmy swoje troszkę ale naprawde pozytyw nie mogę się czepić mose poprostu fart..
liggia
5 lata temu
Hipokrytka! Wie, jak się wylansować na popularnym temacie, jak Rusin i inni z TVN. Wprowadzają tylko ferment i podziały. Czy kiedykolwiek ludzie nie narzekali na służbę zdrowia?. Ja nie narzekam. Mam bardzo dobrych lekarzy rodzinnych w małym miasteczku. Zawsze mogę liczyć na ich pomoc. Na miejscu jest pobranie krwi, moczu i wyniki szybko. Do specjalistów skierowanie zawsze szybko przyjmą. Jedynie do dentysty, czy ginekologa. Niestety trzeba zapłacić czasami 200zł, ale jest szybko. Ostatnio z córką do specjalisty immunologa zapłaciłam 200zł, ale w sobotę dostałam si ę bez problemu. W szpitalu też zrobili szybko badania wszystkie z powodu silnych bóli. Nie narzekam. Nie cierpię ludzi lansujących się na cudzych chorobach, ułomnościach i nieszczęściach. Precz z takimi Wellmanami!
sonnik
5 lata temu
O ciebie się nie troszczą. Masz już dużo kasy i wyglądasz na dobrze najedzoną. Więc nie mów za wszystkich. Nie jesteś najmądrzejsza na świecie, choć się za taką uważasz.
gość
5 lata temu
PiS bardzo dba o obywateli!
gość
5 lata temu
Ci co ją chwalą to pewnie takie pasztety jak Wellman.
gość
5 lata temu
no coż brutalną prawdę powiedziała i nie ma co się burzyć
gość
5 lata temu
W Polsce było źle , jest źle, a niedługo będzie tragicznie. Nie zapominajcie, ze NIE dla akt,447, w dalszym ciągu jest aktualne.A Pani Wellman niech pamięta komu się wysługuje.To dzięki nim Polska jest taka, jaka jest.
gość
5 lata temu
co to dużo pisać ... ma racje kobieta publiczna służba zdrowia to fikcja
Gość
5 lata temu
brawo! jak zwylke trafne ppdsjmowanie sytuacji. bardzo madra kobieta.
Gość
5 lata temu
Szanowna Pani ma na myśli "obywateli" takich jak: Wellman, Rossman, Sthur, Tusk ?
qwerty
5 lata temu
Inteligentna kobieta. Wiele z tych wymuskanych lal, obecnych w mediach, nie dorasta Pani Wellman do pięt. Pozdrawiam Pani Doroto.
...
Następna strona