Środa 29.05.2019 11:00

Natalia Siwiec kompromituje się na Instagramie: "Jak dotąd nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że CZERNIAK WYSTĘPUJE OD SŁOŃCA"

Natalia Siwiec

Natalia Siwiec kompromituje się na Instagramie: "Jak dotąd nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że CZERNIAK WYSTĘPUJE OD SŁOŃCA"

W dobie social mediów nastały niebezpieczne czasy, w których celebryci zaczęli pełnić funkcję autorytetów i "ekspertów od wszystkiego", chętnie karmiąc naiwnych fanów różnej maści mądrościami. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, jak społecznie szkodliwe mogą być ich "rady".

Niedługo minie siedem lat od kiedy Natalia Siwiec zaistniała w show biznesie, jako polski odpowiednik gwiazd pokroju Kim Kardashian, czyli celebrytek znanych z niczego. Mimo upływu lat Siwiec wciąż cieszy się sporą popularnością, a jej profil instagramowy śledzi już okrągły milion osób. Kilka dni temu celebrytka udostępniła na Instagramie zdjęcie z wakacji ze swoją niespełna dwuletnią córką, pod którym namawiała fanów do kupna specjalnego kremu do opalania przeznaczonego dla dzieci.

Natalia Siwiec kusi ciałem w bikini na rodzinnej majówce na Seszelach. Sexy mama? (FOTO)

Kocham podróże, a odkąd jestem mamą, kocham je jeszcze bardziej. To wspaniałe, móc pokazać małej istotce cały świat. Przy okazji oczywiście dbam o jej delikatną skórę przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego - napisała, wykorzystując okazję do zareklamowania produktu.

Pod postem rozgorzała dyskusja o wysokiej szkodliwości promieni słonecznych, szczególnie w przypadku małych dzieci. Doinformowana celebrytka stwierdziła, że "legendy" o rakotwórczym promieniowaniu UV są jedynie mitem.

Jak dotąd nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca - stwierdziła błyskotliwie Natalia. Ani dowodów, które wskazują, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry.

Wypowiedź 35-latka spotkała się z oburzeniem jednego z internautów, który zarzucił Natalii szkodliwy wpływ na młodych ludzi.

Niesamowicie przykre jest to, jak celebrytka, która nie posiada żadnego merytorycznego przygotowania, wypowiada się w temacie czerniaka skóry. Oprócz tego stwierdza, iż nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że promieniowanie UV może być jedną z przyczyn występowania zmian skórnych. Przykre jest to i niebezpieczne - szerzenie takiej "wiedzy" przez osoby, które nie mają o tym pojęcia, o czym mówią, a które śledzi, obserwuje i słucha tysiące młodych ludzi. Jest to niebezpieczne i szkodliwe.

Przekonana o swojej racji Natalia odgryzła się:

Poczytaj najnowsze badania, zanim się wypowiesz.

Jeden z fanów wypisał Natalii strony z artykułami, w których dokładnie opisano działanie promieni UV na skórę człowieka i naukowo udowodnione przyczyny czerniaka.

Jak można pisać, że nie ma dowodów na to, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo występowania raka skóry? - napisał niżej mężczyzna. Za takie bzdury powinno się karać... warto się wrócić do szkoły, albo chociaż troszkę poczytać.

Po krótkiej wymianie zdań Siwiec postanowiła dać za wygraną i przyznać się do błędu.

Ja tylko pokazałam swój błąd, do którego absolutnie się przyznaję - napisała, podając źródła, z których zaczerpnęła wcześniej błędne informacje.

Śmieszne czy straszne?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (394)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 391-394 z 394
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 30.05.2019 20:56
Ludziska jak łatwo się nakrecacie włączyłam jaj insta to nie tak sami sobie włączcie.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 30.05.2019 21:22
ogladnijcie pierwszy lepszy wywiad z nia... ona ma bardzo maly iloraz inteligencji, widac/slychac to po spobie doboru slow, trafnosci wypowiedzi i wiedzy ogolnej (jak np z tym promieniowaniem slonecznym). Nie ma w tym nic zlego, serio.... nie kazdy musi byc inteligentny. Jednak rada dla wszystkich - badz madrzejszy i przestan obserowowac takich ludzi na instagramie! Szkoda twojego intelektu!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 31.05.2019 01:53
siwiec reklamuje wszystko i dla tego wszystkiego słońce będzie czarne a ziemia biała rzygac sie chce na jej zachłanność na pieniądze
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 31.05.2019 03:40
Ja też tak uważam że to nie słońce jest winne a solarium i to co sztucznego zjadamy Jak by to wszystko miało być od słońca to ludzkość dawno by wyginela
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 391-394 z 394