Trwa ładowanie...
Przejdź na

Scheuring-Wielgus zdobyła tylko 10 tysięcy głosów!

216
Podziel się:

Posłanka, która miała być jedną z "lokomotyw "Wiosny, zawiodła i dała się wyprzedzić trzeciej na liście profesor Monice Płatek.

Scheuring-Wielgus zdobyła tylko 10 tysięcy głosów!
bEIWOVnp

Joanna Scheuring-Wielgus, chociaż pochodzi z Torunia i z tamtejszego okręgu dostała się cztery lata temu do Sejmu, tym razem startowała do Parlamentu Europejskiego z warszawskiej listy partii Wiosna. Dostała prestiżowe drugie miejsce, tuż za liderem partii, a przed profesor Moniką Płatek, cenioną prawniczką z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wiadomo, wyborcze szanse Scheuring-Wielgus pogrążyła ujawniona na tydzień przed wyborami wiadomość o tym, że dwa lata wcześniej oddała do schroniska dwa psy, które wcześniej adoptowała, obiecując im dom. Posłanka tłumaczyła swoją decyzje względami zdrowotnymi, a konkretnie tym, że po przeprowadzce z domu pod miastem do mieszkania w centrum Torunia nasiliły się jej objawy alergii, która wcześniej, gdy psy przez większą część dnia bawiły się w ogrodzie, nie była aż tak uciążliwa.

bEIWOVnr

Wyborcy może by i przyjęli jej argument, gdyby tak często nie podkreślała, że mogła przecież przywiązać psy do drzewa albo zostawić na autostradzie. Sam fakt, że w ogóle przyszło jej to do głowy, wywołał niepokój, który prawdopodobnie przełożył się na wyniki głosowania.

Jak ujawniła Państwowa Komisja Wyborcza, na Scheuring-Wielgus oddano 10 944 głosy. Nawet nie ma co porównywać do rekordzistki w skali kraju, Beaty Szydło, na którą zagłosowało 525 811 osób...

Po tym, co zrobiła, wyborcy stracili do niej zaufanie - komentuje porażkę Joanny politolog profesor Kazimierz Klik w rozmowie z Super Expressem.

bEIWOVnx

Posłankę z łatwością wyprzedziła startująca z trzeciego miejsca profesor Monika Płatek, uzyskując 3,5 tysiąca głosów więcej. Jako druga najbardziej popularna po Biedroniu kandydatka Wiosny w okręgu warszawskim to właśnie Płatek ma szansę przejąć mandat do Parlamentu Europejskiego, którego Robert jeszcze przed wyborami obiecał się zrzec.

bEIWOVny
bEIWOVnS
KOMENTARZE
(216)
Gość
2 lata temu
Afera aferą, ale ciężko mi uwierzyć, że ktoś chciał na nią głosować nawet przed jej wybuchem. Przecież to jedna z najgłupszych posłanek w tym kraju.
Gość
2 lata temu
Niech pójdzie pracować w schronisku dla psów
gość
2 lata temu
Pewnie, gdy oddawała psy do schroniska nie spodziewała się, że to do niej wróci i pogrąży w najmniej spodziewanym momencie i o jakże wysokiej stawce wydarzeniu.
bEIWOVnT
Gość
2 lata temu
Kazdy zly uczynek do nas wroci,predzej czy pozniej.Do tej pani wlasnie wrocil.
gość
2 lata temu
To koniec Szajbus.
Najnowsze komentarze (216)
gość
2 lata temu
w sumie wyglada jakby jadla psia kupe...
gość
2 lata temu
dobrze ze jej pokazali gdzie jej miejsce
gość
2 lata temu
Oi oi oi, szkoda...
gość
2 lata temu
to pani to jeden wielki koszmar w każdym calu
gość
2 lata temu
Nie dostała "aż" tylko "TYLKO".
Gość
2 lata temu
Brawo MY,my wszyscy 🤗🤗🤗🤗
Wojtak
2 lata temu
Dla mnie to fantastyczna i odważna w swych przekonaniach kobieta i posłanka.Takich kobiet potrzebujemy w Polsce,a co mamy Szydło,Zalewska i Klępa,to jest żenada dopiero.......
gość
2 lata temu
Ani Wielgus ani Płatek!!!!!!!!Jest tyle fajnych,mądrych babek .Wspaniała Pani Joanna Mucha!!!!!!!!Kto na tamte głosował???????
bEIWOVnL
wanda
2 lata temu
dobrze ze polske tam nie reprezentuje tak bywa jak sie zle zachowuje
wanda
2 lata temu
dobrze ze polske tam nie reprezentuje tak bywa jak sie zle zachowuje
gość
2 lata temu
17000 , nie 10 000 pudlu. czytaj strony pkw dobrze
gość
2 lata temu
Matko Jedyna to jeszcze sie znalazlo 100tys "madrych inaczej" ktorzy na to "Cos" glosowalo.
Gość
2 lata temu
A kto by na nią głosował..... Jej się słuchać nie da...
Gość
2 lata temu
Ogólnie życie za granicą jest przereklamowane.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIWOVoE
bEIWOVoF
bEIWOVoG
bEIWOVoH
bEIWOVoI
bEIWOVon